Áčko z víkendového dvojzápasu vytěžilo čtyři body, v neděli v Porubě padla šestistovka!

28.02.2024

Po týdenní pauze se hlubinští kuželkáři vrátili na dráhy porubské kuželny a to hned dvakrát. V sobotu nejprve nastoupili proti Šanovu, v neděli je čekal odložený zápas s HKK Olomouc. A jak oba zápasy probíhaly?

Do úvodní dvojice prvního zápasu nastoupilo rodinné duo Markových, Pavel (537) a Martin (554). Pavel úvodní dráhu prohrává, následující dvě naopak vyhrává. Závěrečnou třicítku bohužel těsně prohrává při skóre 2:2 ztrácí bod, protože soupeř porazil o dvanáct kolků více. Martin s přehledem vyhrává všechny čtyři dráhy a po úvodních hráčích je tak stav 1:1 o 37 dřev pro Hlubinu.

Jako druzí šli na desku Michal Bezruč (578) a Jan Žídek (538). Michal vstoupil do zápasu perfektně, po šedesátce mu na tabuli svítilo 309 shozených kuželek. Druhou šedesátku prohrává, na soupeře to ovšem stačilo. Díky výbornému výkonu se stává mužem zápasu. Honza hrál proti náhradníkovi šanovského oddílu a poráží ho 3:1 o sedmdesát kolků. Po druhé rundě platí stav 3:1 se 158 kuželkami k dobru pro hlubinské.

Koncáky jsou už jako obvykle Přemek Žáček (560) a Michal Laga (543). Přemek si bezchybnými třemi dráhami zajišťuje vítězství, poslední dráhu prohrává o kuželku. Michal vyhrává pouze úvodní třicítku, další tři zvládá lépe hostující Jan Žifčák ml. a s výkonem 573 vyhrává. Konečný výsledek utkání je 6:2 o 132 kuželek.

Po utkání následuje teambuilding a v neděli v deset ráno se scházíme na kuželně SAREZA znovu v plné síle odhodláni zvítězit.

Úvod nedělního zápasu patřil stejně jako v sobotu duu Pavel (531) a Martin (607). Pavel nastoupil do zápasu nepěknou první drahou, kterou daroval soupeři první bod. Zbylé tři už si však pohlídal a zejména ta poslední (167) stála za to! Vedle Mates svou krasojízdou sebral soupeři všechny body a teprve jako druhý hráč v historii překonal na SAREZE magickou hranici šesti set kuželek! Svůj start ukončil s číslem 607! Po úvodních borcích tedy 2:0 (+152) pro hlubinské barvy.

Druhá třetina patřila Michalu Zatykovi (507) a Janu Žídkovi (534). Michal začal plné rovnou stovkou, ale přidal k tomu pouze 16 kuželek v dorážce a první dráhu prohrává. Poté jako na houpačce vyhrává, prohrává a zase vyhrává. Na soupeře to stačí a Michal přidává na konto svého týmu další bod. Honza, přestože se v dorážce dopustil mnoha chyb na sedláky, vyhrává 3:1 a získává čtvrtý hlubinský bod. Na skóre tedy 4:0 (+211).

Dva vagóny přistaveny, je hotovo. Na desku jdou opět Přemek Žáček (528) a Michal Laga (552). Přemek vyhrává úvodní a závěrečnou dráhu. Při skóre 2:2 rozhoduje celkové číslo a to má o devítku lepší hostující Radek Havran. Michal vyhrává první tři dráhy a tím poráží nejlepšího hráče hostí Jiřího Baslara, který shazuje 544 kuželek. Náročný víkend končí vysokou výhrou ostravských 7:1 o 210 kuželek.

V již úplné tabulce patří Hlubině druhé místo (28b.) o dva body za vedoucím Přerovem (30b.). Třetí je Blansko se ztrátou deseti bodů. Následující zápas čeká Hlubinu výjezd do Vsetína. Hraje se v sobotu 2. března od 13:00. Stream by měl být dostupný na YouTube kanálu vsetínských kuželek.


- jž, mm -