Áčko si doma poradilo s Přemyslovicemi a zůstává první. Béčko zvítězilo v Horním Benešově.

08.03.2022

Kuželkáři Hlubiny v sobotu zakončili svůj "anglický týden". V uplynulých sedmi dnech zvládlo áčko dovézt veledůležité dva body z Rýmařova a také postup v Poháru ČKA z kuželny Moravské Slavie Brno. Neméně důležitý mač čekal ligový mančaft i dnes...

Do Poruby přijely Přemyslovice, které by se v případě výhry ocitly zpět ve hře o postup do druhé ligy. V tomto utkání ale hostům chyběl jeden z jejich nejlepších hráčů - Radek Grulich. Domácí se zase museli obejít bez Tomáše Rechtorise. Do první dvojice vedoucí domácího celku nasadil oba Marky. Pavel svedl souboj s Ivanem Říhou, Martin s Tomášem Frausem. A lépe do utkání vstoupili právě ostravští, kteří se po první dráze dostali do vedení. Pavel ho dokázal na druhé dráze navýšit, i když to bylo jen velmi těsně a i s přispěním hostujícího Říhy. Martin po pěkné první dráze druhou vůbec nezvládl a Fraus dorovnal stav. Ve třetí třicítce dokázal opět bodovat jen Pavel, který si tím v předstihu zajistil výhru, Martin naopak musel na poslední dráze máknout, aby obrátil nepříznivý stav 1:2. Nestalo se, poslední dráha přinesla pouze remízu. Dnes to nebyl jeho den, Martin se protrápil k výkonu 532 kuželek a musel skousnout třetí porážku na domácí kuželně. Pavel stejně jako jeho spoluhráč poslední třicítku zremizoval, ale za výkon 509 kolků bral bod.

Po první čtveřici byl stav nerozhodný 1:1, na kolky na tom byli o něco málo lépe hráči Přemyslovic. Další dvojici hráčů v dresu Unie tvořili Petr Basta (552) s Janem Žídkem (527). Prvně jmenovaný si v posledních zápasech drží solidní výkony, ke kterým chtěl dnes přidat další. Začal průměrnou drahou, naštěstí však jeho soupeř Marek Kankovský do utkání vstoupil ještě hůře a Petr se díky tomu dostal do vedení. Zabodoval i Honza. Na druhé dráze Petr maličko přidal, Kankovský odpověděl nejhorší drahou dne (105). Téměř totožnou sumu měl jeho spoluhráč Jiří Šoupal už po plných (102). Díky tomu Honzovi ve druhé třicítce brzy utekl a vyrovnal na 1:1. Vedení si Jan vzal zpět po změně stran, třetí třicítku vyhrál o šest kuželek. Jeho spoluhráč, se kterým kdysi oblékali dres Poruby, si připsal třetí bod, kterým rozhodl o svém triumfu. Hostující Kankovský mu to však svou mizernou hrou s devatenácti chybami dosti usnadnil. Už za rozhodnutého stavu se ještě Petr vytasil s vynikající drahou (158), díky které přidal na konto svého týmu rovných padesát kuželek. Zářil zejména v dorážce (71)! Honza na poslední dráze na Šoupala nestačil, náskok z předešlých drah ale udržel a i on zvítězil.

Před závěrečnou třetinou hry vedla domácí Hlubina 3:1 o sto a jednu kuželku. Konec zápasu patřil klasicky Michalu Zatykovi (486) a Přemkovi Žáčkovi (562). Michalovy jarní výkony jsou jako jízda na horské dráze, šestistovka, potom série slabých pětistovek a zase šestistovka... Po vynikajícím výkonu v Rýmařově, který nám zajistil dvoubodový zisk opět přišel výbuch. Leccos naznačovaly už první plné (77). Eduard Tomek si ve hře do všech kuželek vypracoval náskok, který už nepustil - 1:0. Ani Přemkovi plné úplně nevyšly, zato dorážka už měla ligové parametry a díky tomu se ujal vedení. Navýšit se mu ho ale na následující dráze nepodařilo. Sedláček druhou třicítku vyhrál o dva kolky a srovnal na 1:1. Zmar v plných postihl i Tomka, čehož Michal využil a i přes čtyři chyby v dorážce uzmul setový bod. Za vyrovnaného stavu obě soupeřící dvojice měnily strany. S přechodem se lépe vyrovnal Přemek, který si drahou 141 vzal zpět své vedení. Michal na třetí dráze svedl vyrovnaný souboj v plných, on i Tomek přelezli devadesát kuželek. Dorážka však v posledních domácích zápasech není Michalovou doménou. Dalšími pěti prázdnými hody daroval soupeři vedení. Svůj strašidelný výkon v dorážce bohužel "korunoval" na poslední dráze, těch chyb bylo opravdu hodně, uf... Porážka 1:3 na dráhy tak byla logickým vyústěním jeho dnešního představení. Naopak velmi pěknou podívanou všem přítomným servíroval Přemek, který čtyřmi vyrovnanými drahami a díky skvělé dorážce (210) dovedl k vítězství svůj souboj s Janem Sedláčkem.

Áčko vítězí popáté v řadě. Tentokrát doma poráží Přemyslovice 6:2 a může se těšit na zápas jara. Ten ho čeká v Opavě proti Chvalíkovicím v sobotu 12. března od 14:00.Tentýž den dopoledne zajíždělo béčko do Horního Benešova k utkání s místním "C" týmem.

Do zápasu v první dvojici nastoupili Rudolf Riezner (434) a Pavel Hrnčíř (416), který si tím odbyl svou premiéru v dresu béčka. Úvodní padesátku z našich vyhrál jen Ruda, když nastřádal hezkých 231 kuželek. Druhá dráha mu už tolik nevyšla, vedení z té první ale udržel a vybojoval bod. Pavel ve svém prvním utkání v krajském přeboru zaplatil nováčkovskou daň, nestačil na domácí Zdeňku Habartovou a podlehl jí o třináct dřev.

Za stavu 1:1 na dráhu za hosty nastupoval Pavel Krompolc (461) a s ním František Oliva (413). Vynikající vstup do zápasu se povedl Pavlovi, který zavzpomínal na skvělý výkon z Břidličné. Na první dráze porazil 245 klacků a vedl. A i druhou dráhu začal famózně, do plných posbíral dohromady 333 kuželek! Nevyšla mu až závěrečná dorážka. Přesto připsal na konto svého týmu druhý bod. František svedl s Petrem Dankovičem o poznání vyrovnanější souboj. Úvodní dráhu zvládl lépe náš hráč, tu druhou zase ten hornobenešovský. O majiteli bodu pak rozhodoval až úplně poslední hod, ve kterém František dorazil dvojičku a tím Dankoviče porazil o jediný kolek! 

Hlubina vedla 3:1 a ke svému startu se chystala poslední dvojka ve složení Petr Chodura (439) a Michal Babinec (443). Výbornou podívanou všem přítomným zajistil duel Kučerka - Chodura. Petr končil dráhu na pěkných 235, jeho soupeř posbíral ještě o dvanáct kolků více. Domácí kuželkář z tempa neubral ani na druhé dráze. Naopak ještě kolek přidal a na to už Petr odpověď nenašel. Michal proti sobě tak zdatného soupeře neměl, v plných Jakub Dankovič ještě držel krok, v dorážce ale hostující hráč utekl a ujal se vedení. Druhou padesátku rozhodly plné, v těch Michal nashromáždil 161 dřev a vypracoval si rozhodující náskok. Hráč Unie nakonec vítězí o šestapadesát kuželek.

Béčko jeden na stejné vítězné vlně jako jejich spoluhráči z ligy. Počtvrté v řadě vítězí, počtvrté v řadě je to s výkonem přes 2600. V dalším utkání čeká družstvo "B" doma Nový Jičín.