Hodnocení sezóny 2021/2022

16.05.2022

Po dvou nedohraných sezónách jsme se konečně dočkali kompletní porce všech utkání od okresního přeboru až po ligové soutěže. Kromě toho jsme se po více než deseti letech zúčastnili také Poháru ČKA. Rovněž mistrovské soutěže jednotlivců byly dohrány až do finálových turnajů o Mistra ČR. A jak si v uplynulé sezóně vedli kuželkáři Hlubiny? O mládeži již byla řeč v minulém článku. Dnes se tedy podíváme na kategorie dospělých.

V soutěžích jednotlivců bylo pro naše kuželkáře opět konečnou stanicí Mistrovství moravskoslezského a olomouckého kraje. Nejúspěšnější z našich byli v jednotlivých kategoriích Alena Koběrová (466) šestá mezi seniorkami, Veronika Rybářová (522) desátá mezi ženami, Martin Marek (563) osmnáctý mezi muži a Filip Országh (463) šestnáctý mezi dorostenci. Na postup na mistrovství ČR si tak budeme muset minimálně rok počkat.

Co se týká soutěží družstev začneme družstvem "A". To odehrálo ve 3. lize velmi dobrou sezónu a skončilo nakonec na druhém místě pouhý bod za Chvalíkovicemi. S tímto soupeřem jsme nedokázali ani jednou bodovat, a to nakonec rozhodlo. Na jaře jsme dokonce získali nejvíce bodů ze všech týmů a to 18. V celkovém součtu jsme nasbírali 32 bodů což je nejvíce, co kdy Hlubina v ligových soutěžích získala. Rovněž dosažený průměr 3283 je o 37 kolků lepší než dosavadní maximum z druholigové sezóny 2017/2018. Svůj nejlepší výkon sezóny dosáhlo naše družstvo v zápase v Horním Benešově, když porazilo 3440 kuželek. Nejúspěšnějším našim hráčem a čtvrtým v celé soutěži byl Martin Marek s průměrem 562,2 kuželek. Stejný hráč byl rovněž nejúspěšnější ve sbírání pomocných bodů, když z 22 soubojů jich vyhrál 16. Čtyři naši borci dosáhli alespoň v jednom zápase hranici šesti set bodů. Martin Marek v Horním Benešově (601), Přemysl Žáček v Přemyslovicích (604), Jan Žídek v Prostějově (605) a Michal Zatyko dokonce dvakrát, konkrétně 600 v Rýmařově a 603 v Horním Benešově. Na "domácí" kuželně v Porubě zaostal Martin svým výkonem 591 jen jednu kuželku od rekordu.

Družstvo Hlubiny "B" bojovalo v krajském přeboru o postup do divize až do posledního utkání, ve kterém se v přímém souboji střetlo s domácím Rýmařovem "B". V tomto zápase nakonec svému soupeři podlehlo a skončilo na druhém místě o čtyři body zpět se ziskem 24 bodů a průměrem 2496 kuželek. Škoda zejména domácích proher s Rýmařovem "B", Bohumínem "C" a Novým Jičínem, které přišly na přelomu podzimní a jarní části sezóny. Svůj nejlepší výkon 2668 kolků dosáhlo naše družstvo na domácí dráze, venku pak bylo maximem 2632 v Břidličné. Nejúspěšnějším hráčem, co se týká získaných bodů byl Michal Babinec, který z osmnácti duelů prohrál pouze jediný. Nejlepší výsledek na domácí dráze dosáhl Petr Chodura 510 bodů, na kuželně soupeřů pak Pavel Krompolc výkonem 476 v Rýmařově. Pavel byl rovněž nejlepší hráč Hlubiny a osmý nejlepší v krajském přeboru s průměrem 430,2 kuželek.

Naše dvě zbývající družstva "C" a "E" hrála v okresním přeboru a jejich celkové umístění bylo sedmé, resp. poslední deváté místo. Hlubina "C" získala 12 bodů a jejich nejlepší sezónní výkon činil 2639. Nejlepším hráčem céčka byl Pavel Hrnčíř s průměrem 401,9 což mu vyneslo celkové osmnácté místo mezi všemi hráči okresního přeboru. Družstvo "E" vybojovalo celkem 10 bodů, všechny na domácí kuželně. Jejich maximem byl výkon 2506. Jeho nejlepším hráčem se stal Lubomír Jančar s průměrem 390,8. Nejlepší hráčkou Hlubiny byla s průměrem 386,7 Michaela Černá. Nejvyšší sezónní výkon ze všech našich hráčů v okresní přeboru dosáhla Lenka Raabová, když na domácí kuželně porazila 476 kuželek.

Účast našich družstev v sezóně 2021/2022 shrnuje následující přehled -

Hlubina "A" (3. liga): Basta, Konečný (nehrající kapitán), Marek M., Marek P., Rechtoris, Zatyko, Žáček a Žídek.
- 2. místo, 32 bodů z 22 utkání, průměr 3283 bodů, skóre 108:68

Hlubina "B" (KP): Babinec, Grüner, Chodura (vedoucí družstva), Kecskés, Krompolc, Oliva a Riezner.
- 2. místo, 24 bodů z 18 utkání, průměr 2496 bodů, skóre 91,5:52,5

Hlubina "C" (OP): Černá (vedoucí družstva), Gužík, Hájek, Hrnčíř (od jara), Klištinec, Kudela, Kyjovský, Navalaný, Neuverth, Országh, Raabová a Valošek.
- 7. místo, 12 bodů z 16 utkání, průměr 2255 bodů, skóre 59,4:68,5

Hlubina "E" (OP): Herák, Jančar, Koběrová, Kysučan, Mendlík, Mičúnek, Petrovič, Rybář, Rybářová (vedoucí družstva), Sedláček a Tříska.
- 9. místo, 10 bodů z 16 utkání, průměr 2231 bodů, skóre 45,5:82,5


Kromě mistrovských soutěží družstev se Hlubina zúčastnila také poháru ČKA, ve kterém se probojovala postupně přes Přerov "B" (10:2) a druholigovou Moravskou Slávii Brno (7:5) až do osmifinále. V něm jsme nestačili na Interligové družstvo Sokola Husovice (2:10). V soutěži hrané na 4x120hs jsme předvedli nejlepší výkon v domácím utkání na Hlubině proti Moravské Slávii a to rovných 2300 bodů. Ve stejném utkání Martin Marek dosáhl výkonu 618 kolků, který znamenal rekord kuželny. Postupem do osmifinále jsme dosáhli našeho dosud nejlepšího výsledku v Poháru ČKA. Hlubinské barvy v této soutěži hájili P. Basta, M. Marek, P. Marek, P. Žáček a J. Žídek.

Díky dvěma druhým místům našich nejvýše postavených družstev a postup do osmifinále poháru ČKA lze hodnotit sezónu jako úspěšnou. Zatímco k postupu nechybělo mnoho, v poháru jsme dosáhli svého současného maxima. Věřme, že následující sezóna bude minimálně tak úspěšná, ne-li lepší než ta právě skončená.

- pm -