Áčko nechalo oba body na vsetínském saduritu. Béčko si zkomplikovalo cestu do divize.

04.03.2024

Po vítězném dvojzápase na ostravské SAREZE, se hlubinští představili ve Vsetíně, který má jako poslední druholigový tým kuželnu se starým saduritovým povrchem. Jak se s ním zelenočerní porvali?

První byli do zápasu nasazeni Michal Bezruč (541) s Martinem Markem (622) a začali skvěle. Oba drahou přes sto padesát kuželek vyhrávají první body. Druhou dráhu ovšem oba prohrávají. Michal bere druhý bod až na poslední dráze, díky němu však nad soupeřem nakonec vyhrává o deset kuželek. Martin dokázal potvrdit porubské šestikilo a zejména díky druhé šedesátce 338! (173+165) se stává hráčem zápasu s perfektním číslem 622! Po úvodní dvojici tedy 2:0 +69 kuželek pro hlubinské barvy.

Druzí šli na desku Jan Žídek (534) a Pavel Marek (526*). Honza první dráhu prohrává o kuželku, druhou o pět. Pavel taky prohrává obě úvodní dráhy a po šedesátce přenechává své místo Petru Bastovi. Ten do zápasu nastupuje remízou a následně poslední dráhu prohrává o kuželku. Honza dnes končí bez jediné vyhrané dráhy. Oba vsetínští kuželkáři sráží 571 kuželek. Po dvou hráčích 2:2 o 13 kolků pro vsetínské hráče.

Jak už je zvykem, závěr patřil dvojici Přemysl Žáček (530) a Michal Laga (559). Oba hlubinští první dráhu prohrávají. Druhá dráha o poznání lepší a oba borci vyrovnávají na 1:1. Třetí dráha bohužel pro vsetínské a čtvrtá zase pro Hlubinu. Oba tedy na dráhy 2:2. Přemkovi to na výhru stačí, Michal prohrává proti majorovi domácích Tomáši Hambálkovi, který shazuje 582 kuželek. 

Konečný výsledek tedy 5:3 pro domácí, vsetínští kuželkáři vítězí díky čtrnácti poraženým kuželkám navíc. Ze Vsetína hlubinští odjíždějí bez bodů, první Přerov tímto v tabulce odskakuje na čtyři body. Napravit tuhle prohru se pokusí hlubinští v sobotu 9. 3. 2024 v 15:00 na kuželně SAREZA proti Blansku.


- jž -Béčko je po polovině nadstavbové části druhé za vedoucí Opavou "B". Do play-off přitom vstoupilo výborně výhrou v Odrách v poměru 6:2. Druhé kolo nadstavbové části čekalo naše hráče derby s Porubou. Na těžké porubské kuželně bohužel nechalo béčko oba body po smolné porážce o sedm kuželek, zatímco Opava doma rozdrtila Odry a bodově se na béčko dotáhla. 

Další výraznou komplikací na cestě do Severomoravské divize je vysoká domácí porážka 0:8 právě s Opavou. Slezané mají na náš tým momentálně náskok dvou bodů, co víc, posledním zápasem si Opava také slušně vylepšila skóre, které může při rovnosti bodů rozhodovat o postupu. Chce-li béčko pomýšlet na účast v divizi, musí v sobotu 9. března stejnému soupeři venku oplatit stejnou mincí...


- mm -