Mistři: 4. díl – okresní soutěže

12.07.2023

V minulých dílech jsme se věnovali mistrovským týmům žen, mužů a dorostu v oblastních a ligových soutěžích. Nemůžeme však opomenout ani na úspěchy v těch okresních. Ty sice nejsou tak sledované, ale i vítězství v nich má svou hodnotu, jak pro klub, tak pro hráče samotné. A koneckonců oslavy týmového titulu se nikdy neomrzí ať už v jakékoliv soutěži.


V 80. letech se podařilo vyhrát okresní přebor družstvům Hlubiny dvakrát. Nejprve v roce 1981 se stala mistrem okresu Hlubina "B", která v sestavě Tvrdý, Káňa, Starý, Kaša, Tomis, Míka B., Lach a Caga postoupila do krajského přeboru II. třídy. Druhé vítězství a postup do kraje si připsalo v roce 1989 hlubinské áčko v sestavě Prokop, Marek I., Lis, Vavrečka, Halška, Krečmer Z., Tvrdý a Bartoš.

Stejně tak v 90. letech získala Hlubina dva mistrovské tituly. V roce 1996 Hlubina "B" vyhrála městský přebor a vybojovala postup do oblastní soutěže. Zasloužila se o to sestava Prokop, Marek I., Foniok T., Konečný V., Bareš, Kudela, Krečmer Z., Zatyko a Krč. V sezóně 1997/1998 vznikla rozdělením městského přeboru nově městská soutěž. A hned její první ročník ovládlo naše déčko složené výhradně ze žen. Prvenství tehdy vybojovaly hráčky Dufková, Káňová, Lisová, Němčeková, Olšovská, Poljáková, Pouchlá (jaro), Skopalová (podzim), Štýbarová a Trojková.


Hlubina získala dokonce jeden mistrovský titul ve finále play-off. Nevěříte? Opravdu se to stalo. V sezóně 2002/2003 se hrála městská soutěž o devíti účastnících z nichž prvních osm postoupilo do vyřazovací části. V play-off se hrálo na dva zápasy doma venku a rozhodoval počet bodů a případně rozdíl pomocných bodů. Hlubina "F" nastupovala do čtvrtfinále jako vítěz základní části a vyřadila v těsném souboji VOKD Poruba "C" po remíze 2:2 pouze lepším poměrem dílčích bodů 20:12. V semifinále jasně zdolala SKK Ostrava "D" 4:0 (24:8) a zajistila si finále. V něm vyhrála nad Michálkovicemi "D" poměrem 4:0 (22:10) a mohla slavit mistrovský titul. V sestavě družstva Hlubiny "F" byla tehdy pětice dorostenců Rechtoris, Míka J., Havlas, Káňa, Vlček a dále Břeska, Demlová a Chodura.

Základ tohoto družstva pak v další sezóně 2003/2004 nastoupil do městského přeboru už pod hlavičkou Hlubina "B" a opět slavil titul a postup, tentokrát do krajského přeboru. Ten pro náš klub vybojovali Břeska, Havlas, Chodura, Chromela, Klekner, Pastva, Rechtoris a Vlček.

Další prvenství si připsala Hlubina "D" v roce 2006, kdy sestava Babinec M. ml., Břeska, Dufková, Havlas, Hájek J., Hejtmánek, Maláková, Olšovská, Papaj, Pastvová, Poljaková, Preksta a Wojtas ovládla městskou soutěž.


Pak přišla éra hlubinského céčka, které v letech 2008 až 2016 získalo čtyři mistrovské tituly v městském, resp. okresním přeboru. O první z nich se v roce 2008 postarali Bednář, Kudela, Marková, Marek M., Marek P., Navalaný J., Prokop, Rábl a Tomaňa. Postup do kraje Hlubina "C" tehdy přepustilo Béčku. V roce 2009 tak mohli svůj titul obhajovat a povedlo se. Mistrovská sestava doznala pouze jediné změny. Místo dorostence Martina Marka hrála Anička Káňová. Zlatý hattrick v roce 2010 sice nevyšel, ale v roce 2011 už ano. Mistry okresu se stalo céčko ve složení Kudela, Marková, Marek P., Navalaný J., Prokop, Raabová, Rábl a Tomaňa. Zatím poslední vítězství Hlubiny v okresním přeboru dosáhlo opět céčko v roce 2016. Titul mistra tehdy vybojovali Černá, Grüner, Konečný R., Kudela, Marek P., Marková, Navalaný J., Rábl a Riezner.

Od té doby na úspěch v okresním přeboru stále čekáme. Věříme, že už příští sezóna konečně přinese očekávaný postup do kraje.

- pm -