Áčko v Přemyslovicích konečně bodovalo naplno, béčko v derby opět nadělilo kanára.

01.03.2023

Nepříliš povedený vstup do jarní části sezóny vyjeli hráči áčka vylepšit do Přemyslovic, nečekal je ale jednoduchý soupeř, ani kuželna...

Do první dvojice byli nasazeni Martin Marek (591) s Petrem Bastou (515). Martin začal pěknou drahou (145) a ujal se vedení, Petr naopak musel dohánět manko jedenácti kuželek. Na druhé dráze k tomuto bohužel přidal dalších pětadvacet. Domácí Pavel Močár měl dnes svůj den. Martin druhou třicítku ztratil, Jiří Šoupal vyhrál dráhu o čtyři kuželky a vyrovnal na 1:1. Po změně stran ostravští kuželkáři zabrali, Petr snížil na 1:2. Martin si vzal zpět vedení a nastřádal i solidní počet kuželek do plusu. Poslední třicítka byla v jeho podání nejlepší, Jiřímu Šoupalovi se naopak vůbec nevydařila. Martin proto vítězí 3:1 na dráhy o třiasedmdesát kuželek. Petr ani zlepšenou hrou ve druhých šedesáti hodech na bod nedosáhl, prohrál 1:3 o pětatřicet dřev.

Za průběžně vyrovnaného stavu nastupovala na dráhy dvojice Michal Laga (532) a Jan Žídek (521). Naši chlapci začali dobře, oba na své zahajovací dráze přelezli hranici sta čtyřiceti kuželek a získali první setový bod. V pořadí druhý vybojoval i za přispění trápícího se Tomáše Frause pouze Michal, Honzův soupeř Jan Sedláček pěknou drahou srovnal krok. Další vydařenou třicítkou pak domácí hráč otočil stav duelu a ujal se vedení 2:1. Michal mezitím dotáhl svůj zápas k výhře, když vyhrál i třetí dráhu v řadě. Honza bojoval seč mu síly stačily, v závěrečných plných stáhl náskok soupeře na pouhých osm kuželek. Dorážka mu ale nevyšla a bod tak nakonec bral Sedláček. Michal ukončil hru prohranou drahou, ale to nejdůležitější, tedy týmový bod, zajistil. 

Před poslední třetinou utkání se hrálo stále nerozhodně - 2:2. Do závěrečné dvojky byli nasazeni Přemysl Žáček (550) a Pavel Marek (509). Náš tým měl k dobru jednasedmdesát kuželek. Ke kýžené výhře ale potřeboval, aby alespoň jeden z koncáků udělal bod. Lépe k tomuto cíli vykročil Přemek, který se těsnou výhrou na první dráze ujal vedení. Pavel úvodní dráhu ztratil. Po dalších třiceti hodech bylo v obou soubojích vyrovnáno na 1:1. Přemek tentokrát smolně o kolek dráhu nezískal. Pavel proti Radku Grulichovi srovnal díky povedené dráze (144). Po změně stran se, pro mnohé překvapivě, Přemek dostal do ztráty a Pavel naopak do vedení. Stačila mu k tomu i slabší dráha, domácí Grulich dnes nehrál povedené utkání. Poslední dráha zápasu, jak už jsme si na jaře zvykli, s sebou opět přinesla obrovské drama. K výhře stačilo, aby Pavel udržel vedení na kolky, nebo aby Přemek vyhrál dráhu o čtyři kuželky. Plné byly nesmírně vyrovnané (91:91 a 93:94). Rozuzlení tak přinesla až dorážka. V té, až na jednu minelu, zářil Přemek. Díky hodovce pět hodů před koncem rozhodl o triumfu svém i svého týmu. Pavel nadějný výsledek neudržel, Radek Grulich vyrovnal na 2:2 a díky většímu počtu poražených kuželek upravil na konečných 3:5 z pohledu domácích.

Po sérii dvou utkání bez výhry áčko znovu naplno zabodovalo a díky výhře Opavy v Odrách si na čele soutěže drží čtyřbodový náskok právě na slezský celek. Další zápas odehrají naši v Bohumíně.Béčko před týdnem doma poprvé narazilo, když po zbabrané koncovce darovalo oba body Břidličné, tentokrát na ně v městském derby čekala Poruba "B".

Tento duel načal ze strany domácího týmu Tomáš Rechtoris (485) a proti Rostislavu Sabelovi neměl problém dosáhnout na bod. Tomáš se prezentoval dvěma pěknými, vyrovnanými drahami a jen chybami se připravil o pětistovku. Soupeře každopádně poráží o téměř devadesát dřev. Jako druhý nastoupil Pavel Hrnčíř (440), pro kterého to byla premiéra na nových drahách. Porubský Zdeněk Hebda Pavla příliš neprověřil. Ten si se svým soupeřem poradil na obou drahách a zvítězil o šestadvacet kolků - 2:0. Dalším hráčem domácích byl František Oliva (446). Po úvodní dráze náš kuželkář vedl o víc jak padesát kuželek a o vítězi třetího duelu bylo v podstatě rozhodnuto. Druhou padesátkou si ale velmi dobře rozjetý zápas František pokazil. Devíti chybami dovolil Přemyslu Janalíkovi snížit ztrátu na konečných osmadvacet kuželek. 

Druhou polovinu utkání načal Pavel Krompolc (444), který v posledním utkání atakoval hranici pěti set kuželek. Tentokrát to tak slavné nebylo, i když po první padesátce měl znovu skvěle našlápnuto (247)... Druhou dráhu ale zpackal a mohl být být rád, že Jiřímu Adamusovi se utkání hrubě nepovedlo - 4:0. Předposlední na plac šel Michal Babinec (464) a proti němu stál další z Janalíků, mladý talent Josef. Michal s Pepu na úvodní dráze svedli vyrovnaný souboj, díky lepší dorážce ale vedl domácí hráč. Druhá padesátka už byla jednoznačně v režii Michala. Po výborných plných (171) předvedl i lepší dorážku a vítězí o čtyřiapadesát kuželek. Závěr zápasu patřil Rudolfu Rieznerovi (449), který s Jaromírem Nedavaškou svedl nejtěsnější souboj dne. První dráhu Ruda vyhrál o šest kuželek, na druhé přidal další dva. Celkově tak zvítězil o osm kuželek a upravil na konečných 8:0!

Třetí kanár ze čtyř domácích zápasů je velmi dobrou vizitkou, stejně jako další předvedený týmový výkon přes sedmadvacet stovek. V dalším kole se béčko představí v sobotu 4. března proti týmu Kuželky Horní Benešov.