Áčko vstoupilo do sezóny vítězně, béčko z Horního Benešova body nepřivezlo.

18.09.2022

Nová sezóna je tady! V sobotu 17. září se áčku rozběhla ligová soutěž, béčko odehrálo první zápas v MSKP. Více o úvodních zápasech se dočtete v následujícím souhrnu.

Posílené áčko vyrazilo k prvnímu zápasu do Přerova. Z obou noviců na soupisce nakoukl do základní sestavy pouze Michal Laga (572), který byl nasazen do úvodní trojky společně s Martinem Markem (597) a Honzou Žídkem (524*). Zahajovací třicítka bodově vyšla pouze Martinovi. Na další dráze svého soupeře zvládl dotáhnout Michal, který i přes nějakou tu chybku v dorážce srovnává na 1:1. Nedařilo se naopak Honzovi, pro nějž první zápas skončil 39. hodem, kdy jej vystřídal Michal Bezruč, který tak zažil opravdu ostrou ligovou premiéru! Po několika "cvičných" hodech do plných se uvedl pěknou dorážkou, na zisk dráhy to ale o šest kolků nestačilo - 0:2. Třetí dráhu benjamínek týmu prohrává nejtěsnějším rozdílem a Milan Kanda díky tomu připisuje na konto Přerova první bod. Rozhodnout o své výhře mohl i Martin, ale slabší drahou nechává domácího Vladimíra Mánka snížit na 2:1. Stejný stav po třetí třicítce platil i u Lagise, který bezchybnou hrou obrátil nepříznivý vývoj a ujal se vedení. Závěr úvodního dějství byl plně v režii ostravských. Michal Bezruč pěknou drahou (158) získává svůj první setový bod a upravuje na konečných 1:3 ze svého pohledu. Premiérový ligový zápas v kariéře Michal zvládl výborně, v dorážce nezaznamenal jediný chybný hod a jen trochu smůly ho nakonec dělilo od konečné výhry. Michal Laga vyhrává třetí dráhu v řadě a celkově poráží Zdeňka Macháčka 3:1 o 31 kuželek. Martin vítězí stejným rozdílem a přidává svým barvám k dobru 82 dřev.

V "poločase" vedeme 2:1 o více než sto kuželek a na dráhy se chystá naše druhá trojice ve složení - Přemysl Žáček (583), Michal Zatyko (550) a Pavel Marek (545). Začátek druhé poloviny utkání byl z pohledu našich barev totožný jako začátek samotného utkání. Uhrát setový bod se na úvodní dráze opět podařilo jedinému hráči a sice Michalu Zatykovi. Druhá třicítka, to už byla jiná písnička. Bodovali všichni, Přemek s Pavlem tak srovnali na průběžných 1:1, Michal navýšil své vedení už na 2:0. Druhou šedesátku načal skvěle Přemek, který díky fantastické dorážce (72) zcela obrátil vývoj duelu s Vojtěchem Venclíkem. Stejný scénář mělo i Pavlovo vystoupení. Jeho dnešní soupeř Petr Vácha sice vedl, po devadesáti hodech na tom však byl lépe náš hráč. Michal třetí třicítku prohrává těsně o tři kuželky a i u něj tedy platí průběžný výsledek 2:1 na dráhy. Závěrečná dráha nabídla výbornou podívanou. Pavel s Přemkem se s dnešním utkáním rozloučili drahami přes sto padesát kuželek, čímž dali výsledku obou duelů konečnou podobu 3:1. K vítězství svůj souboj naopak nedovedl Michal, přestože měl hru se svým jmenovcem Loučkou skvěle rozjetou. Hráč z Přerova nakonec se štěstím poráží Michala o jediný klacek. 

Škoda, historie si však bude pamatovat jediné, skvělý vstup do sezóny v podání chlapců z hornického města a jejich dvoubodový zisk! V dalším kole se áčko poprvé představí doma proti nováčkovi z Luhačovic.Pouť letošní sezónou zahájilo i béčko a sice v Horním Benešově proto místnímu týmu "C". K tomuto utkání ostravští neodcestovali kompletní, chyběl Michal Babinec a Pavel Krompolc. 

Na dráhy zrekonstruované čtyřdráhy se jako první z našich postavili Jaroslav Kecskés (361*) a Tomáš Rechtoris (448). Začátek sezóny nezastihl v ideální formě Jardu, který opustil dráhy ještě před koncem první padesátky. Vystřídavší František Tříska předvedl sice o něco lepší výkon, než jeho spoluhráč, ani společnými silami však nestačili na svou soupeřku Zdeňku Habartovou a podlehli jí o 64 kuželek. Tomáš si naopak se svým soupeřem poradil a porazil ho po pěkném výkonu o téměř třicet kolků. 

Za vyrovnaného stavu 1:1 se v dresu Hlubiny dále představil Rudolf Riezner (405) a Pavel Hrnčíř (405). Lépe svůj duel začal Pavel, který se po padesátce dostal do vedení, Ruda na svého soupeře po stejné porci hodů ztrácel pětadvacet kuželek. Výsledek, který platil po padesáti hodech už se do konce nezměnil, Pavel poráží Zbyňka Tesaře rozdílem třiatřiceti dřev, Ruda prohrává s Miloslavem Petrů bezmála o "pade". 

Zápas byl i po odehraných dvou třetinách stále otevřený. Poslední dvojici našich tvořili František Oliva (432) s Petrem Chodurou (412). František začal pěknou drahou (222) a vedl. Petrův duel s Jakubem Dankovičem se naopak nevyvíjel podle představ hostí. Změna bohužel nenastala ani po změně drah, Petr vinou velkého množství chyb na vítězství pomýšlet nemohl. František druhou padesátku těsně prohrává, ale náskok z první dráhy si nakonec drží a vítězí. 

Ve všech třech odehraných dvojicích se body spravedlivě dělily, na celkové číslo ale vítězí domácí Horní Benešov a připisuje si díky tomu první výhru v sezóně. Celkový počet chyb (68) budiž vykřičníkem před dalším zápasem, který v sobotu 24. září béčko odehraje v Novém Jičíně.