Čtyřbodový víkend. Áčko doma porazilo nováčka, béčko loupilo v Novém Jičíně.

26.09.2022

Druhé kolo přineslo našim dvěma družstvům plný bodový zisk. Áčko v domácím utkání proti nováčkovi soutěže z Luhačovic otočilo nepříznivý stav a zvítězilo 6:2. Béčko své první letošní body dovezlo z Nového Jičína.

Áčko se poprvé v sezóně představilo na domácích drahách. Soupeřem mu byl celek Luhačovic, nováček ve třetí lize. Úvodu utkání ještě předcházelo týmové focení, pak už ale začal boj o ligové body. Do první dvojice byl nasazen Michal Laga (557) a s ním Martin Marek (541). Michal narazil na těžkého soupeře, Tomáše Molka. První šedesátka byla v jejich podání řekněme zahřívací a lépe z ní vyšel hráč se zkušenostmi z interligových zápasů - 0,5:1,5. Martin začal skvěle drahou 160, druhou třicítku ale díky náskoku z plných vyhrál Kunc a srovnal tak na 1:1. Druhá šedesátka duelu Laga - Molek byla pro všechny přítomné skvělou podívanou (296:301). Michal po změně stran vyrovnal stav drah a svůj duel zdramatizoval. Na poslední dráze náš hráč předvedl skvělé plné a byl blíže k vítězství, v dorážce ale dominoval kuželkář z Luhačovic, a nakonec se z bodu radoval on. Martin měl z první dráhy nahráno, bohužel pro něj se ale stále hraje hlavně na setové body a těch měl po třech drahách více hostující Kunc. Závěrečnou třicítku tak Martin musel bezpodmínečně vyhrát. A to se nepodařilo. Tragickou druhou šedesátkou daroval výhru na zlatém podnose svému soupeři...

Ne zrovna šťastný vstup do utkání - 0:2. Druhá dvojice ve složení Petr Basta (530) - Jan Žídek (540) musela obracet nepříznivý vývoj a dohánět ztrátu čtyřiadvaceti kuželek. Petr s Honzou vstoupili do utkání, co se sběru setových bodů týče, o poznání lépe než jejich spoluhráči z první rundy. Po šedesáti hodech oba bez větších potíží vedli 2:0 na dráhy, Honza si dokonce vypracoval náskok třiceti kuželek. Hosté nekladli odpor, po další třicítce bylo o majitelích bodů jasno. Oba hráči Hlubiny totiž zvládli vítězně i dráhu s pořadovým číslem tři. Čestný úspěch v podobě jediného setového bodu zaznamenal týmu z lázeňského města na poslední dráze Miroslav Hvozdenský. Honza zvítězil s přehledem 4:0 a spravil si tak náladu po nepovedeném vystoupení v Přerově. Před závěrečnou třetinou zápasu už byl stav pro ostravské o něco příznivější, bylo srovnáno na 2:2 a domácí měli navíc k dobru čtyřicet dřev.

Závěrečná část zápasu patřila dvojici Pavel Marek (525*) - Přemek Žáček (522). Na tradičního koncáka Michala Zatyka tentokrát zbyla pouze role náhradníka. Do poslední dvojky se naopak vrátil Pavel, který se snad po loňské nepříliš podařené sezóně opět rozehrává k lepším výkonům. Že by tomu tak mohlo být naznačil první šedesátkou, kterou vyhrál 2:0 a navíc se solidním číslem (291). Přemek po dvou drahách vyhrával tímtéž rozdílem, tedy 2:0. Kdo čekal závěrečné drama, nedočkal se. Luhačovičtí vytáhli svá esa z rukávu hned v první dvojici a zbytek zápasu byl jasně v režii domácího celku. Malé zaškobrtnutí potkalo Pavla na třetí dráze, kterou prohrál s vystřídavším Milanem Žáčkem, a i on šel z desky. Ne, že by snad jednou slabou drahou ztratil důvěru trenéra, za rozhodnutého stavu zkrátka dostal příležitost zažít domácí ligovou premiéru Michal Bezruč. Ten odehrál poslední třicítku a byť prohrál, nastřádaný náskok udržel a s Pavlem společnými silami připsali bod na konto svého týmu. Přemek mezitím v poklidu dotáhl k výhře svůj duel s Liborem Slezákem. Hostující hráč poslední drahou pouze korigoval na konečných 1:3 ze svého pohledu.

Konec dobrý, všechno dobré. Utkání se nevyvíjelo zrovna růžově, ale dnešek opět ukázal, že zápasy nevyhrávají jednotlivci, nýbrž tým. Áčko vítězí 6:2 a může se začít připravovat na důležité utkání v Rýmařově, které odehraje v sobotu 1. října od 14 hodin.Po nepovedeném utkání v Horním Benešově čekal béčko další výjezd, tentokrát do Nového Jičína. Pro tento zápas už byla k dispozici dvojice Babinec - Krompolc, což opět o něco zvyšovalo šance hostí na první bodový zisk v sezóně.

Jako první se na drahách novojičínské dvoudráhy představil Jarda Kecskés (407), bod ale svému týmu nevybojoval, domácí Pelikán vyhrál velmi těsně obě dráhy. Další v pořadí byla Míša Černá (412), která těžila z náskoku z první padesátky a dovedla svůj duel s Radkem Chovancem k vítězství - 1:1. První polovinu utkání za hosty uzavíral František Oliva (412). Ten předvedl navlas stejný výkon jako jeho spoluhráčka, a i on zabodoval. Svého soupeře Jiřího Petra zdolal díky zlepšení na druhé dráze o šest kuželek.

Stav po třech hráčích vyzníval lépe pro naše béčko, které vedlo 2:1. Čtvrtým hráčem v bílém hlubinském dresu byl Michal Babinec (414). Na své poměry předvedl ve hře větší množství chyb a možná i to jej nakonec stálo bod, s Janem Pospěchem prohrál o čtrnáct kolků. Za vyrovnaného stavu 2:2 nastupoval na dráhy Pavel Krompolc (417). Svým výkonem se stal nejlepším hráčem svého týmu v zápase, a navíc pro něj zajistil rozhodující náskok. Nicolasi Chovancovi nadělil pětapadesát kuželek. Sestavu uzavíral Petr Chodura, jemuž stačilo udržet náskok sedmapadesáti dřev. První dráhu Petr dokonce vyhrál a náskok ještě navýšil, druhá padesátka ale náramně vyšla novojičínskému Škarkovi, který nakonec vítězí o osmnáct kuželek.

Podobně jako v Horním Benešově před týdnem, i dnes odehrálo béčko velmi vyrovnané utkání, které rozhodoval až celkový počet poražených kuželek. V Novém Jičíně bylo šťastnější družstvo Hlubiny a vítězí 5:3. Další utkání jej čeká v sobotu 1. října v Břidličné.