Hlubina prožila další úspěšný víkend! Áčko doma porazilo Brno 6:2, béčko nadělilo kanára Novému Jičínu.

22.11.2023

V rámci dopoledního programu devátého kola druhé ligy vedoucí celek z Přerova pouze remizoval doma s Blanskem. Při výhře áčka nad Moravskou Slávií Brno by se tak rozdíl mezi týmy smrskl na pouhý bod...

Za vítězstvím nakročila do utkání Hlubina s dvojicí Martin Marek (528) a Michal Bezruč (518). Zahajovací dráha zápasu se domácím vydařila, díky čemuž se Martin s Michalem dostali do vedení. To jim však dlouho nevydrželo, druhou třicítku zvládli lépe brněnští. Do druhé šedesátky se v obou duelech šlo za stavu 1:1. Třetí série třiceti hodů se ostravským nepovedla, přesto Martin urval bod, neboť hostující Novák zahrál ještě hůře. Přes nepříliš přesvědčivý výkon Martin dovedl svůj souboj do konečného stavu 3:1. Michal musel pro výhru zvládnout poslední dráhu lépe rozdílem alespoň šesti kuželek. Po plných prohrával o tři. Dorážku začal třemi rychlými devítkami a už se dostal i do vedení. Poslední rozhodující hody však zazdil a daroval výhru Pavlu Košťálovi.

Do druhé dvojice za stavu 1:1 a plus 45 kolků pro domácí nastupoval Petr Basta (526) s Honzou Žídkem (565). Tady se vstup do utkání povedl Honzovi, který jakoby navázal na svůj rekordní pohárový zápis. Díky dráze 150 se dostal do vedení o dvaačtyřicet dřev! Petr úvodní dráhu prohrál smolně o dva kolky. Radek Šenkýř z Brna se však neradoval dlouho, Petr druhou třicítku vyhrál a vyrovnal stav drah na 1:1. Na 2:0 na vedlejších drahách v pohodě zvýšil Jan. Po změně stran si Honza dokráčel s předstihem pro výhru, když na třetí dráze nedal šanci vystřídavšímu Pavlu Antošovi - 3:0. Petr se třetí drahou znovu dostal do ztráty. Šance na výhru stále žila, bylo však potřeba urvat poslední třicítku. Po plných to vypadalo slibně, v dorážce ale bohužel Petr nasekal pět chyb, kvůli čemuž dnes už podruhé spadl do klína bod hostům. Honza na poslední dráze povolil soupeři aspoň čestný úspěch, na výsledku to však nic nezměnilo.

Před poslední rundou mohl být stav 4:0, na tabuli však svítilo 2:2... K dobru měli ostravští 133 kuželek, na výhru to ale stačit nemuselo. Závěr patřil jako již tradičně Přemkovi Žáčkovi (561) a Michalu Lagovi (569). Za bodem, který by Hlubině dal jistotu výhry vykročil lépe Lagis, který se nejlepší drahou dne (156) ujal vedení nad Milanem Klikou. Přemek také nezačal špatně, přelezl hranici sto čtyřicet kolků, to ale i jeho soupeř Petr Málek, který bere setový bod za výhru o tři kolky. Druhá třicítka patřila kompletně našim. Přemek další pěknou drahou srovnal na 1:1, Michal odskočil Klikovi na rozdíl dvou setových bodů. Rozuzlení celého zápasu přišlo na třetí dráze, bezchybný Lagis upravil už na 3:0 a vybojoval Hlubině potřebný týmový bod. Přemek si opět vybral kopec smůly, třetí třicítku prohrává o jediný kolek. V konečném účtování ho to ale mrzet nemusí, závěrečná dráha mu vyšla lépe než soupeři, díky čemuž vyrovnal na 2:2, a protože v součtu nasbíral o třináct kuželek více, Petra Málka poráží. Lagis se po zásluze stal hráčem utkání, předvedl nejlepší výkon a jako jediný porazil svého soupeře 4:0 na dráhy!

Áčko využilo zaváhání Přerova a dotáhlo se na něj v tabulce na jediný bodík. V dalším kole naše čeká výjezd do Rosic. Hrát se bude v sobotu 25. listopadu od 17 hodin. Našemu zápasu předchází utkání Ligy mistryň mezi Slovanem Rosice a KK Zagreb. Oba duely budete moci sledovat na streamu z rosické kuželny.Béčko má najetou skvělou sérii, už čtyřikrát po sobě odešlo ze zápasu jako vítěz. Dnes naše hráče čekala "odveta" s Novým Jičínem, který utkání hostil.

Lépe do něj vstoupili hosté, konkrétně Ruda Riezner (407), jenž si na první dráze vypracoval rozhodující náskok třiadvaceti dřev. Druhá padesátka vyšla lépe domácímu Chovancovi, Ruda však kolky udržel a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Druhým hráčem Hlubiny na place byl Tomáš Rechtoris (438). Podobně jako jeho spoluhráč z první rundy si v úvodu "nahrabal" osmnáct kuželek do plusu. Po změně drah Tomáš nepolevil, naopak svůj náskok ještě navýšil a zvýšil na 2:0. Třetí hráč Unie, František Oliva (417), nastupoval na dráhu už s příjemným polštářem téměř sedmdesáti kuželek. To ale neznamenalo, že se nechal nějak ukonejšit, i on první dráhu zvládá lépe než jeho soupeř. Stejný scénář má i druhá padesátka, Petra Hrňu náš hráč poráží o devětatřicet kolků a upravuje už na 3:0!

Druhý "poločas" za hosty zahájil Michal Babinec (412). Ani on na první dráze nenašel přemožitele, po padesáti hodech vedl o necelé dvě devítky. Na druhé dráze pak přidal dalších deset dřev a také další bod pro béčko - 4:0. Následoval Pavel Krompolc (390), jenž navázal na všechny své spoluhráče a po první dráze rovněž vedl. Po změně stran si sice počínal lépe Radek Škarka, Pavel ale uhájil nejtěsnější vítězství, domácího kuželkáře poráží o kuželku! - 5:0. Hotovo, v závěrečné rundě se rozhodovalo už pouze o konečném skóre. Pavel Hrnčíř (396) šel od úvodu za vítězstvím, po první dráze měl k dobru patnáct kuželek. Jelikož domácí Ján Pelikán ani na druhé dráze Pavla příliš nepotrápil, bylo o osudu utkání jasno. Pavel dovedl zápas do stavu 8:0!

Jednoznačným výsledkem si béčko výrazně polepšilo ve skóre a upevnilo si třetí pozici v tabulce. V pátek 24. listopadu od 15:30 hostí doma druhou Porubu, kterou v případě výhry přeskočí.