Áčko veze z Přerova dva body a čeká na zaváhání Chvalíkovic. Béčko v posledním domácím duelu porazilo Bruntál.

29.03.2022

V jednadvacátém ligovém kole hrálo áčko Hlubiny v letošní sezóně naposledy venku. Pro zachování alespoň teoretické naděje na prvenství a postup muselo v Přerově zvítězit...

Zápasy na přerovské šestidráze jsou specifické tím, že se hraje na všech drahách a zápas tedy není rozdělen na tři části, nýbrž na dvě. Do prvního "poločasu" za hosty z Ostravy nastoupila trojice Martin Marek (561), Petr Basta (517*) a Tomáš Rechtoris (567). Z úvodních drah vyšla obě družstva bodově zcela rovnocenně, hráči Přerova i Hlubiny si připsali po jedné výhře, remíze i prohře. Za hosty se štěstím bodoval Martin, remizoval Tomáš a bez bodu zůstal Petr. Výbornou druhou třicítku předvedli Tomáš (160) s Martinem (153), oba ji vyhráli. Petr navzdory zlepšení bohužel přidal další prohranou dráhu a po šesti hodech druhé šedesátky ho vystřídal Pavel. Martin po změně stran další drahou přes sto padesát kuželek předčasně zpečetil své vítězství nad Zdeňkem Macháčkem. Tomáš na 145 kolků třetí třicítku s Loučkou prohrál a o vítězi rozhodovala až poslední dráha. Vystřídavšímu Pavlovi trvalo, než se dostal do tempa a domácímu Janušíkovi tak stačila i slabší dráha na zisk rozhodujícího třetího setového bodu. Poslední dráhy úvodní části zápasu přinesly největší drama v duelu Loučka - Rechtoris. Oba hráči pod tlakem nepředváděli žádnou spektakulární hru, byl to ale vyrovnaný souboj, ze kterého nakonec vyšel lépe náš hráč, který tak zvítězil v poměru drah 2,5:1,5. Pavel nezískal ani poslední třicítku, přestože porazil pěkných 151 kolků.

Hlubina po polovině utkání vedla 2:1, domácí ale měli čtrnáct kuželek k dobru. Druhou trojici hostí tvořili Přemysl Žáček (578), Jan Žídek (506) a Michal Zatyko (551). Na zahajovací dráze dosáhl na bod jen Přemek, Honza s Michalem museli zabrat. Nejlepší pasáž hry z pohledu Hlubiny přišla ve druhých třicítkách této trojice, všichni tři naši borci totiž dokázali dráhu vyhrát a pěknými výkony (Přemek 140, Jan 144, Michal 150) nasbírali i důležité kolky. Po šedesáti hodech vedl Přemek nad přerovským Kohoutkem 2:0 o sedmatřicet kuželek a domácí hráč se poroučel z desky. Nahradil ho zkušený Milan Kanda. Honza v souboji s Martinem Rédrem hrál nerozhodně 1:1 na dráhy s nepatrným náskokem dvou kuželek. Michal měl za vyrovnaného stavu drah k dobru kuželek devět. Úvod druhé šedesátky vyšel skvěle Michalovi, který v plných porazil 106 kuželek. Díky náskoku třiadvaceti klacků před dorážkou už dráhu nepustil a ujal se vedení 2:1. To už ale nad Vojtěchem Venclíkem, který v průběhu třetí dráhy vystřídal zraněného Mánka. Přemek šel výkonem stále nahoru, pěknou třicítkou (155) už po třech drahách rozhodl o svém triumfu. Honza třetí třicítku nezvládl, smolně ji prohrál o jedinou kuželku a zkomplikoval si cestu k výhře. Přemek za rozhodnutého stavu přidal další slušnou dráhu (150) a stal se nejlepším hráčem zápasu. Michal závěrečnou dráhu prohrál, udržel ale náskok deseti kuželek a díky tomu také získal svému týmu bod. Jan bohužel napodobil svůj výkon z minulého ligového utkání hraného na této kuželně. I dnes se v Přerově trápil což dokládá slabá poslední dráha (119) se čtyřmi prázdnými hody.

V celkovém součtu Hlubina vítězí poměrem 6:2 a připisuje si dva důležité body. Bodují však i Chvalíkovice, které doma i díky třem šestistovkám pohodlně došly k výhře nad Přemyslovicemi. Šance na prvenství se nám tak zase o něco ztenčila, dokud je ale šance, budeme bojovat! Poslední zápas čeká naše hráče 9. dubna v Porubě proti béčku Zábřehu.Béčko Unie se domácím utkáním proti Bruntálu loučilo pro letošní sezónu s domácí kuželnou a loučení to bylo příjemné, byť průběh zápasu tomu příliš nenapovídal...

V úvodní dvojici nastoupil za domácí Jaroslav Kecskés, proti kterému stál Josef Novotný. Jarda na první dráze nasbíral manko pětadvaceti dřev, které už nedokázal smazat a přes pěkný výkon (432) svému soupeři podlehl. Jako druhý se na drahách hlubinské dvoudráhy představil Petr Chodura. Ten naopak první dráhu zazářil (246) a vytvořil si náskok rovných padesáti kuželek. Ve druhé padesátce domácí hráč maličko polevil, přesto však mohl slavit výhru a pěkný výkon (472). Třetím hráčem Unie byl František Oliva (421). Vyrovnanou první dráhu získává náš hráč těsně o tři kolky. Zápas nakonec rozhoduje druhá dráha, na které Františkův soupeř vyhořel a náš hráč nabídnutou šancí na bodování nepohrdl.

Po polovině utkání vedlo hlubinské béčko 2:1 o sedmašedesát kolků a na desku se chystal Rudolf Riezner (413). Hostující Lukáš Janalík si na něj v plných vytvořil mírný náskok, který následně v dorážce dále navyšoval a po padesátce vedl nad Rudou o jednatřicet kuželek. Po změně drah náš hráč sice část soupeřova náskoku smazal, po sto hodech ale Janalíkovi deset kolků k dobru přece jenom zbylo - 2:2. Pátým hráčem oblečeným do bílého dresu byl Pavel Krompolc (427), na kterého se těšila Miluše Rychová. Po vyrovnané hře do všech kuželek začal náš princ Krasoň ztrácet v dorážce a na druhou dráhu si nesl ztrátu třiceti kuželek. Druhou padesátku začal skvěle, plné (166) ještě dávaly naději na zvrat, vyrovnaná dorážka ale nakonec přisoudila body hostující kuželkářce, která otočila vývoj utkání na 3:2 pro Bruntál. Vítězství mohl svým barvám uhrát už pouze Michal Babinec, po plných ale ztrácel... Mírné manko však brzy smazal povedenou dorážkou a po padesátce vedl o osmadvacet dřev. Druhá padesátka už pak patřila pouze jemu (241:195). Díky jeho dalšímu vynikajícímu výkonu (480) Hlubina "B" nakonec vítězí v domácí derniéře 5:3.

Poslední zápas sezóny čeká naše béčko v sobotu 9. dubna na půdě lídra celé soutěže Rýmařova "B".