REPREZENTACE

K vůbec prvním reprezentantům našeho oddílu patřila Marie Schichorová, která byla zařazena do výběru Severomoravského kraje pro mezinárodní utkání žen s výběrem Vídně, konaného dne 30. května 1961 před slavnostním otevřením naší nové kuželny. Za zmínku určitě stojí i skutečnost, že v 60. letech byla Eva Marková členkou reprezentačního výběru žen ČSSR , i když to bylo ještě v době před jejím příchodem na Hlubinu, kdy hrála za svůj mateřský oddíl Sokol Sadská.

Na další pozvánku našich hráčů do některého z kuželkářských výběrů jsme čekali až do listopadu 1985. Tehdy byl Pavel Marek díky svým výsledkům v utkáních dorostenecké soutěže a v přeborech jednotlivců nominován do výběru Moravy pro trojutkání dorostu Čechy-Morava-Slovensko, které se uskutečnilo v Piešťanech. O rok později byl nominován do tohoto výběru opět. Hrálo se v Blansku. Svými výkony přispěl v obou případech k celkovému vítězství družstva Moravy v těchto utkáních. V roce 1989 nastoupil za výběr Severomovského kraje proti výběru Drážďan v přátelském mezinárodním utkání v Zábřehu na Moravě. V prosinci téhož roku byl pak Pavel zařazen do širšího reprezentačního kádru pro MS juniorů 1991, kam se ale neprobojoval.


Na jaře 1992 byl Radim Marek nominován do družstva Moravy na trojutkání dorostu Čechy - Morava - Slovensko, které se uskutečnilo 20. září 1992 v Bratislavě. V konkurenci nejlepších dorostenců v republice obsadil v soutěži jednotlivců vynikající třetí místo výkonem 837 bodů. Zároveň byl členem vítězného družstva Moravy. Brzy nato byl zařazen do širšího kádru juniorské reprezentace. Dne 20. února 1993 nastoupil v německém Waldkirchu ke svému prvnímu mezistátnímu utkání za juniorskou reprezentaci a vedl si v něm výborně. Nejen díky tomuto pak odcestoval s českou reprezentací na mistrovství světa juniorů, které se uskutečnilo ve dnech 24. - 29. května 1993 v Budapešti a přivezl z něj bronzovou medaili ze soutěže družstev. Následovaly další Radimovy starty v juniorské "repre". Konkrétně v říjnu 1994 proti Maďarsku v Zábřehu na Moravě a proti Německu v Náchodě. V březnu 1995 si pak zahrál v Tomaszowě proti Polsku a v dubnu 1995 se Slovenskem v Ratíškovicích. Vrcholem pak byla jeho účast na mistrovství světa juniorů v rumunské Hunedoaře ve dnech 6. - 13. května 1995. Tentokrát se Radimovi dařilo mnohem lépe, než při jeho premiéře na MS před dvěma lety. Svým výkonem 865 bodů se přičinil o zisk stříbrné medaile a zároveň o vytvoření nového juniorského rekordu ČR v kategorii družstev na 6x200hs výkonem 5336 bodů. Za juniory ČR pak ještě odehrál v prosinci 1996 utkání v Bratislavě se Slovenskem a v březnu 1997 proti Polsku v Blansku. Hlubinský odchovanec si v dubnu 1996 dokonce připsal svůj první start za seniorkou reprezentaci, kdy jako první hráč našeho oddílu nastoupil k oficiálnímu mezistátnímu utkání ČR - Polsko v Blansku.

V září 1997 nastoupil Tomáš Pastva za severomoravský výběr v rámci čtyřutkání družstev dorostu Severní Moravy, Jižní Moravy, Prahy a reprezentace ČR, které se uskutečnilo v Zábřehu na Moravě. Na podzim 1999 byl na základě výsledků z Poháru mladých nadějí Martin Havlas nominován do družstva Moravy na utkání žáků Čechy - Morava, které se uskutečnilo v Náchodě.

Za své výkony v dorostenecké lize byl v březnu 2008 do širšího reprezentačního kádru dorostenců nominován Martin Marek, který se zúčastnil soustředění v Přerově. Ani on si však nakonec na Mistrovství světa nezahrál. Martin nakoukl do reprezentace ještě v juniorském věku. V roce 2013 se coby člen širšího výběru pro MSJ v Brně zúčastnil turnaje družstev Alpen-Adria-Cup v Rakousku.

V červnu 2023 byl Jan Dřimal komisí mládeže krajského kuželkářského svazu nominován do výběru Moravskoslezského kraje a zúčastnil v Pelhřimově Májového turnaje žactva. V prosinci 2023 pak Evelína Martínková hrála za výběr morabskoslezkého kraje na Vánčním turnaji dorostu v Kosmonosech.