Áčko zvítězilo v Prostějově 6:2, béčko prohospodařilo nadějný náskok.

07.02.2022

Po nečekané domácí prohře s Litovlí čekal áčko nelehký zápas v Prostějově. Ten sice v kalendářním roce 2022 ještě nebodoval, v posledním domácím utkání ale dokázal vynikajícím výkonem porazit Horní Benešov.

K utkání neodcestoval Pavel Marek, potýkající se s nemocí. Základní šestici tak doplnil František Oliva z béčka, který plnil roli náhradníka. Do úvodní dvojice se jako obvykle postavil Martin Marek (598) a doplnil ho Tomáš Rechtoris (557). Skvělý vstup do zápasu měli jak Martin tak Tomáš, oba v plných překonali hranici sta kuželek. Bod z úvodní dráhy ale nakonec bral pouze Tomáš za dráhu 150. Martin v dorážce nestačil na výborně hrajícího Broňka Diviše (160) a musel dotahovat. Srovnat se mu podařilo hned na druhé dráze, kterou získal o osm kuželek. Tomáš druhou třicítku prohrál smolně o jediný kolek. Po šedesátce platil na obou stranách vyrovnaný stav 1:1. Do druhé půle vstoupili ostravští podobně jako do začátku duelu. Oba se přehoupli přes sto čtyřicet kuželek, bod uzmul ale opět pouze Tom. Diviš podruhé v zápase předvedl dráhu přes 160 a Martin znovu prohrával. Závěrečná dráha přinesla obrovské drama, Martin hod po hodu dotahoval ztrátu osmnácti kuželek z předchozího průběhu duelu. Byla to bitva do posledních hodů, šťastněji z ní však nakonec vyšel domácí hráč, který vítězí o jedinou kuželku 599:598! Tomáš i přes slabší poslední dorážku dovedl svůj souboj s Miroslavem Znojilem k pohodovému vítězství. 

Trocha smůly na úvod a průběžný stav 1:1 s padesáti kolky k dobru pro hostující tým. Druhá dvojice ve složení Jan Žídek (605) a Petr Basta (550) se vydala na dráhy s cílem posbírat nejlépe oba body a navýšit náskok. No a to se dařilo od prvních hodů. Honza na úvod svedl s Alešem Čapkou podobně spektakulární souboj jako Martin s Broňkem, jen s tím rozdílem, že bod tentokrát bral borec z Ostravy (163:152). Výborně do utkání vstoupil i Petr, který si připsal první setový bod za dráhu 143. Druhé třicítky byly v podání obou soupeřících dvojic velmi vyrovnané a navzdory tomu, že Honza s Petrem po plných vedli, Čapka s Pernicou nakonec dráhy získali pro sebe a srovnali tak stav na 1:1. Po změně stran Honza v souboji s domácím Čapkou rozjel svou one man show. Na dráze č. 3 sice nejprve vyhořel v plných (79), pak ale předvedl fantastickou dorážku (71) a odměnou mu byl druhý setový bod. Petr na třetí dráze téměř navlas zopakoval svůj průměrný výkon z předchozí dráhy, tentokrát to ale na bod těsně stačilo. Kuželkáři Hlubiny tak do poslední třicítky vstupovali s vedením 2:1. Vraťme se k Honzovi. Jeho skvělá dorážka měla blahodárný vliv na jeho sebevědomí, což potvrzoval každým hodem. Rovnou stovku kuželek do plných v dorážce rozmnožil o dalších dvaašedesát kolků a další vynikající drahou dokráčel ke druhé šestistovce v kariéře a k vyrovnání svého osobního maxima! Aleše Čapku poráží s přehledem 3:1 o 65 dřev! O poznání dramatičtější koncovku nabídl duel Pernica - Basta. Oba v plných zapsali shodně sto kuželek. V následné dorážce si Petr po celou dobu dokázal držet titěrný náskok a to až do 119. hodu, kdy ne úplně šťastně otevřel střed... Vše tak měl ve svých rukou prostějovský hráč, který ale neunesl tíhu okamžiku. Posledním hodem do plných porazil jen čtyři kuželky a hosté mohli jásat. Petr zvítězil o dvě kuželky a tak trochu pomstil těsnou prohru svého spoluhráče.

To, s čím prostřední dvojice do zápasu nastupovala se podařilo beze zbytku naplnit. Hlubina před závěrečnými dvojicemi vedla 3:1 o 117 kolků. Koncovku zápasu obstarala tradičně dvojice Přemysl Žáček (541) a Michal Zatyko (507). Jejich zahajovací dráhy příliš krásy nenabídly, nejlepší třicítku předvedl Přemek (131) a logicky získal bod. Michal po úvodní dráze ztrácel sedm kuželek. Náskok domácího Kovaříka ještě narostl potom, co hostujícímu hráči vůbec nevyšly plné. V dorážce už ostravský hráč, obutý do nových černých Adidasek, manko smazat nestihl a po šedesáti hodech neměl na kontě ani jeden setový bod. Přemek na druhé dráze zabral a připsal na konto svého týmu +40 kuželek a další bod za dráhu - 2:0. V ten moment přišlo na řadu střídání. Domácího Zubalíka po slabé šedesátce vystřídal Roman Rolenc. Žádný velký efekt to ale nepřineslo, i třetí dráhu v řadě zvládl lépe hostující kuželkář, který si tak v předstihu zajistil vítězství. Michal dnes neměl svůj den, zvláště v plných to bylo jedno velké trápení... Třetí třicítkou sice snížil na 1:2, na obrat mu však chybělo stáhnout čtyřiadvacet klacků. Šanci přiblížit se mu Kovařík nabídl svým špatným vstupem do poslední třicítky (79). Jak už ale zaznělo, o plné se dnes hostující kuželkář bohužel opřít nemohl (78). Ztrátu začal stahovat až v dorážce. Ta se mu sice vydařila, za svým soupeře ale nakonec zaostal o pět kuželek a bod nezískal. Alespoň čestný úspěch v závěru zaznamenal střídající Rolenc, když poslední dráhu získal poměrem (151:133). Přemek zvítězil 3:1 na dráhy.

V konečném součtu ostravští vítězí 6:2 po dalším povedeném týmovém výkonu (3358). O další ligové body svedou souboj v sobotu 12. února od 15:30 v domácím zápase proti Odrám.Jarní část své soutěže rozehrálo i béčko, které se v rámci předehrávky 10. kola krajského přeboru utkalo doma s Bohumínem "C". 

V úvodu střetnutí na dráhy nastoupil Jaroslav Kecskés (418) proti Václavu Kladivovi. Domácí hráč si na první dráze vydobyl náskok šestatřiceti kuželek. Po změně drah sice o část přišel, vedení ale udržel - 1:0. Další se na hlubinské dvoudráze představil Michal Babinec (453). Ten navázal na svého spoluhráče a pěknou drahou (223) po půlce vedl. Druhá padesátka byla v Michalově podání ještě povedenější (230). Domácí borec zaslouženě vítězí a navyšuje náskok na 2:0. Třetím domácím mužem v pořadí byl František Oliva (442). Ten na úvodní dráze svedl vyrovnaný souboj s Vladimírem Sládkem. Po padesáti hodech z toho bylo vedení o jedinou kuželku (194:193). Druhá dráha byla v podání obou výrazně lepší než ta první, nejlepší drahou dne (248) se domácí Oliva zasloužil už o třetí bod pro Hlubinu. 

V "poločase" tak byl stav jednoznačný. Ostravští vedli 3:0 o bezmála sto kuželek. Mírnou komplikaci sebou přinesla čtvrtá dvojice, konkrétně hostující Alfréd Hermann, který stáhl sedmačtyřicet kuželek proti Pavlu Krompolcovi (381), kterému se dnešní zápas vůbec nepovedl. Přiblížit své družstvo k vítězství se v páté dvojici pokoušel Petr Chodura (413). Marně. Hostující Jozef Kuzma zahrál dvě výborné dráhy (242+236) a zcela po zásluze Petra porazil a najednou už to bylo jen o bod 2:3. Bohumín navíc před poslední dvojicí vedl o sedmnáct kolků. Poslední hráč na straně domácího celku Roman Grüner (353) nastalou situaci nezvládl a tristním výkonem nechal hostujícího Plačka dokonat obrat. 

Béčko tak nedokázalo na úvod jara dotáhnout nadějné vedení 3:0 do vítězného konce. Bohumín si odváží oba body díky vynikajícímu obratu. V dalším kole se béčko představí v Břidličné.