Áčko veze z Mistřína důležitou výhru 5:3

19.03.2018

S blížícím se koncem sezony Hlubina stále nemá jistotu záchrany a o veledůležité body jela v rámci 20. kola bojovat do Mistřína, kde se utkala s Vracovem. Na průměrově nejlepšího Pavla Polanského byl nasazen Petr Basta, který začal ve velkém stylu drahou 162 a ujal se vedení. Přestože si na druhé dráze dovolil malý výpadek, důležitý bod nakonec získal, domácím nepomohlo ani střídání. Druhým do páru byl Michal Hejtmánek, jenž vyzval vracovského Františka Svobodu. Michalovi se nepovedla první dráha, pak ale přišlo probuzení a zbývající tři už byly v jeho podání excelentní (153, 145, 154). Po vítězství v poměru 3:1 přidal druhý bod na stranu hostujícího celku. Stav po první dvojici tedy 2:0 pro Unii.  

Druhou dvojici tvořili Petr Brablec a Tomáš Rechtoris, jejich soupeři byli dnes bratři Kordulové. Petr zahájil dráhou 143 a těsně ji získal ve svůj prospěch, Tomáš Kordula ale dvěma povedenými třicítkami vývoj otočil a vytvořil si slušný náskok. Skvělou závěrečnou dráhou (156) už ostravský hráč pouze mírnil svou porážku. Tomáš na svého soupeře vletěl jako velká voda, po prvních plných měl devítku k dobru, v dorážce však přišel kolaps a úvodní třicítku Tom ztratil. Bohužel pro něj i celý tým Hlubiny se další dvě dráhy nesly ve stejném duchu a po 90 hodech už bylo jasné, že ani druhý z dvojice hlubinských bod nezíská. Tomáš zkrátka neměl svůj den, ale přes všechno trápení ukázal srdce bojovníka a na poslední dráze alespoň umazal 21 kolků z hrozivého náskoku. Po dvou třetinách mače stav 2:2 (+3 kuželky pro Hlubinu).

Jako poslední se s nepatrným náskokem na desku chystali Martin Marek a Přemek Žáček. Martin začal opatrně a nechal si soupeře utéct, nicméně dorážku zvládl lépe a ujal se vedení. O to ale záhy přišel, domácímu hráči vyšly skvěle dvě následující dráhy a hostující player tak musel dotahovat nepříjemný náskok dvou devítek.... Přemek mezitím sváděl na vedlejších drahách souboj s Tomášem Sasínem a byť také prohrával 1:2, 9 kuželek měl k dobru. K zisku bodu však musel poslední třicítku zvládnou. Zápas to byl vypjatý do posledních momentů. 17 kuželek před závěrečnou drahou měli na své straně vracovští. A náskok ještě maličko narostl po nepovedených Přemkových úvodních hodech. Martin ale držel naději na bodový zisk a ten se nakonec také dostavil, Tomáš Sasín byl sice nad Přemkovy síly, ale jeho spoluhráč svou nejlepší drahou dne (154) a při totálním selhání Petra Polanského nakonec strhl vítězství na stranu Hlubiny. Unie si z jižní Moravy odváží velice cenné 2 body.