Áčko poráží Blansko a v lize skončí nejhůře druhé!

11.03.2024

Po nezdaru ve Vsetíně se hlubinští opět vrací do azylu kuželny SAREZA, kde hostí kuželkáře z jihomoravského Blanska.

První šli na těžké dráhy Pavel Marek (586) a Martin Marek (535). Pavel prohrál pouze první dráhu, zbylé tři si s přehledem pohlídal, shazuje 586 kuželek a stává se tak hráčem zápasu. Martin vyhrává úvodní dvě dráhy, další dvě ovšem prohrává a dobře hrající Jakub Flek jej poráží o třiatřicet kuželek. Kuba se stává majorem blanenského týmu. Po prvních hráčích tedy 1:1, +33 kolků pro domácí.

Jako druzí se měli možnost ukázat Michal Bezruč (503) a Petr Basta (544). Michal svou slabou úvodní dráhu prohrává o 29 kuželek. Druhou vyhrává o kolek. Třetí dráhu ovšem napodobil tu první a opět prohrává. Vyhraná čtvrtá dráha už nic nemění na tom, že body zůstanou u blanenského hráče. To Peťa zvládl svůj duel stylem start – cíl. Vyhrává všechny čtyři dráhy celkově o 18 kuželek. Po druhé třetině zápasu na výsledkové tabuli svítí 2:2 a osm kolků pro hlubinské.

Koncáky pro tento zápas byli Michalové Zatyko (553*) a Laga (536). Michal Zatyko prohrává první dvě dráhy a ukazuje, že není úplně fit. Na druhou šedesátku tedy nastupuje Honza Žídek. Střídání to bylo ukázkové, Honza dohání ztracené dráhy a dokonce přidává i kolky. Soupeře tím poráží o 25 kuželek. Lagis nabral kuželky vítězstvím z první dráhy 147:119. Druhou a třetí dráhu smolně prohrává. Poslední dráhu naštěstí pro domácí vyhrává o pět kuželek a připisuje hlubinským poslední bod. Hlubina tedy vyhrává 6:2 o 57 kuželek.

Příští týden hlubinské opět čeká dvojzápas. V sobotu 16. března pojedou do nedalekého Horního Benešova kde mají zápas od 13:30.

V neděli v 11:00 se na hlubinské dvoudráze odehraje osmifinálový zápas Poháru ČKA. Na oba zápasy jste srdečně zváni.