Hodnocení sezóny 2023/2024 – družstva

28.05.2024

Máme za sebou další sezónu kuželkářských soutěží družstev, která byla v mnoha ohledech pro Hlubinu historická. Zapojilo se do ní celkem pět našich týmů. A jak si vedly?

Hlubina "A" jako nováček 2. ligy obsadilo vynikající 2. místo se ziskem 38 bodů, pouhé 4 body za suverénně postupujícím Přerovem. V celé sezóně prohrálo áčko pouze tři zápasy s průměrem 3400 kuželek na utkání a skóre 131:45. Oproti minulému ročníku jsme se v průměru zlepšili o 63 kuželek. Jedná se o nejlepší umístění mužů Hlubiny v historii klubu. Náš tým táhla zejména základní čtveřice Martin Marek, druhý nejlepší hráč celé soutěže, s průměrem 593 kuželek, pátý Přemysl Žáček (ø 578), dvanáctý Michal Laga (ø 572) a Jan Žídek (ø 560). Dalšími členy úspěšného týmu byli Michal Bezruč (ø 567), Pavel Marek (ø 561), Michal Zatyko (ø 554) a Petr Basta (ø 551).

Družstvo Hlubiny "B" ovládlo základní část krajského přeboru MS a z prvního místa vstupovalo do nadstavbové části s náskokem dvou bodů na Opavu "B". Do nadstavby postoupily první čtyři týmy, které se utkaly systémem každý s každým, přičemž body ze základní části se započítávaly do celkové tabulky. Druhá část soutěže se však našemu béčku nepovedla. Ze šesti utkání vyhrálo jen tři a po domácí prohře 0:8 s Opavou a prohře na její kuželně skončila Hlubina nakonec na 2. místě se ziskem 29 bodů, dva body od postupu. Družstvo nastupovalo ve složení Babinec, Hrnčíř, Jirčík, Krompolc, Oliva, Rechtoris a Riezner. Nejlepším hráčem byl Tomáš Rechtoris s průměrem 444,3 šestý nejlepší v soutěži.

Také družstvo Hlubiny "C" hrající okresní přebor mělo postupové ambice do kraje. Po podzimní části soutěže vedlo tabulku, ale na jaře vlivem zranění klíčových hráčů (Hejtmánek a Dančík) bylo hodně oslabeno, a nakonec obsadilo až čtvrté místo. Jeho nejlepším hráčem se stal Lukáš Trojek s průměrem 415,6. Ve stejné soutěži obsadilo družstvo "D" poslední osmou příčku. Nejlepším hráčem byl Lubomír Jančar s průměrem 398,5.


Po dlouhých patnácti letech jsme přihlásili do soutěží také družstvo mládeže. V Severomoravské regionální soutěži tříčlenných družstev hráčů ve věku 10 až 18 let se hrálo turnajovým způsobem v disciplíně 3x100 hs. Za umístění v turnaji se přiděloval počet bodů dle počtu účastníků. Naše družstvo obsadilo v sedmičlenné skupině A celkové 3. místo se ziskem 25 bodů a průměrem 1071. Bronzovou příčku vybojovali Dřimal, Chrástková, Kubíková, Martínková a Országh. Honza Dřimal byl s průměrem 384 bodů sedmý v pořadí jednotlivců.

Další týmovou soutěží, do které jsme se zapojili byl Pohár ČKA. V něm Hlubina "B" v prvním předkole hodně potrápila třetiligový Šumperk a vypadla po výsledku 6:6 jen díky horšímu poměru vyhraných drah. Hlubinské áčko se přes TJ VOKD Poruba (krajský přebor), TJ Odry (3. liga), KK Slovan Rosice (2. liga) a TJ Valašské Meziříčí "B" (1. liga) probojovalo až do čtvrtfinále, kde narazilo na interligové Valašské Meziříčí "A". Třetí nejlepší český tým právě uplynulého ročníku sezóny už byl nad naše síly. Po domácí prohře 0:6, jsme sice dokázali vyhrát venku 4:2, ale na postup do final four to nestačilo. I tak jde o historický úspěch našich barev v pohárové soutěži.

Uplynulá sezóna sice nepřinesla žádnému z našich družstev prvenství v soutěži, ale tři umístění "na stupních vítězů" lze hodnotit pozitivně. Postup mezi nejlepších osm týmů v poháru a druhé místo ve 2. lize mužů jsou skvělé, což možná doceníme až s odstupem času. Každopádně laťka pro příští sezónu je nastavena hodně vysoko.

- pm -