Druholigovou sezónu rozehrálo áčko vítězně, z Rychnova veze nejtěsnější výhru.

18.09.2023

Po čtyřleté odmlce jsou kuželkáři Unie Hlubina zpět ve druhé lize. Na úvod soutěže je čekal nejdelší výjezd celé sezóny, do Rychnova nad Kněžnou.

Do premiérového utkání nového ročníku nemohli z pracovních důvodů zasáhnout Michalové Bezruč se Zatykem, jako sedmý tak s týmem cestoval Lukáš Trojek. Zápas zahájil Martin Marek (591) s Pavlem Markem (515*). Vstup do utkání se ale Markům nevydařil, vedení se ujali domácí. Druhá třicítka byla v podání obou hostujících hráčů ještě slabší, Martin se štěstím srovnal, Pavel bohužel dále ztrácel. Až po změně stran se Martin konečně rozjel, drahou 173 otočil stav duelu s Ladislavem Urbánkem na 2:1. Pavlovi se dnes nedařilo, na třetí dráze vydržel pouhých devět hodů, pak jeho místo zaujala nová posila z VOKD Poruba. Lukáš svou druholigovou premiéru začal hodovkou, bojoval, ale dráhu neurval, domácí Šípek se tak mohl radovat z prvního bodu pro svůj tým. Bývalý člen juniorské reprezentace nakonec dovedl svůj duel do stavu 4:0. Lukáš na obou drahách zahrál 138 a přestože bodík nezískal, rozhodně nezklamal. Martin v závěru upravil na konečných 3:1.

Po první odehrané dvojici tak platil nerozhodný stav 1:1, domácí měli k dobru pět kuželek. Vyrovnanost duelu potvrdila druhá čtveřice ve které Petr Basta (554) vyzval Romana Kindla a Honza Žídek (550) Tomáše Hrubého. Stejně jako tomu bylo v první rundě, i tentokrát se vedení ujali oba kuželkáři z Rychnova. Hlubinští však záhy srovnali na 1:1 a začínalo se prakticky od znova. Druhou šedesátku opět rozjeli lépe rychnovští, Petrovi s Honzou nevyšly plné, ztrátu z nich nedokázali dohnat a oba třetí třicítku prohráli. Kluci z Hlubiny to ale nezabalili a šli si za obratem. Petr na poslední dráze porazil luxusních 110 kolků do plných a už už to vypadalo, že Romana Kindla udolá. Nakonec mu však nestačila ani výborná dráha 162, domácí hráč k naší smůle předvedl neuvěřitelný závěr, ve kterém si pomohl třemi hodovkami a vítězí. Honza se s Tomášem Hrubým rval o bod doslova do posledního hodu. Hodinový souboj nakonec vítěze nenašel, oba svému soupeři vzali dvě dráhy, oba porazili 550 kuželek a bod si tak spravedlivě rozdělili. 

Rychnovští po dvou rundách vedli poměrem 2,5:1,5. Rozdíl mezi týmy činil šestnáct dřev ve prospěch domácího mužstva. Velmi vyrovnané utkání, hrané ve vynikající atmosféře, tak musely rozhodnout až závěrečné dvojice ve složení Šmejda - Laga (587) a Čihák - Žáček (589). Svůj duel rozjel velmi dobře Jaroslav Šmejda, který využil slabšího Michalova startu a ujal se vedení. Přemek se svým soupeřem se protrápili plnými, dorážka už ale snesla druholigové měřítko, lepší po třiceti hodech byl náš hráč. Karta se obrátila na druhé dráze, Lagis pěknou třicítkou přes sto padesát kolků srovnal na 1:1. Přemek bohužel druhou dráhu těsně prohrává o šest dřev. Celý zápas tahal klub z hornického města za kratší konec, místy ztrácel i více jak padesát kuželek, o body se ale rval až do konce. Třetí třicítka duelu Čihák - Žáček byla pastvou pro oči (160:170). Přemek hrál skvěle, ustál nápor domácího hráče a upravil na 2:1. Michal na třetí dráze v dorážce otočil nepříznivý vývoj a i on se dostal do výhody. Před poslední drahou celého zápasu Hlubina poprvé vedla. O sedm kuželek. Nezaujatý divák by se jistě dobře bavil, pro oba týmy to však v závěru byly slušné nervy. Michal na čtyřce chytl levou ulici, napráskal do plných 109 kolků a vytvořil si tím velký náskok. Přemek s Martinem Čihákem hráli po plných nerozhodně. Michal ke skvělým plným přidal také výbornou dorážku (62), čímž získal rozhodující bod i kolky. Čihák se ještě v závěru snažil o zvrat, ale na víc než na výhru nad Přemkem o jedinou kuželku už to nestačilo. 

Hlubina tak po neuvěřitelně vyrovnaném průběhu utkání zapisuje do tabulky první dva body a může se těšit na další zápas, ve kterém v sobotu 23. září přivítá Chvalíkovice. Pozor, domácí zápasy áčka nově začínají už v 15:00!