Domácí výhra nad Odrami přiblížila áčko prvnímu místu. Krompolc rozhodl o výhře béčka v Břidličné.

15.02.2022

Povzbuzeni vítězstvím v Prostějově nastupovali hráči áčka k domácímu zápasu s Odrami a v případě výhry se mohli přiblížit čelu tabulky na jediný bod. V rámci tohoto ligového kola totiž doma nebodovaly Přemyslovice ani Chvalíkovice. 

K zápasu byli připraveni všichni hráči ze soupisky, pozici náhradníka obsadil Tomáš Rechtoris, kterému předchozí domácí zápasy příliš nevyšly. V první dvojici ho tak nahradil Petr Basta (558), který se rozehrál do slušné formy a s ním na desku nastupoval Martin Marek (565). Zahajovací dráhy přinesly po bodu na každé straně. Martin si hned ze startu vypracoval solidní náskok třiadvaceti kuželek, Petr naopak mohl litovat dvou chyb, které ho stály možnost jít posledním hodem do plných a bodovat. Role z prvních drah si oba hráči Hlubiny prohodili ve druhé třicítce. Petr po krásném souboji (148:144) vyrovnal. Martinovi čtyřka dráha příliš nesedla, v dorážce dvakrát chyboval a dráhu těsně ztratil. Druhou šedesátku začali ostravští stejně jako tu první. Martin se díky povedené dráze (157:128) opět ujal vedení, jeho spoluhráč naproti tomu neudržel náskok z plných a výborně hrající Frydrych trestal - 1:2. Poslední dráhu rozjeli domácí hráči skvěle, oba atakovali hranici sta kuželek do plných. Petr však dnes narazil na zdatného soupeře, který znovu lépe zvládl dorážku a zvítězil 3:1. Frydrychův výkon 580 kuželek jasně dokládá, že jeho prvenství v tabulce jednotlivců není náhodné. Petr se za svůj výkon 558 kolků také rozhodně stydět nemusí. Martin zlepšenou hrou ve druhé šedesátce dovedl svůj duel s Danielem Ševčíkem k výhře 3:1. 

Za průběžného stavu 1:1 a s náskokem osmatřiceti dřev se na dráhy chystal Pavel Marek (535*) a spolu s ním Jan Žídek (541). A výborně začal právě Jan, který Martinu Pavičovi v plných nadělil rovných dvacet kuželek. Tento rozdíl se ukázal jako rozhodující, protože Pavič se v dorážce nebezpečně dotahoval. Honza nakonec získává první dráhu o tři kolky. Pavel se svým soupeřem Petrem Dvorským měli pomalejší rozjezd. Nutno však zmínit, že Pavla brzy začalo limitovat bolavé tříslo a tři hody před koncem první třicítky tak musel přepustil místo Tomášovi Rechtorisovi. Ten hned prvním hodem po svém nástupu hodil hodovku. Hned na to sedmičku a díky tomu vítězí o jedinou kuželku. Druhou dráhu však ztrácí. Dvorský zvládl lépe hru do všech kuželek, nastřádaný náskok dokázal udržet a vyrovnal. Honza mezitím navýšil vedení na 2:0, po šedesáti hodech zapisuje slušných 281 kuželek. Po změně stran se více dařilo kuželkářům Oder. Dvorský po strhujícím finiši na třetí dráze (147:151) otočil vývoj duelu na 2:1. Jan třetí třicítku začal slušně, do plných si vypracoval náskok deseti kolků. V dorážce ho ale rozhodil "flákanec" od rozbíhajícího se Paviče. K tomu si navíc otevřel ošklivou pětku, kdy mu zůstalo stát "čest práci" se zadním rohem. Dorážkou se Honza následně protrápil, nasázel šest chyb a dovolil soupeři korigovat. Závěrečná dráha už ale byla zpět v režii domácího borce, který tak zapsal další čárku na bodový účet svého týmu. Zpět k Tomášovi. Ten pro vítězství musel poslední třicítku vyhrát o sedm klacků. Pět jich stáhl už v plných a stejný počet přidal, i za přispění Dvorského, v dorážce. Při stavu drah 2:2 tedy rozhodl počet poražených kuželek a ten měl vyšší hlubinský dlouhán.

Před posledními dvojicemi byl stav 3:1 pro domácí. Přemek Žáček (529) a Michal Zatyko (493) měli k dobru rovných šedesát kuželek. Náskok se však hned po startu začal tenčit. Přemek nezachytil tempo Michala Paviče, který se výbornou první drahou (152) ujal vedení a stáhl čtyřiadvacet kuželek. Michal jich i za přispění trápícího se Karla Chlevišťana získal pět zpět. Žádný extra výkon ale nepředváděl ani hráč Unie, v plných to ještě šlo, dorážka ale byla velmi slabá s mnoha prázdnými hody. Oderský hráč nabídnutým setovým bodem nepohrdl a vyrovnal na 1:1. Na vedlejších drahách se bod za druhou dráhu dělil. Oba soupeři nasbírali shodně sto čtyřicet dřev. Vyrovnat stav mohl Přemek po změně stran, to by ale musel dotáhnout dobře rozjetou dráhu. Do plných vedl o osm kuželek, v dorážce ale za svým soupeřem zaostal a Pavič tak předčasně rozhodl o své výhře. Velmi vyrovnanou, avšak nepříliš pohlednou, partii na vedlejších drahách sváděl Michal s Karlem. Hostující hráč si ve třetí třicítce pohlídal těsný náskok z plných a ujal se vedení 2:1. Přemkovi v tomto utkání nebylo souzeno uhrát ani jednu dráhu, i poslední série třiceti hodů vyzněla lépe pro Paviče, který tak vítězí 3,5:0,5 o 39 kolků. Druhá dvojice si to nejlepší nechala až na úplný závěr. Poslední plné (102:95) byly z pohledu obou tou nejvydařenější pasáží jinak mdlé hry plných chyb (10:13)! Za dnešní výkon si nezasloužil vyhrát ani jeden ze soupeřů a dá se říct, že konečná dělba bodu byla asi spravedlivou tečkou za dnešním zápasem.

Áčko dokázalo navázat na výhru z Prostějova a přiblížilo se prvnímu místu ligové tabulky. V dalším kole ho čeká výjezd do nedalekého Bohumína. Zápas startuje v sobotu 19. února ve 13:30.Béčko tentýž den zajíždělo do Břidličné na hezkou zrekonstruovanou dvoudráhu. Na zápas tentokrát ani neodcestoval Roman Grüner, který asi ještě zpytoval svědomí po posledním domácím nezdaru :-)

Vedoucí družstva do utkání jako prvního nasadil Jaroslava Kecskése (423), který zvládl vyhrát obě dvě dráhy a dostal svůj tým do vedení. Jako druhý se přítomným představil Michal Babinec (444), který si v posledních zápasech drží stabilní výkonnost, což potvrdil i dnes. Zlepšenou hrou ve druhé padesátce stáhl nejtěsnější ztrátu a zvýšil na 2:0 pro Hlubinu. Dalším, kdo se dostal do hry byl Rudolf Riezner (455). Ten zejména díky výborným plným zaznamenal svůj nejlepší výkon v právě probíhající sezoně a upravil už na 3:0!

Druhou polovinu utkání načal František Oliva (429). Už první dráha ale napověděla, že premiérový bod pro domácí získá Ivo Mrhal starší. Vypracoval si na ní totiž náskok více než třiceti kuželek, který už nepustil. Předposlední dvojici tvořil Ivo Mrhal ml. s Petrem Chodurou (407). Hostující kuželkář neprožívá zrovna nejvydařenější období a své trápení neprolomil ani dnes. Domácí kuželkář navíc zářil v úvodních plných (182)! Petrovi nadělil dvaatřicet kolků a i tady bylo o vítězi prakticky rozhodnuto už po první dráze. Na té druhé Mrhal přidal další kolky ve prospěch Břidličné, která v tu chvíli už dokonce držela náskok dvou kuželek. V leckom začaly ožívat vzpomínky na týden starý kolaps v utkání s Bohumínem... Závěr zápasu ale přinesl z pohledu hostujícího týmu ten nejlepší možný scénář. Pavel Krompolc předvedl fantastický výkon do plných, který podpořil i slušnou dorážkou a svému soupeři Josefu Veselému nedal, jak se říká, čuchnout. Nejlepší výkon za posledních několik sezon (474) přišel v pravý čas!

Béčko díky svému "lídrovi" veze zpět do Ostravy důležité dva body za výhru 6:2! Ve čtvrtek 17. února se tým kolem Petra Chodury utká v domácí předehrávce proti týmu Kuželky Horní Benešov.