Áčko nadělilo Vsetínu kanára a vyhouplo se do čela. Béčko ani napotřetí nevyhrálo. V okrese se céčko pere s Bohumínem o čelo, déčko bez bodu.

17.10.2023

V rámci čtvrtého kola druhé ligy se áčko v porubském azylu utkalo s VKK Vsetín. Utkání stejně jako v Šanově rozjeli Michal Bezruč (498) s Martinem Markem (566). Oba naši hráči začali vítěznou drahou. Navýšit vedení se na druhé dráze podařilo pouze Michalovi, Martin přenechal druhou třicítku hostujícímu Hambálkovi. Po změně stran se situace obrátila. Michal slabou drahou umožnil Bagárimu snížit na 1:2, zatímco Martin se díky pěkné dráze (161) dostal znovu do vedení a vytvořil si rozhodující náskok. Závěrečná třicítka patřila znovu domácím. Michal vytěžil ze slabého výkonu soupeře a přestože zvítězil 3:1 na dráhy, druhá třicítka byla rozhodně pod jeho možnosti. Martin dovedl duel s Tomášem Hambálkem do stejného stavu, tedy 3:1.

Před druhou dvojicí áčko vedlo 2:0 o devětapadesát kuželek. Prostřední dvojici v tomto utkání tvořil Pavel Marek (503*) s Honzou Žídkem (573). Stejně jako jejich spoluhráči v první rundě i Pavel s Honzou vstupní dráhu zvládli lépe a ujali se vedení. Druhá třicítka nevyšla Pavlovi, čehož využil vsetínský Kancner a vyrovnal na 1:1. Honza zatím navýšil své vedení na 2:0 nejlepší drahou dne (162). Do druhé šedesátky Pavlovo místo na desce zaujal Petr Basta, který ale svou první a celkově třetí třicítku o tři kolky prohrál. Jan měl naopak štěstí, po nepodařených plných zachránil dráhu dorážkou a připisuje třetí dílčí bod. Závěrečné dráhy znovu patřily hlubinským. Petr i jeho soupeř se trápili v dorážce, náš hráč ale využil náskoku z plných, srovnal na 2:2 a vyšším výkonem získal bod pro svůj tým. Honza svůj duel vyhrál s přehledem 4:0, když soupeři nadělil sedmasedmdesát dřev. Skvělý Honzův výkon!

Závěrečná dvojice Přemek Žáček (560) - Michal Laga (582) ke své hře nastupovala takřka za rozhodnutého stavu, Hlubina vedla 4:0 o 147 kolků. Přesto neponechala nic náhodě. První drahou se naši ujali vedení a přidali k náskoku svého týmu dalších bezmála čtyřicet kuželek. Vítěznou se pro ně stala i druhá třicítka, ve které oba naši borci znovu přelezli hranici 140 kolků, na což vsetínští nenašli odpověď. Po šedesáti hodech Přemek s Michalem drželi vedení 2:0. Zdramatizovat duel s Přemkem se podařilo Milanu Bělíčkovi, jenž na třetí dráze stáhnul jednadvacet dřev. Lagis mezitím další pěknou drahou upravil už na 3:0 a předčasně si tím zajistil vítězství. Svůj další výborný výkon korunoval poslední drahou, na které přelezl sto padesátku a v pohodě vyhrává 4:0. To je forma! O svůj bod musel naopak pořádně zabojovat Přemek. Bělíček na poslední dráze připsal skvělých 160 kuželek a srovnal na 2:2. Přema s ním ale dokázal držet krok a uhájil vedení o pět kuželek.

Áčko vítězí vysoko 8:0 o 213 kuželek a díky lepšímu skóre mu po čtvrtém odehraném kole patří vedoucí pozice ve druhé lize! V dalším utkání se střetne s Blanskem na jeho kuželně výjimečně až v neděli 22. října od 10:00. Přenos by mělo být možné sledovat živě na YouTube.Ukončit čekání na vítězství chtělo béčko v městském derby na půdě Poruby. V první dvojici bojoval Pavel Hrnčíř (431) s Jiřím Kratošem a Jarda Kecskés (400) s mladou nadějí VOKD Pepou Janalíkem. Bod pro hlubinské barvy získal po vyrovnaném souboji jen Jarda. Pavel na první dráze nabral značnou ztrátu a přestože po změně stran předvedl parádní dráhu (235), na Kratoše to v konečném součtu o devítku nestačilo. 

Prostřední dvojice ve složení František Oliva (412) - Pavel Krompolc (405) nastupovala na dráhy se ztrátou jedné kuželky při vyrovnaném stavu 1:1. Vyrovnanost utkání trvala i nadále. František první padesátku o kolek vyhrál, Pavel ztrácel přibližně dvacet kuželek. Druhá padesátka mu ale sedla lépe a díky 221 poraženým kuželkám otočil duel s Radimem Bezručem a získal bod. František nejtěsnější vedení neudržel, další mladík v sestavě domácích, Jáchym Kratoš, díky zlepšené hře nakonec vítězí o dvanáct kolků.

Před poslední dvojicí tak byl stav stále velice vyrovnaný. Oba týmy měly na kontě po dvou bodech, VOKD navíc čtyři kuželky. O konečné vítězství a o první dvoubodový zisk se na dráhy šli "porvat" Rudolf Riezner (422) a Petr Chodura (315). Ruda si proti Jaromíru Nedavaškovi na první dráze vytvořil náskok v plných, domácí hráč ale dorážkou ztrátu smazal a byla z toho remíza 206:206. Petr k naší smůle navázal na své poslední domácí představení a po první padesátce ztrácel sedmatřicet kuželek. Kdo čekal zlepšení na druhé dráze, nedočkal se... a nedočkal se ani Roman Grüner, připravený vystřídat... Petr další mizernou drahou v podstatě připravil svůj tým o možnost bodovat. Smůlovatý byl závěr utkání také pro Rudu, který sváděl mimořádně dramatický boj až do posledních hodů, nakonec však prohrává o tři kuželky. 

Nevyšlo to ani dnes, béčko je po třech kolech stále bez výhry, šesté, se ziskem dvou bodů. Zlomit nepříznivou sérii může již v pátek, kdy na domácí kuželně hostí Opavu "C". Zápas startuje v 15:30.Hlubina "C" - Bohumín "D"
V rámci třetího kola okresu si to o první místo v tabulce rozdalo céčko s Bohumínem "D". Zápas se od začátku vyvíjel lépe pro hosty. Bodovat nedokázali Pepa Hájek (421), Karel Lomozník (431), ani Verča Rybářová (405). Před domácími tam ležel těžký úkol, vyhrát zbývající tři duely a stáhnout ztrátu 81 kuželek. Prvním, kdo připsal bod na konto Hlubiny byl Vojta Dančík (388). Na průběžných 2:3 snížil předposlední hráč céčka František Tříska hezkým výkonem 449 kuželek. Před posledním hráčem Bohumín držel náskok dvaadvaceti kolků. O tuto výhodu však přišel už po padesáti hodech. Lukáš Trojek (436) nakonec hostujícího Mirka Paloce poráží o čtyřicet dřev a otáčí zápas ve prospěch svého týmu. Céčko dokonalo obrat z 0:3 na 5:3 a připisuje si cenné vítězství.

VOKD Poruba "C" - Hlubina "C" 
V dalším kole céčko nastoupilo k ostravskému derby v Porubě. Do něj za hosty v první rundě nastoupila Verča Rybářová (388) a Filip Országh (408). Vyrovnaný průběh mely oba duely. Z výhry se nakonec radovalo po jednom hráči na každé straně. Za domácí bodoval Jarda Hrabuška, za hosty Filda. Do druhé dvojice byli nasazení Lukáš Trojek (458) s Františkem Třískou (363). I druhá "třetina" utkání přinesla každému z družstev po bodu. Lukáš Trojek se nejlepším výkonem dne zasloužil o další bodový zápis na konto Hlubiny. František bohužel nenavázal na svůj dobrý výkon proti Bohumínu a prohrává s Přemkem Janalíkem. Před poslední dvojicí je stav nerozhodný 2:2, k dobru máme 21 dřev. Závěr patřil novým tvářím na Hlubině - Vojtovi Dančíkovi (381) a Kájovi Lomozníkovi (404). Vojta si po úvodní padesátce nastřádal nepatrný náskok pěti kuželek. Karel hrál s Romanem Klimkem nerozhodně 200:200. V průběhu jejich hry se náskok našeho týmu dostal až k sedmdesáti kuželkám, bohužel ani to ale na výhru nestačilo. Domácí kuželkáři začali v plných náskok Hlubiny stahovat. V následné dorážce se pak náskok přeléval ze strany na stranu. Ještě pár hodů před koncem vedli hlubinští, přesný dohoz těžké figury Jirky Číže ale znamenal výhodu hodu do plných a ten rozhodl o konečné výhře VOKD o dvě kuželky. 

Céčko po čtyřech kolech drží druhou pozici v tabulce. V dalším utkání se představí doma v pondělí 23. října od 15 hodin proti SKK Ostrava "B".SKK Ostrava "C" - Hlubina "D"
Do utkání třetího kola okresního přeboru nastupovali déčkaři na půdě SKK Ostrava s cílem vybojovat první body v sezóně. Dobrý vstup do zápasu zajistil déčku Roman Grüner (387), který vybojoval bod a vedení o pětatřicet kuželek. Druhý v pořadí Libor Mendlík (340) na Romana bohužel nenavázal. Prohrál a SKK se dostalo do vedení o 21 dřev. Dalších devět přidal domácím Oldřich Stolařík, který porazil Alenu Koběrovou (348). Navýšení na 3:1 zajistil týmu SKK František Deingruber, na nějž nestačil Ondra Valošek (321). Naději na body z tohoto utkání vykřesala Míša Černá hezkým výkonem 412 kuželek, kterým stáhla třiačtyřicet kolků z náskoku domácích. Lubomír Jančar, který zápas z pohledu Hlubiny uzavíral, také předvedl sympatický výkon (413), na nejlepšího hráče zápasu, Martina Futerka (442), to ale bohužel nestačilo. Déčko prohrává 2:6 o necelých třicet kuželek.

Hlubina "D" - Bohumín "E"
V rámci čtvrtého kola déčko doma hostilo Bohumín "E". Utkání se pro domácí od začátku bohužel nevyvíjelo dobře. Hned v první dvojici si Lukáš Modlitba (474) vyšlápl na Romana Grünera (376), získal Bohumínu první bod a náskok téměř sta kuželek. Necelých dvacet se podařilo ve druhé dvojici stáhnout Aleně Koběrové (389), která srovnala na 1:1. Třetí hráč, Josef Kyjovský (391) po remíze na první dráze nakonec o jedenáct kolků podlehl Lubomíru Richterovi a hosté znovu vedli. Na 3:1 pro Bohumín upravila dalším vynikajícím výkonem (471) Miroslava Ševčíková, která porazila v dámském souboji Míšu Černou (423). Malou naději dal svému týmu výhrou o deset kuželek Ondra Valošek (379). Lubomír Jančar (438) měl na konci velmi těžkou úlohu. Pro výhru svého týmu potřeboval získat bod a porazit Janku Sliwkovou o 132 kuželek. První podmínku splnil, bod získal, ohromnou ztrátu se mu ale dohnat nepodařilo. Při rovnosti získaných bodů vítězí Bohumín 5:3, a to díky vyššímu součtu poražených kuželek.

Déčko tak i po čtvrtém kole čeká na první bodový zisk. Dočkat se může v dalším kole, ve kterém se v pondělí 23. října představí v Michálkovicích.