Jak je důležité míti Michala Lagu. Hlubina – Chvalíkovice 5:3. Rozběhly se krajské i okresní soutěže.

27.09.2023

Minulou sobotu se áčko poprvé v sezóně představilo na "domácí" kuželně proti Chvalíkovicím. Vedoucí družstva zvolil totožnou sestavu, která přivezla body z Rychnova. V úvodní dvojici se tak představil Pavel (515) a Martin (513) Markovi. Z úvodní třicítky zápasu vytěžil nejvíce hostující Radek Hendrych, který se ujal vedení nad Pavlem. Přes slabou dráhu (119) vedl i Martin. Druhá třicítka v jeho podání už byla o něco lepší, hostující Mückstein nestačil držet krok a bylo to 2:0. Zlepšil se i Pavel, na soupeře to ale nestačilo – 0:2. Stejně dopadla také třetí třicítka, na jedné straně vyhrál dráhu Martin, na druhé Radek Hendrych a o majitelích prvních týmových bodů tak bylo jasno. Martin svůj souboj s Otto Mücksteinem dovedl do stavu 4:0, nutno ale říct, že po velmi slabém výkonu. Pavel v závěru pouze zkorigoval na 1:3.

Po první dvojici platil stav 1:1, Hlubina však měla k dobru osmačtyřicet dřev. Ve druhé lajně nastoupil Petr Basta (474*) a spolu s ním Honza Žídek (539). Petr nenavázal na fantastickou poslední dráhu z Rychnova, naopak začal velmi vlažně a prohrával po úvodní třicítce o pětatřicet kolků. Honza začal proti Jiřímu Staňkovi lépe a dostal se do vedení o pět kuželek. Druhá třicítka byla v Petrově podání znovu slabá, proto ještě před koncem dráhy přenechal své místo Michalu Zatykovi, který tak šel do zápasu za stavu 0:2 na dráhy. Stejný stav platil i ve druhé dvojici, jen z pohledu chvalíkovického Staňka. Honza proti bývalému reprezentantovi zvládl vyhrát i třetí dráhu v řadě a s předstihem tak získal svému týmu další bod. Vystřídavší Michal Zatyko svůj souboj s Josefem Hendrychem nezdramatizoval, prohrál třetí i čtvrtou dráhu, a i tady bylo tím pádem rozhodnuto. Honza na poslední dráze nechal Jirku Staňka snížit na konečných 1:3.

Vyrovnaný stav platil i před závěrečnou třetinou utkání. Náskok Hlubiny se ale ztenčil na šestadvacet kuželek. Poslední runda ve složení Přemysl Žáček (523) – Michal Laga (582) tak podobně jako před týdnem musela pořádně máknout. Přemek se, na Porubu slušnou drahou (139), dostal do vedení, Lagis se stejně jako před týdnem rozjížděl pomaleji a první třicítku prohrál. Stejně jako v Rychnově se ale i v tomto zápase nakonec rozehrál k velkému výkonu. Dalšími dvěma skvělými drahami přes sto padesát kolků otočil stav duelu s Alešem Staňkem na 2:1. Přemek po třech drahách držel stejný stav. Po šedesátce vedl, třetí třicítku ale zvládl lépe třetí z klanů Hendrychů David a jejich vzájemný souboj tím zdramatizoval. Dobře rozjetý duel Přemek do vítězného konce nakonec nedotáhl. Na poslední dráze neudržel nadějné vedení a podruhé letos velmi těsně svému soupeři podlehl. I proto už víme, jak je důležité míti Lagise. Dnešní zápas na, slušně řečeno, nepadavé, městské kuželně mu sedl, Aleše Staňka poráží 3:1 na dráhy a o parník se za výkon 582 poražených kuželek stává hráčem utkání. Hlubina vítězí 5:3 a připisuje další dva body do tabulky, ve které jí patří třetí flek.

V dalším kole se áčko představí v Šanově, který je stejně jako naše družstvo nováčkem druhé ligy. Zápas začíná v sobotu 30. září v 16:00 a sledovat ho budete moct prostřednictvím streamu na YouTube kanálu Kuželky Šanov. Své soutěže už rozehrály i další naše družstva. Béčko se v nedělní dohrávce 1. kola krajského přeboru představili v Horním Benešově. V první dvojici nastoupil Pavel Krompolc (489) s Michalem Babincem (472). Oba předvedli velice pěkný výkon, bod bral ale pouze Pavel. Michal podlehl hráči zápasu Jaromíru Martiníkovi (490). Za vyrovnaného stavu 1:1 šli na dráhy František Oliva (448) s Pavlem Hrnčířem (439) a body se znovu dělily. Hostujícímu týmu jej vybojoval Hrnec. Závěr zápasu tak byl otevřený a o jeho osudu měli rozhodnout Ruda Riezner (428) a Tomáš Rechtoris (440). Oba dva se svými soupeři svedli velmi vyrovnané souboje, bohužel oba dva je také prohráli. Ruda o jediný kolek, Tomáš o kuželky tři. Konečný bod za remízu 4:4 béčku Hlubiny zajistil vyšší celkový nához. Škoda, druhý bod byl velmi blízko. V dalším zápase se béčko představí doma 30. září proti Opavě "B".Do letošní sezóny okresního přeboru byla znovu přihlášena dvě naše družstva. Céčko doma hostilo Michálkovice "B" a v jeho dresu se představila hned trojice nových tváří. Zápas domácím skvěle rozjela dvojice Michal Hejtmánek (462) a Karel Lomozník (444), která zařídila vedení 2:0 o 103 kuželky. Verča Rybářová (387) pak těsně podlehla Josefu Juráčkovi a bylo sníženo. Dvoubodový náskok Hlubině vrátil Lukáš Trojek výkonem 449 poražených kuželek. V pořadí čtvrtý bod zapsal František Tříska, jenž svého soupeře zdolal o dva kolky. V závěru hosté ještě jednou a naposledy korigovali. Vojtu Dančíka (406) porazil Jan Ščerba. Konečný stav 6:2 pro naše céčko.

Družtsvo "D" rozjelo sezónu venkovním utkáním proti Porubě "C" a od začátku tahalo za kratší konec. Po první dvojici, ve které za nás nastoupil Pepa Kyjovský a Alena Koběrová prohrávalo 0:2 o 146 dřev. Domácí vzápětí vedení ještě zvýraznili, bodovat nedokázal Roman Gruner, ani Olda Neuverth a bylo to 0:4. Čest svému týmu zachraňovali v závěru Míša Černá s naší mladou nadějí Honzíkem Dřimalem. Oba těsně porazili své soupeře a mírnili tak konečnou porážku na 2:6.