Záchrana se áčku dál vzdaluje, Hlubina - Dubňany 2:6

11.03.2019

Týden starou porážku s Moravskou Slávií Brno měli hráči áčka ještě stále ve svých hlavách. Těsná prohra totiž Hlubinu připravila o veledůležité dva body v boji o záchranu. Dnes tady byla další šance, hostům z Dubňan se na těžké porubské kuželně loni zápas nevydařil a domácí hráči tak cítili šanci bodovat. Klíčem k tomu mělo být zopakování dobrého výkonu ze zápasu proti Brnu... 

Utkání zahájil Petr Basta (509), který se před týdnem nevešel do základní šestky a Pavel Marek (499), který naopak zazářil nejlepším domácím výkonem sezony. Podle předpokladu Petr "vyfasoval" nejlepšího hráče hostů Ondřeje Ševelu. Ten od začátku potvrzoval, že to v ruce skutečně má a po dvou drahách vedl 2:0 o 42 kolků. Obraz hry se nezměnil ani po otočce, Petr nevyhrál ani jednu dráhu a podlehl skvěle hrajícímu Jihomoravanovi (509:578). Na Pavla tak byl vyvíjen tlak ze všech stran, spoluhráči se nedařilo, náskok narůstal, každý navíc očekával podobný výkon jako v minulém domácím mači. Jenže Pavel se letos potýká s nevyrovnanými výkony a dnes to opět potvrdil. První dvě dráhy se štěstím urval pro sebe, pak soupeř snížil a zadělal na drama. Nevýrazní počin obou soupeřů tak musela rozhodnou poslední třicítka. V ní se oba hráči protrápili na 119 a bod za vítězství v duelu tak zůstal domácím. 

Druhá dvojice Brablec (489) - Žídek (477) šla na dráhy za vyrovnaného stavu 1:1. Petr se do minulého zápasu dostal jako střídající hráč a nevedl si zle. Ani dnes nezačal špatně, po šedesátce měl na kontě 264 kolků. Pak ale přišlo další nepochopitelné selhání. Na obrat soupeři stačily slabé dráhy 117 a 120. Petr v součtu porazil o dvě kuželky více, jenomže kuželkář z Dubňan vyhrál tři dráhy v řadě a bod tak získal jeho celek. Své místo v základu pro tento zápas přenechal Josef Linhart Janu Žídkovi. O tom, že to nebylo úplně nejšťastnější rozhodnutí, svědčí i fakt, že Honzova nejlepší dráha dne měla hodnotu 125. Takovými výkony skutečně nelze bojovat o záchranu ve druhé lize. Podobně jako Václav Kratochvíla, ani náhradník v dresu hostů Roman Janás se tak na vítězství nemusel nikterak nadřít, v pohodovém tempu nahrál pěkných 522 kolků a mohl poděkovat za bod.

Za průběžného stavu 3:1 pro Dubňany, které vedly o nedostižných 105 kuželek se na dráhy chystala poslední dvojice Žáček (528) - Zatyko (495). Již několikrát jsme však v této sezóně byli svědky neuvěřitelného obratu a v podobný věřili fanoušci klubu z Ostravy i dnes. Všechny naděje na zvrat byly ty tam již po první dráze, na které Přemek nasázel pět chyb v dorážce a stejně jako Michal prohrál. V průběhu druhé třicítky se Pepa Linhart užuž chystal Přemka vystřídat, ten však zabral a dráhu vyhrál. Pepa se přesto na dráhy podíval, dolů totiž šel nevýrazný Michal Zatyko (240). Přemek počas druhé dráhy hlásil, že zabojuje a svému slibu skutečně dostál. Do konce zápasu nepřišel ani o jednu dráhu a zlepšenou druhou šedesátkou (271) alespoň snížil nepříznivý stav zápasu. Pepa, který vystřídal, získal pouze jeden bodík za dráhu 136 a Hlubina tak z utkání opět odešla poražena. Byla to však odlišná porážka než před týdnem, kdy jsme podali bojovný výkon a do posledních hodů válčili o záchranářské body. Tentokrát jsme se prezentovali dalším ustrašeným, ostudným výkonem nehodný hráčů druhé ligy a záchrana tak začíná být reálná stále méně a méně. 

-mm-