Krůček od postupu! Hlubina - Opava 6:2. Béčko přejelo Odry.

29.03.2023

Poslední březnovou sobotu mohlo být jasno, v případě ztráty Oder v Přerově a našeho vítězství nad Opavou bychom se dvě kola před koncem soutěže radovali z postupu do druhé ligy. Vzhledem k pozdnímu "výkopu" našeho zápasu však bylo jasno, že oslavy se budou muset minimálně o týden posunout. Odry v Přerově v dopoledním zápase vyhrály nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5 a přiblížily se nám na dva body... 

Cíl pro utkání s Opavou tak byl jasný, zvítězit co možná největším rozdílem a dostat se opět do čtyřbodového trháku. Do první dvojice byl pro toto utkání nasazen tradičně Martin Marek (575) a s ním Michal Bezruč (541). Oba naši hráči měli výborný vstup do utkání, své úvodní dráhy vyhráli. Druhá třicítka naopak vyšla lépe opavským, kteří srovnali stav drah 1:1. Po změně stran si své vedení vzal zpět Martin, který před závěrečnou třicítkou držel náskok cca třiceti kuželek, a to se ukázalo jako rozhodující. Závěrečná dráha totiž sedla náramně jeho soupeři Macieji Basistovi a při vyrovnaném stavu drah 2:2 rozhodl ve prospěch Martina právě rozdíl poražených kuželek. Michal dnes sváděl s Petrem Brackem velice vyrovnaný souboj, první dráhu vyhrál náš hráč o šest kuželek, žádnou další k ní už bohužel potom nepřidal. Někdejší juniorský reprezentant Bracek zvítězil na třech drahách v řadě postupně o dvě, o pět a znovu o dvě kuželky. Trocha smůly nás připravila o vedení, stav utkání byl po první rundě vyrovnaný 1:1.

Prostřední část utkání měli za domácí na starost Michal Laga (525) s Petrem Bastou (584). Začátek se povedl Petrovi, který na první dráze atakoval hranici sta padesáti kuželek a s přehledem se ujal vedení. Michal naproti tomu začal vlažně a musel dotahovat. Ještě horší pozici měl host z Machové po dvou drahách, to už totiž s Luďkem Slaninou prohrával 0:2. Petr se druhou třicítkou trochu protrápil, jeho soupeř Michal Blažek z Opavy na tom však byl ještě hůře a domácí hráč se díky tomu dostal do vedení 2:0. Druhou šedesátku načal Petr stejně dobře jako tu úvodní. Na třetí dráze se mu dokonce podařilo přelézt sto padesátku. Opavský Blažek se ale po zpackané první půlce chytl, třetí třicítku o dva kolky vyhrál a snížil na 1:2. Šance na obrat však měl minimální. Michal mezitím prohrává i třetí dráhu v řadě a je jasné, že dnes bod pro svůj tým nezíská. Alespoň čestný úspěch zaznamenává v poslední třicítce, kterou vyhrává o téměř čtyřicet dřev. Petr se v závěru nenechal ukolébat velkým náskokem, naopak, nejlepší drahou dne (156) vyšperkoval svůj skvělý výkon a po zásluze se stal hráčem utkání! Michala Blažka poráží 3:1 o dvaašedesát kolků.

Před poslední rundou platí vyrovnaný stav 2:2, k dobru ale máme třiasedmdesát kuželek. Složení závěrečné dvojice asi nikoho nepřekvapí, na dráhy stejně jako naposledy v Zábřehu nastoupil Přemek Žáček (547) s Pavlem Markem (572). Začátek třetího dějství byl velmi vyrovnaný. Přemek v první třicítce o čtyři kuželky poráží Petra Wolfa, Pavel o dva kolky s Milanem Jahnem naopak prohrává. Podobný scénář, jen s většími rozdíly, nabídla dráha druhá. Přemek navyšuje na 2:0, když druhou třicítku vyhrává o více než dvacet kuželek. Pavel nestačil na Jahnův nástup v dorážce a prohrává už 0:2. Na tento stav však náš hráč odpovídá tím nejlepším možným způsobem. Třetí dráhu končí se sto jednapadesáti poraženými kuželkami a snižuje na 1:2 s tím, že znaménko plus u poražených kuželek už je na jeho straně. Přemek ve druhém duelu rozhoduje o vítězství už na třetí dráze. Na své neoblíbené čtyřce tentokrát září a stvrzuje vítězství své i svého týmu. Závěrečná dráha Přemkovi nevychází, na jeho výhře už to ale nic nemění. Pavel naopak makal dál co to šlo, Jahna na poslední dráze načal už plných, aby ho pak v dorážce definitivně zlomil a porazil. Pavel stejně jako jeho spoluhráč Petr zahrál vynikající druhou šedesátku (301)!

Áčko ukázalo, jak se bojuje o druhou ligu, v novém rekordu kuželny (3344) poráží Opavu 6:2 o 139 kuželek a je jen malý krůček od vytouženého postupu! V dalším kole se představí na půdě Šumperka.Dvacáté kolo krajského přeboru svedlo dohromady naše béčko a Odry "C". Soupeři patřilo v tabulce poslední místo, někdy ale takováto utkání bývají zrádná...

Povzbuzený nedávným výkonem přes pět set kuželek nastupoval do zápasu jako první Pavel Hrnčíř (489). Po padesátce měl k pokoření této hranice znovu dobře našlápnuto, porazil 256 kolků a s velkým náskokem vedl. Dlouho to vypadalo, že si druhou pětistovku v sezóně skutečně připíše, nakonec ho o ni ale připravilo pokažených posledních deset hodů. Pavel i tak předvádí další skvělý výkon, Janu Dvorskou poráží o devadesát dřev a jeho tým vede 1:0. Jako druhý nastupuje ke svému teprve druhému startu na jaře Jaroslav Kesckés (441). Jarda začíná velmi dobře drahou 236 a vede. Druhá padesátka vychází lépe jeho soupeři Rudolfu Chudějovi, náš hráč své vedení ale uhájí a v součtu vítězí o dvanáct kuželek - 2:0. Třetím v sestavě je František Oliva (460), proti kterému nastupuje mladá Kristýna Bártková. Úvodních padesát hodů je jasně v režii domácího hráče, který vede o téměř padesát dřev. Druhá dráha je podstatně vyrovnanější, i na ní ale nakonec vítězí Oliva, který tak zvyšuje na 3:0. 

Druhou polovinu utkání načíná Tomáš Rechtoris (453). Stejně jako všichni jeho spoluhráči v předchozích rundách i on začíná vítěznou drahou, po padesátce je na tom Tom lépe o dvaadvacet kolků. Na druhé dráze přidává k náskoku další tři kuželky a upravuje už na 4:0. Pátým hráčem Hlubiny v zápase byl Rudolf Riezner (442). Ani Ruda na úvodní dráze nezaváhal a proti Matěji Dvorskému si vybudoval náskok více než dvou devítek. Druhou padesátku zvládl o něco lépe oderský mladík, ztrátu z první dráhy ale smazat nedokázal. Ruda vítězí o osmnáct kuželek a stav utkání je v tu chvíli 5:0. Posledním naším hráčem, který se v utkání představil, byl Michal Babinec (487). Proti němu stál Jan Kučák, který už několikrát nastoupil i za ligové oderské áčko. V tomto duelu měl ale od začátku navrch náš hráč. Michal první dráhu zvládá s přehledem o devětadvacet kolků a nepolevoval ani po změně drah. Do posledních hodů držel všechny přítomné v napětí, kdo se stane nejlepším hráčem dne. Tím nakonec zůstal Pavel Hrnčíř, Michal za ním po skvělém výkonu zaostal o pouhé dvě kuželky. 

Béčko vítězí popáté v řadě a na třetí Bruntál jim chybí pouze bod. Oba soupeři spolu v dohrávce svedou vzájemný souboj. Ještě předtím se ale béčko představí proti Opavě "B" a to v sobotu 1. dubna.