Čtvrtá výhra áčka v řadě ozdobená rekordem. Béčko v předehrávce nadělilo Porubě kanára.

17.10.2022

Čtvrtým kolem pokračovala o uplynulém víkendu ligová soutěž, v níž zatím áčko drží neporazitelnost. Tentokrát hlubinští hostili oslabené Přemyslovice. Pro tento zápas nebyl k dispozici Michal Bezruč, který si plnil pracovní povinnost, role náhradníka padla na Petra Bastu...

Vítězná sestava z Rýmařova tedy zůstala beze změny. Do první dvojice byli, stejně jako před dvěma týdny, nasazeni Martin (564) s Pavlem (520). Úvod zápasu vyšel lépe hostům, Pavel si první dráhu prohrál chybami, Martin zachraňoval půlbod až posledním hodem. Nepovedený vstup do zápasu ale domácí rychle probral. Oba ostravští hráči následující dvě třicítky vyhráli a dostali se do vedení. Martin už měl navíc díky půlbodu z první dráhy výhru nad svým soupeřem jistou. Pavel musel o celkové vítězství ještě zabojovat. Závěrečná dorážka však byla bohužel znovu velmi nepovedená, čehož přemyslovický Močár využil a při rovnosti drah bral bod právě on za vyšší celkový nához.

Po první dvojici tedy platil stav 1:1 a naši hráči měli k dobru deset kuželek. Druhá dvojka nastoupila ve složení Michal Laga (594) - Jan Žídek (535) a od začátku si vedla lépe než jejich spoluhráči z první rundy. Lagis na první dráze těžil z výborných plných a ujal se vedení, Honza napodobil Matese a úvodní dráhu zplichtil. Následující třicítku zvládli oba hlubinští borci skvěle, společnými silami během ní navýšili náskok svého týmu o jednašedesát kolků! Po šedesáti hodech oba drželi vedení a na svých počítadlech měli velmi slušný průběžný součet - Lagis 300, Honza 290. Změna stran přinesla rozhodnutí. I třetí dráhu totiž zvládli lépe naši hráči a mohli se tak s předstihem radovat ze zisku bodu pro tým. Honza se svou poslední dnešní drahou protrápil, na jeho výhře to už ale nic nezměnilo. Naopak naše letní posila, Michal Laga, jistotu ani motivaci neztratil. Před závěrečnou drahou mu totiž scházelo necelých sto padesát kolků na překonání šestistovky. K této metě se navíc přiblížil dalšími vydařenými plnými (99). Historicky první šestikilo v Porubě diváci nakonec neviděli, ale chybělo k ní opravdu málo. Pouhých šest kuželek Michala dělilo od zápisu do historie. Útěchou mu může být alespoň překonání stávajícího rekordu kuželny na 120hs!


Před poslední třetinou zápasu vedlo áčko 3:1 o 132 kolků a bylo prakticky hotovo. Závěrečná dvojice Přemysl Žáček (524) a Michal Zatyko (515*) tak mohla jít na dráhy bez nervů. Ještě větší klid panoval v táboře domácích po první třicítce, kterou oba naši hráči vyhráli. Na druhé dráze zabodoval pouze Přemek, Michal hrál po šedesátce Radkem Grulichem nerozhodně. Do druhé poloviny hry už Michal nenastoupil, za rozhodnutého stavu dostal příležitost Petr Basta. Předposlední třicítku toho dne poprvé vyhráli oba hostující hráči, ta úplně poslední ale znovu patřila našim. Přemek porazil Tomáše Frause 3:1 na dráhy, Petr na soupeře nestačil a při rovnosti drah mu nakonec o devítku podlehl.

Áčko počtvrté v řadě vítězí poměrem 6:2 a připisuje si další dva body, které jej posunují do čela ligové tabulky. Další zápas "A" odehraje v sobotu 22. října od 15:30 opět na domácí kuželně proti Bohumínu.Již v pátek se odehrálo ostravské derby mezi béčky Hlubiny a VOKD Poruba. Utkání hrané ve vynikající kulise jednoznačně ovládlo to naše...

První dvojice hostů nastoupila ve složení Michal Babinec (459) - Jaroslav Kecskés (401). Michal si již po prvních padesáti hodech vypracoval luxusní náskok, který na druhé dráze ještě navýšil a porazil svého soupeře o sto dvě kuželky! Jarda musel naopak dotahovat ztrátu z první padesátky. To se mu i přes větší počet chyb povedlo a i on nakonec svého soupeře porazil - 2:0 pro Hlubinu.

Prostřední dvojici tvořili Pavel Hrnčíř (426) s Františkem Olivou (410). Oba naši hráči byli po polovině svého dnešního vystoupení ve vedení. Porubským hráčům se sice na druhé dráze v plných podařilo něco málo z náskoku našich umazat, ale následnou dorážku a nakonec i celou hru ovládli naši kuželkáři - 4:0.

Závěr z naší strany patřil Rudolfu Rieznerovi (403) a Pavlu Krompolcovi (452). Na úvodní dráze se podařilo zabodovat pouze Rudovi, Pavel musel dotahovat nejtěsnější ztrátu. Druhá Pavlova dráha by se dala nazvat Kraso(ň)jízdou. Na těžké porubské kuželně předvedl dráhu 255 a svému soupeři nedal šanci zabodovat. Ruda ve druhé padesátce mírně polevil, náskok z úvodní půlky ale udržel a i on svému týmu vybojoval bod - 8:0!

Béčko se díky třetímu vyhranému utkání v řadě vyhouplo na průběžnou třetí pozici v krajském přeboru. V dalším zápase se naši představí v neděli 23. října od 9 hodin v Horním Benešově.