Áčko v domácí premiéře zdolalo Opavu 7:1

15.09.2020

Při posledním vzájemném měření sil obě družstva zahrála svá "porubská" maxima a bylo na co koukat. Co na tom, že domácí tehdy překonali rekord kuželny, opavští výborně postavenou sestavou uzmuli bod. Tentokrát ale bylo vše jinak...

Sestavu, která doveza z Přerova bod, vedoucí Láďa Konečný nechal beze změny. Do první dvojice postavil Martina Marka (570) a Petra Bastu (515). Asi nikoho nepřekvapilo, že na druhého jmenovaného hostující kapitán nasadil Petra Bracka, soupeřem Martina byl Michal Blažek. Úvod vyšel domácím skvěle, oba šli do dorážky s vedením, jenomže pak přišel v Petrově podání málo vídaný zkrat, jakoby zůstal myšlenkami na ranní procházce v lese...
S hrůznou dorážkou nemohl pomýšlet na bod - 0:1. Martin si první dráhu uhrál (151:141), druhou už však ne, Michal Blažek byl ve vyrovnané partii o dvě kuželky lepší a vyrovnal na 1:1. Nezdar na první dráze se na Petrovi podepsal, na Petra Bracka nenašel domácí kuželkář recept ani v druhé třicítce a po šedesáti hodech šel z desky. Nahradil ho Michal Zatyko. Ten se do zápasu pustil s chutí, po plných byl o devítku ve vedení. Stejný počet kolků ale ztratil v dorážce a stejně jako před týdnem v Přerově uhrál po svém nástupu půl bod. V tu chvíli měl opavský hráč jisté vítězství. Martin se po změně stran opět ujal vedení po povedené dráze (152). Na té poslední mu tak stačilo udržet nastřádaný náskok. Díky lepším plným jej ještě o šest kuželek navýšil a Michala Blažka porazil 3:1 na dráhy. Michal i jeho soupeř si to nejlepší nechali na konec, k vidění byla parádní přetahovaná, kterou nakonec zvládl lépe Petr Bracek (143:149). Po zahajovací dvojici byl stav vyrovnaný 1:1, plus 17 kuželek pro Opavu.

Zápas pokračoval za nerozhodného výsledku a na dráhy se chystali Tomáš Rechtoris (518) a Jan Žídek (547). Tomáš do utkání vstoupil bezchybně, přesto nebodoval, do výhody se dostal opavský Basista. Honza po nepovedeném představení v Přerově začal slibně, první dráhu získal díky pěkné dorážce a stejně tak druhou, přestože mu nevyšly závěrečné hody. Jeho soupeř Svatopluk Kříž se šedesátkou protrápil na 237 kuželek. Tomáš druhou třicítkou vyrovnal a dostal se do vedení o dvě kuželky. Změna drah přinesla podobný scénář jako začátek obou duelů. Tomáš Macieji Basistovi na třetí dráze podlehl a musel znovu otáčet nepříznivý vývoj. Honza naopak třetí třicítkou pečetil vítězství, po devadesáti hodech už ho soupeř nemohl porazit. Oba ostravští kuželkáři si schovali to nejlepší na konec. Tom pěknou dráhou (144) srovnal duel na 2:2 a díky vyššímu součtu získal bod. Jeho spoluhráč nepovolil Křížovi nakonec ani jednu dráhu a zvítězil v poměru 4:0 suverénně téměř o 60 kolků.

Za průběžného vedení 3:1 se na drahách objevila poslední čtveřice toho dne, za domácí nastoupil Přemek Žáček (538) a tradičně také Pavel Marek (567). Kdybychom měli jejich souboje s Milanem Jahnem a Tomášem Valíčkem hodnotit fotbalovou terminologií, pak to byla hra na jednu bránu. Přestože to zpočátku ze strany hráčů Unie žádný uragán nebyl, nebylo pochyb o tom, kdo bude udávat směr, kterým se bude zbytek zápasu ubírat. Po šedesátce byl v obou případech stav 2:0, Přemek se zlepšenou hrou oproti úvodní dráze dostal do vedení o dvacet kuželek, Pavel vedl o jedenáct. Ani změna stran nepřinesla žádné změny, ostravští nadále dominovali. I třetí třicítka totiž vyšla lépe hráčům v bílém a Hlubina mohla začít slavit... a aby toho nebylo málo, tak i poslední série hodů vyzněla lépe pro ostravské. Závěrečná dvojice tak zcela jednoznačně přejela tu opavskou 8:0 na dráhy. Takový válec jsme tady dlouho neviděli :-)

Hlubina v premiérovém domácím utkání nového ročníku poráží Opavu vysoko 7:1 o 135 kuželek. V příštím kole zajíždí Unie do Přemyslovic, start zápasu je ve 14:30.