Bez bázně, bez nervů, Bezruč! Snová Michalova premiéra v základu. Béčko přivezlo výhru z Horního Benešova a dotáhlo se na čelo.

25.10.2022

Páté ligové kolo nabídlo regionální derby, v němž ostravská Hlubina nastoupila proti Bohumínu. Do sestavy pro tento zápas se nevešli Pavel Marek s Michalem Zatykem, oba byli nachystáni na střídání...

Úvodní dvojice doznala jistých změn, Martin (531) nechyběl, Pavla však v tomto střetnutí nahradil Petr Basta (512*). Začátek utkání nebyl bůhví jakou podívanou, z první šedesátky vyčnívá jen Matesova dráha 153, kterou navyšoval na průběžných 2:0. Petr projevenou důvěru kapitánovi nesplatil a po půlce hry se bez bodu poroučel z desky. Vystřídavší Pavel Marek duel s Lukášem Modlitbou zdramatizovat nedokázal, hostující hráč vyhrává i třetí dráhu a s předstihem připisuje bod na konto Bohumína. Martin po změně stran vypadl z tempa a předvedl slabou druhou šedesátku. Na výhru nad tradičním soupeřem Stanislavem Sliwkou to ale nakonec o dvanáct kuželek stačilo. Stav utkání - 1:1.

V prostřední dvojici se poprvé v kariéře v ligovém zápase od prvního hodu představil Michal Bezruč (560) a s ním Honza Žídek (542). Nejen na jejich výkon se přišla podívat i početná skupinka bývalých spoluhráčů z porubského VOKD. Michal si ze svého premiérového startu v základní sestavě nedělal těžkou hlavu a už po první třicítce vedl o čtyřiapadesát kuželek. Jan Záškolný si svůj dnešní výkon za rámeček jistě nedá, vystřídat stihl ještě během první dráhy. Ani nového muže na place, Jozefa Kuzmu, benjamínek našeho týmu nešetřil a po šedesátce vedl už 2:0. Honza na první dráze na bod těsně nedosáhl, druhá třicítka už ale patřila jemu a v polovině hry tak s Fridrichem Pélim držel vyrovnaný stav 1:1. Za v podstatě rozhodnutého stavu Michal nepolevoval ve svém snažení a ukázal, jak se bojuje o základní sestavu. Třetí drahou definitivně rozhoduje o svém prvním ligovém bodu, náskok už tou dobou narostl na více než sto kuželek! Jan třetí třicítkou otáčí vývoj a dostává se poprvé v zápase do vedení, navíc se solidním náskokem. Závěrečná dráha Honzovi sice příliš nevychází, jeho soupeř však dopadá ještě hůře a ostravský kuželkář tak vítězí 3:1 na dráhy. Michal své dnešní představení zakončuje další povedenou drahou a celkově své dva soupeře poráží o neuvěřitelných 130 kolků! Snový debut.

Před poslední třetinou zápasu platil stav 3:1 pro ostravské, kteří měli k dobru nesmazatelný náskok téměř dvou set kuželek. Poprvé od svého příchodu si vzadu zahrál Michal Laga (549) a s ním Přemek Žáček (524). Zatímco Přemek se po slušné úvodní šedesátce celkem v poklidu dostal do dvoubodového vedení, Michal měl po půlce na svém kontě pouze půl bod z druhé třicítky. Změna stran příliš radosti domácím fanouškům nepřinesla. Přemkovi se ani v tomto utkání na třetí dráze nevyhnul výpadek, bohumínský Nitka snížil na 1:2. Náš kuželkář měl ale nahráno z úvodní šedesátky a k celkovému vítězství mu tak stačila i průměrná poslední třicítka. Michal přišel o naději bodovat na třetí dráze. Nejlepší hráč zápasu Aleš Kohutek (567) připsal na konto svého týmu druhý bod. Host z Machové alespoň korigoval vydařenou poslední drahou (150) na konečných 1,5:2,5.

Páté utkání áčka Hlubiny v sezóně, páté vítězství v poměru 6:2. Je škoda, že sázkové kanceláře nevypisují sázky na přesné výsledky kuželkářských utkání :-). Po reprezentační pauze čeká áčko výlet do Prostějova. Utkání startuje v sobotu 5. listopadu ve 12:00.Hlubinské béčko letos podruhé cestovalo do Horního Benešova, tentokrát jim bylo soupeřem družstvo Kuželky HB.

Začátek střetnutí vyšel našim barvám na výbornou, Rudolf Riezner (456) i Tomáš Rechtoris (444) své soupeře jasně porazili, navíc jim nepovolili zisk ani jediné dráhy. Ruda se díky vydařené druhé padesátce (240) stal nejlepším hráčem hostí v zápase.

Prostřední dvojice šla na dráhy za průběžného vedení 2:0 o téměř osmdesát dřev. Dalších pětačtyřicet přidal František Oliva (442), který také vyhrál obě dvě dráhy a zvýšil na 3:0 pro své barvy. Petr Chodura (382) naproti tomu zcela vyhořel a nechal domácí snížit na 1:3.

Závěr utkání hosté kontrolovali, Michal Babinec (430) bez větších problémů porazil Jaromíra Martiníka na obou drahách a připsal béčku čtvrtý bod. Nejlepší podívanou v zápase nabídla první dráha duelu Vaněk - Krompolc. Lépe z ní vyšel náš borec (243:231). Druhá padesátka pak ale jasně patřila domácímu hráči, který obrátil vývoj a Pavla Krompolce porazil.

Béčko veze z venkovní šňůry čtvrtou výhru v řadě a dotahuje se v tabulce na vedoucí Bruntál. V dalším kole je čeká souboj v Bohumíně. Zápas se odehraje 5. listopadu.