Z Dobroslavic se dvěma body! Béčko slaví výhru 5:3

20.09.2018

Navázat na výborný vstup do sezóny a dovézt nejlépe oba body z těžké dobroslavické kuželny. S těmito plány vyráželo k předehrávce hlubinské béčko, které se však muselo obejít bez tří kmenových hráčů (Grüner, Krompolc a Žídek), jenž si plnili pracovní povinnosti. Stejně jako před týdnem se na úvod představil Michal Hejtmánek. Začal velmi dobře a po první dráze vedl o 33 kuželek. Druhá padesátka mu už tolik nevyšla, slabě hrající soupeř ale nekladl výraznější odpor a hostující hráč kromě bodu nastřádal i slušný náskok. Na výbornou vyšel zápas i druhému hráči v zeleném dresu, Václavu Ráblovi, pro kterého to byl první start v ročníku. Zásluhou zlepšené hry na druhé dráze navýšil vedení Hlubiny na 2:0 a náskok narostl na 122 kolků.

Třetí v pořadí se na dráze objevil náhradník Jiří Břeska, soupeřem mu byl Karel Ridl. Jiří s domácím velikánem bohužel nedokázal držet krok a především kvůli špatné dorážce nakonec dobroslavickému kuželkáři podlehl o 46 kolků. Vyrovnat dokázali červení vzápětí, to když Josef Hájek neuhájil vedení z první dráhy. Ostravskému hráči v závěru došly síly a toho dokázal zkušený Martin Třečák využít. Stav 2:2 o 54 klacků.

Najednou bylo zaděláno na pořádné drama a kdo jiný by měl zápas opět zlomit na stranu Hlubiny, než její kapitán? Na Pavlovi tak ležela velká tíha zodpovědnosti. Prvních 25 hodů mu vyšlo lépe, v dorážce už však tahal za kratší konec a po padesáti hodech prohrával o dva kolky. Náskok Lumíra Kociána po druhých plných ještě narostl. Pavel však nesložil zbraně, naopak, trpělivě začal umazávat rozdíl poražených kuželek a byť si párkrát nesnadně otevřel, dovedl svůj souboj do vítězného konce! Jako poslední šel na plac Petr Chodura, který měl k dobru 61 kuželek. Neponechal však nic náhodě a na první dráze si vypracoval osmibodové vedení. To ale bohužel neudržel, závěrečná dráha celého zápasu byla plně v režii domácího Ivo Kovaříka. Petr si s jedničkou nedokázal poradit a domácímu finishmanovi podlehl. Náskok, který pro něj spoluhráči přichystali však bezpečně udržel a hosté z Ostravy si i ke spokojenosti svých fanoušků odvážejí vítězství 5:3.