Mistrovství republiky letos bez účasti našich hráčů.

31.01.2022

Na letošních republikových mistrovstvích nebude mít náš oddíl žádné zastoupení. Rozhodly o tom kvalifikační turnaje konané o uplynulém víkendu.

Muži své krajské mistrovství odehráli na největší kuželně v republice, v Olomouci na drahách 5-8. Jako první ze dvou našich zástupců se po jedenácté hodině představil Jan Žídek. Svým výkonem nezklamal, na postupové příčky však zdaleka myslet nemohl. Za výkon 535 kolků bral osmadvacáté místo. Martin Marek, který nastupoval v předposlední rundě už věděl, že na postup se bude muset pohybovat kolem hranice šesti stovek. Nepodařilo se, a to zejména kvůli mizerným plným, které nezachránila ani bezchybná dorážka. Konečný výsledek 563 kuželek ho zařadil do poloviny výsledkové listiny, konkrétně na osmnácté místo. Kvalifikační turnaj vyhrál světovým výkonem 693 kuželek přerovský Michal Pytlík!

Na témže místě, jen na drahách 1-4, soupeřily o postupová místa ženy. Za náš oddíl bojovala Veronika Rybářová a předvedla sympatický výkon 522 kuželek. Ten jí v konkurenci čtyřiadvacítky žen vynesl slušné desáté místo. Celý turnaj ovládla Jana Fousková z Jeseníku s výkonem 566 kuželek.


V sobotu proběhly i krajské přebory seniorek, v nichž měl náš oddíl želízko v podobě Aleny Koběrové. Na bohumínské kuželně obsadila naše hráčka za výkon 466 kuželek šesté místo a těsně jí unikl postup na republiku. Alena Koběrová je ale první náhradnicí a v případě neúčasti některé z přímých postupujících se na MČR nakonec ještě může podívat.

Mládežnické kategorie měly svůj hrací den v neděli. Hlubina vypravila do Přerova trojici dorostenců. Nejlepšího výsledku dosáhl Filip Országh (463) a sice šestnácté pozice. O dvě příčky pod ním se umístil Ondřej Valošek (452) a startovní pole uzavřel na čtyřiadvacáté příčce Adam Klištinec (350). Nejlepším hráčem kvalifikace se stal zábřežský Martin Vološčuk s výkonem 554 kolků. Ze druhého místa na Mistrovství ČR postoupil David Stareček z VOKD Poruba. Gratulujeme!