Vyškov porazil Áčko 7:1 a slaví postup do 1. ligy

25.03.2019

Sestupující Áčko přivítalo v rámci předposledního kola sezony 2018/2019 tým Vyškova, tedy soupeře, kterému v dnešním zápase stačilo získat bod k jistotě postupu do první ligy. Absentujícího Přemka Žáčka v sestavě nahradil Libor Pšenica (496), kterého v první dvojici doplnil Petr Brablec (529). Libor se ve své ligové premiéře uvedl drahou 112 a prohrával, naproti tomu druhá třicítka mu vyšla náramně (148) a srovnal stav na 1:1. Na další setové body však už nedosáhl, zkušený Petr Pevný výkonem 532 kolků zařídil Vyškovu bod. Na protějších drahách mezitím bojoval Petr Brablec s Jiřím Trávníčkem. Náš hráč od začátku tahal za kratší konec, ale podobně jako jeho spoluhráči se mu povedlo získat hned následující dráhu a vyrovnat. I třetí třicítka se zpočátku vyvíjela lépe pro naše barvy, jenže pokažená Petrova dorážka nakonec naklonila misky vah na stranu Vyškova. Nejlepší dráhu dne (143) si nechal Petr na závěr, nicméně při konečném vyrovnaném stavu drah 2:2, bral bod Trávníček díky vyššímu počtu poražených kuželek. Po první dvojici Áčko prohrávalo 0:2 o 61 klacků. 

Jako další se na drahách kuželny SAREZA objevili Petr Basta (512) a Josef Linhart (501). Petr do dnešního mače vstoupil velmi špatně, na úvodní dráze se nedostal ani přes hranici sta kuželek a fanoušci ostravského celku v tu chvíli schovávali hlavu do dlaní. Jenže Petra tragický vstup do zápasu nezlomil, naopak. Vcelku rychle dal zapomenout na to, co se dělo na první dráze a od jednatřicátého hodu předváděl diametrálně odlišný výkon. Postupně předvedl velmi solidní dráhy 132, 150 a 137. Jeho soupeř Eduard Varga však dokázal využít Petrova zaváhání z úvodu utkání a pěkným výkonem 546 nakonec zvítězil 3:1. Josef do utkání vstoupil vítěznou drahou, těsné vedení však neudržel a po šedesáti hodech na Radima Čuříka ztrácel 13 kuželek. Po změně drah se Pepa opět dostal do vedení a před posledními třiceti hody měl k dobru nepatrný náskok jednoho kolku. Nepříliš líbivý souboj obou hráčů nakonec dopadl lépe pro ostravské, Pepa závěrečnou dráhu uhlídal a vyhrál. Hlubina - Vyškov 1:3.

V této fázi zápasu byl rozdíl již opravdu značný. Jako poslední se v této sezoně na "domácích" drahách představil Jan Žídek a společně s ním Michal Zatyko. Honza bude chtít na své dnešní představení asi hodně rychle zapomenout, jelikož jeho nepřesvědčivá forma z posledních zápasů dnes bohužel vygradovala. Hrůzostrašný výkon (448) se spoustou chyb nadělal Luďkovi Rychlovskému pramálo starostí, hostující hráč vyhrál i na slaboučkých 505 naprosto jednoznačně 4:0. Takový výkon je zkrátka nepřípustný a Honza bude muset hodně zabrat, aby jej vedoucí áčka zařadil na ligovou soupisku i pro příští soutěžní rok. Michal Zatyko (507) měl proti sobě Josefa Touše, který se už loni prezentoval na těžké kuželně v Porubě slušným výkonem. Po šedesáti hodech byl stav nerozhodný 1:1, hostující borec za tu dobu nashromáždil o dvě kuželky více než hráč v bílém (257:259). Třetí dráha byla zlomová, Michal slabší dorážkou povolil Toušovi navýšit své vedení, které vyškovský kuželkář ještě zvýraznil skvělou závěrečnou třicítkou (153). Vyškov potvrdil roli favorita, zvítězil přesvědčivě 7:1 o 185 kuželek a zaslouženě tak slaví postup do 1. ligy. 

-mm-