Mládež opět na Hlubině? Ano!

02.11.2021

Vážení čtenáři, nabízíme Vám malé ohlédnutí za dosavadním působením naší mládeže v mistrovských soutěžích. 

Po loňské sezóně, které byla na podzim ukončena a nedohrána, se trojice našich dorostenců od září zapojila do sezóny nové. Před jejím zahájením bylo rozhodnuto, že kluci budou zařazeni na soupisku družstva Hlubina "C" hrajícího okresní přebor. Současně se budou účastnit turnajů Českého poháru dorostu. Důvodem bylo to, aby zažili a zvykali si na atmosféru týmové soutěže a ve druhém případě, aby mohli porovnat výkonnost se svými vrstevníky na kvalitních kuželnách. A jak se jim v těchto soutěžích dosud daří?

Dá se říci, že lépe si zatím vedou v okresním přeboru družstev, kde hlavně na domácí dráze již dosáhli několika pěkných výsledků. Zatím nejlepší výkon předvedl Ondra Valošek, který v domácím utkání proti SKK "B" poprvé překonal čtyřstovku a hned o rovných padesát kuželek! Fantastický výkon sedmnáctiletého nováčka! Filip Országh ve svém úvodním domácím představení porazil 409 kolků, v dalším zápase se zlepšil na 418. Nezklamal ani na těžké kuželně v Bohumíně a drží si slušný průměr 393,8 kuželek na zápas. Ani Adam Klištinec v domácích utkáních nepropadl. Celkem slušnou hru do plných však zatím celé trojici kazí slabší dorážka. Porcí tréninků, turnajů a zápasů, které jsou před nimi, ale jistě budou získávat čím dál větší jistotu a chyb bude méně a méně. Kluci už za Hlubinské "C" odehráli dohromady devět startů a při absenci několika hráčů ze soupisky, je předpoklad, že budou nasazování i k dalším utkáním. A to je pro jejich růst jenom dobře.


Další mistrovskou soutěží, ve které se trojice našich mladých představuje je Český pohár dorostu (ČPD), který se hraje turnajovým způsobem v disciplíně 120hs. První turnaj se konal na konci září v Přerově a pro Ondru s Adamem to byla první zkušenost s "velkým" turnajem, atmosférou a prostředím. Filip už v minulých letech absolvoval kompletní Pohár mladých nadějí a na výsledku to bylo vidět. Celkově však lze tento první turnaj hodnotit spíše jako zklamání s nejlepším výkonem Filipa (442). Adam s Ondrou se nepřiblížili ani hranici čtyřstovky. Šance na reparát přišla minulý týden ve Vyškově. Největší zlepšení zaznamenal Ondra Valošek, který se výkonem 441 bodů zlepšil o 74 kuželek. Naším nejlepším hráčem v tomto turnaji byl na 10. místě z pětadvaceti účastníků Filip Országh výkonem 467 kuželek. V průběžném pořadí poháru, kterého se zúčastnilo celkem 115 hráčů z celé ČR, jsou však naši kluci zatím hodně vzdáleni předním pozicím. Filipovi patří s průměrem 442 bodů celkově až 76. místo a s tím asi nemůže být spokojen ani on sám. Přes snahu a velkou chuť k tréninkům všem klukům zatím chybí jistota ve hře na jednotlivé kolky a z toho pramenící větší počet chyb, díky nimž zatím ztrácejí na ty nejlepší. Věřme, že v tréninku společně tento problém průběžně odstraníme a v následující části sezóny bude znát zlepšení. 

Kromě dorostenců se také věnujeme mladým nováčkům. V tomto roce u nás začal trénovat Honzík Dřímal, který spadá do kategorie žáků. Snad i jeho brzy uvidíme v barvách Hlubiny, třeba už v příštím ročníku Poháru mladých nadějí.

- pm -