ČLÁNKY

TJ Baník Ostrava OKD, oddíl tělesně postižených sportovců a Český PARA sport ve spolupráci s TJ Unie Hlubina pořádá ve dnech 1. - 2. září 2023 na naší kuželně 27. ročník Ostravské kuželky. Tento turnaj tělesně postižených kuželkářů neodmyslitelně patří k historii i současnosti oddílu kuželek TJ Unie Hlubina od roku 1995.

V minulých dílech jsme se věnovali mistrovským týmům žen, mužů a dorostu v oblastních a ligových soutěžích. Nemůžeme však opomenout ani na úspěchy v těch okresních. Ty sice nejsou tak sledované, ale i vítězství v nich má svou hodnotu, jak pro klub, tak pro hráče samotné. A koneckonců oslavy týmového titulu se nikdy neomrzí ať už v jakékoliv...

O víkendu 24. - 25. června trenéři mládeže uspořádali pro své svěřence a jejich rodiče společný "poslední trénink" s přespáním na kuželně. Celá akce začala v sobotu ráno, kdy jsme se s dětmi zúčastnili velmi zajímavé exkurze ve stanici hasičského záchranného sboru v Ostravě-Zábřehu. Tu okořenilo i několik výjezdů hasičských aut a starty...

V dalším díle našeho seriálu se zaměříme na hlubinské úspěchy v dorosteneckých soutěžích družstev. Hlubina v nich startovala od sezóny 1983/1984 a vybojovala dosud tři mistrovské tituly.

V tomto díle se zaměříme na prvenství našich družstev v krajských a ligových soutěžích mužů. Zatím poslední mistrovský titul Hlubina získala letos a znamenal návrat do druhé ligy. Připomeňme si ale i ty předchozí.

Je tady konec mistrovských soutěží družstev a Hlubina slaví. Naše "A" družstvo mužů po čtyřech letech postupuje do 2. ligy, a to poprvé v klubové historii jako vítěz 3. ligy. Vítězství a postupů zažila Hlubina za více než 60 let několik, a tak nebude na škodu si je připomenout v seriálu článků, který právě dnes začíná.

Uplynulý víkend patřila nově zrekonstruovaná kuželna Unie Hlubina mladým kuželkářům. V rámci prvního ročníku Jarního turnaje mládeže Radima Marka se v Ostravě představili hráči a hráčky z Bohumína, Horního Benešova, Oder, Ostravy, Prahy, Šumperka, Valašského Meziříčí, Zábřehu a Zlína.