DVOJICE

Mistrovství České republiky dvojic se koná od roku 2010. Hraje se formou turnajů, jejichž pořadatele určí ČKA, a které probíhají od července do dubna v různých místech republiky. Do finále MČR dvojic postupují vždy vítězové jednotlivých turnajů a další dvojice s nejlepším umístěním. Hraje se na 2x120hs a tandemy v kategoriích muži, ženy a smíšené. 


Hráči Hlubiny se poprvé v historii klubu přihlásili do Mistrovství ČR dvojic v sezóně 2022/2023 a hned tato premiérová účast přinesla velký úspěch. Dvojice Martin Marek a Přemysl Žáček vyhrála v srpnu kvalifikační turnaj v Bohumíně a vybojovala si postup na MČR 2023 v Karlových Varech. Tam v konkurenci dvaceti párů obsadila 14. místo a postoupila do soutěže tandemů, kde došla až do čtvrtfinále.

Ještě většího úspěchu dosáhla dvojice Martin Marek a Klára Tobolová (Sedlnice), kteří se na finálový turnaj MČR kvalifikovali po vítězství v prosinci 2022 na turnaji ve Zlíně. Na Mistrovství ČR mixů 2023 konaném v Praze obsadili výborné 7. místo. V soutěži tandemů dokráčeli až do semifinále a získali bronzové medaile. Vůbec první medaile z MČR pro náš klub.