Vydařený vstup do nové sezóny! Hlubina - Bohumín 7:1

09.09.2019

Kuželkáři Hlubiny zahájili svou třetiligovou pouť vítězně, to když malém moravskoslezském derby porazili Bohumín přesvědčivě 7:1. 

Nově zvolený vedoucí družstva a kapitán v jedné osobě Vladimír Konečný měl pro úvodní střetnutí k dispozici sedmičku hráčů a jako první ukázal na dvojici Přemek Žáček (573) a Pavel Marek (541). Prvně jmenovaný se do svého soupeře pustil s chutí, po plných vedl (95:89), dorážku však lépe zvládl bohumínský Záškolný a ujal se vedení, podobně jako na vedlejších drahách Petr Kuttler, který využil slabého Pavlova rozjezdu. Rozpačitý vstup do zápasu ale naše hráče nerozhodil, naopak, nakopl je k velkým výkonům. Zejména pak Přemka, jenž se dráhu od dráhy zlepšoval (140, 148 a 149) a po zásluze tak porazil slušně hrajícího Jana Záškolného (573:537). Tímto výkonem zároveň posunul hranici svého maxima na těžké porubské kuželně. Pavel, stejně jako jeho spoluhráč, zvládl bodovat postupně na všech zbývajících drahách a porazil svého soka 3:1 na dráhy. Hlubina vedla 2:0 o 68 kolků.

Prostřední dvojici obsadil Tomáš Rechtoris s Láďou Konečným, alespoň tak stálo v předzápasových sestavách. Vláďa se však nechal prvním hodem vystřídat a přepustil své místo Petru Bastovi (531). Ten přes léto neúnavně pracoval na zdokonalení svého nového stylu a jeho úsilí začíná pomalu ale jistě přinášet ovoce. Na první dráze se Petr sice ještě trochu hledal a nechal soupeře jít do vedení, pak ale souboj s Karolem Nitkou otočil. Po vzoru svých kamarádů všechny zbývající třicítky získal pro sebe, zaslouženě zvítězil 3:1 o 45 kuželek a upravil už na 3:0 pro svůj tým. Tomáš se v premiérovém letošním startu bohužel uvedl nepovedenou drahou, čehož využil Vojtěch Záškolný a utekl domácími hráči na rozdíl 27 kuželek. Ten se ke smůle domácího celku ještě rozrostl, když ani druhá dráha Tomášovi nevyšla a za stavu 0:2 kapitán hlásil střídání - na place se objevil Honza Žídek. Ani ten však potřebné oživení nepřinesl a společně s Tomem podlehli soupeři 1:3 (470:515). Před poslední rundou klub z hornického města vedl 3:1.

Závěrečná dvojice ve složení Martin Marek (536) a Michal Zatyko (525) měla úkol jasný, dovézt slibně rozehraný zápas do zdárného konce. Martin narazil na Fridricha Péliho, se kterým svedl vyrovnaný souboj. První třicítka vyzněla o 10 kolků lépe pro ostravského hráče. Jenže pak přišel útlum a Péli otočil stav na 2:1 ve svůj prospěch. Jejich duel tak rozhodla až závěrečná dráha, na které Martin svému soupeři nedal, jak se říká "čuchnout", a zvládl ji poměrem (152:116). Při rovnosti počtu získaných drah tak rozhodoval vyšší nához a ten byl na straně Hlubiny. Michal proti Aleši Kohutkovi zahájil dobře, po plných měl na kontě 95 kuželek a vedl, dorážka ale přinesla chyby a hostující kuželkář trestal. Michal se nechytl ani na druhé dráze a dostal sám sebe pod tlak - 0:2. Jak těžká je kuželna v Ostravě-Porubě se ale ukázalo po přechodu na dráhy 1-2. Zatímco domácí hráč pokračoval ve své sice průměrné, ale vyrovnané hře, bohumínský Kohutek začal ztrácet a špatnou hrou se rychle připravil o nastřádaný náskok. Michal na třetí dráze snížil a poslední třicítkou definitivně překlopil misky vah na svou stranu. Začátek sezony tedy vyšel domácím na jedničku. Potvrdit nadějný start jedou v sobotu 14. 9. do Prostějova.