Interliga na Hlubině!

17.03.2022

Po několikanásobných mistryních republiky, družstvu žen KK Slavia Praha a juniorské reprezentaci Chorvatska, která se na hlubinské kuželně představila v letech 1998, resp. 1999 nás čeká po více než dvaceti letech další lahůdka. V rámci osmifinále poháru ČKA bude na Hlubině k vidění špičkový český tým TJ Sokol Husovice, hrající česko-slovenskou Interligu mužů.

Po vyřazení druholigové Moravské Slávie Brno se naši borci poměří s dalším soupeřem z jihomoravské metropole. Tentokrát to budou kuželkáři TJ Sokol Husovice, kteří vyřadili v 1. kole nadstavbové části Konstruktivu Praha v součtu obou utkání poměrem 9:3.Pojďme si v krátkosti představit našeho dalšího pohárového soupeře...

Největšími historickými úspěchy klubu založeného v roce 1918 jsou:

  • postup do 1. ligy v roce 2006
  • titul mistra ČR ze sezóny 2013/2014
  • postup do Interligy v roce 2016


Jeho největší současnou hvězdou je účastník posledního Mistrovství světa družstev v Polsku, opavský odchovanec, Petr Hendrych. Mimochodem ten se loni v létě představil i na hlubinském memoriálu a výkonem 495 kuželek na 100hs zde skončil třetí. Kromě něj za tým Husovic hraje také zkušený Zděnek Vymazal, bývalý reprezentant ČR se zkušenostmi z rakouské ligy a bronzový medailista z MS 2011. Ale Husovice, to nejsou pouze tito dva. O jejich síle hovoří i průměry hráčů v probíhajícím ročníku Interligy. Petr Hendrych (612), Zdeněk Vymazal (608), Dušan Ryba (596), Tomáš Žižlavský (590), nebo Libor Škoula (585). Husovice jsou v současné době na 8. místě Interligy s průměrem 3549 kuželek. Unie Hlubina je aktuálně druhým týmem v tabulce 3. ligy s průměrem 3283 kuželek. Tato čísla jasně hovoří o tom, kdo je favoritem osmifinálového dvojzápasu, ale je to jen sport a každý zápas začíná od stavu 0:0...

Věřme, že se toto utkání vepíše do historie našeho klubu jako to z roku 1998, kdy naše ženy statečně bojovaly proti pražské Slavii. Památné utkání tehdy doprovázel velký zájem diváků ze všech ostravských kuželkářských oddílů, kteří vytvořili neopakovatelnou atmosféru.

Bez ohledu na výsledek slibuje nadcházející utkání Hlubiny proti Husovicím vynikající podívanou, skvělé výkony, dramatické souboje, nezapomenutelné okamžiky a emoce. Přijďte povzbudit naše chlapce, vytvořit bouřlivou atmosféru a staňte se pátým hráčem Hlubiny!

- pm -