Důležitá výhra v Rosicích korunovaná třemi šestistovkami!

28.11.2023

Na zápas do jihomoravských Rosic vyjela Hlubina už dříve, neboť před zápasem zelenočerných byla k vidění Champions League ženského týmu, který se utkal s chorvatským KK Zagreb. Domácí Rosičky vyhrávají 6:2 s celkovým výkonem 3718!

V tomto zápase plnil roli náhradníka Pavel. První jdou na dráhy Michal Zatyko (569) a Martin Marek (632). Skvěle vletěli do zápasu a oba vyhrávají úvodní dráhy. Mates nádhernou drahou 170! U Michala už to ve sběru bodů bylo bohužel vše a prohrává 1:3 s Adamem Palkem, který nahrál 606. Martin pokračoval v bezchybných hodech a soupeři dovolil pouze půlbodík ze třetí dráhy. I díky tomu si připisuje ke svému osobnímu rekordu další dvě kuželky.

Za nerozhodného stavu, kdy Hlubina vede o 17 kuželek, nastupují Petr Basta (576) a Jan Žídek (615). Tak jak skvěle začala první dvojice, tak prostřední předvedla naprostý opak a celkem vlažný začátek, kdy oba prohrávají první dráhy. Druhá a třetí třicítka už byla pro hlubinské podstatně lepší a berou soupeřům oba body. V té třetí hrají Peťa 162 a Honza 171. Poslední dráhu Peťa bohužel prohrává a kvůli tomu i celý duel o sedm kuželek. Honza bere i na poslední dráze bod a vyhrává 3:1.

Na skóre tedy 2:2 a přesně čtyřicet kuželek do plusu. Finish zápasu patři Přemku Žáčkovi (629) a Michalu Lagovi (535). Přemek svedl s Daliborem Matyášem skvělou přestřelku, kdy hned první dráhu vyhrává těsně 164:162. Michal svou první dráhu prohrává. Bohužel ani druhou třicítku nepřidává a prohrává 0:2, jenže nic nemá ztracené, neboť soupeř taky nemá den. Přemek naopak druhou dráhu vyhrává o osm kuželek. U druhé šedesátky už netratíme ani bod a Přemek s poslední dráhou 171:166 potvrzuje svou úspěšnou fazónu z předchozích zápasů. Lagis bohužel dnes na svého soupeře nestačil a prohrává o 14 kuželek.

Výhra 5:3 o 45 kuželek a výkon 3556 potvrzuje formu Hlubiny na venkovních kuželnách a i díky tomu jsme se bodově vyrovnali vedoucímu Přerovu, který pouze remizoval se Zlínem. Poslední zápas podzimu proti HKK Olomouc nás čeká v sobotu 2. prosince od 15 hodin na kuželně SAREZA. Jste srdečně zváni.


- jž -