Mládež po polovině sezóny 2023/2024

22.12.2023

Práce s mládeží patří mezi jednu z priorit našeho oddílu, a proto se opět po půl roce pojďme ohlédnout za tím, jak si naši mladí vedli.

Letošní sezóna začala tradičně naší účastí na dvou akcích se zaměřením na nábor nových kuželkářů, konkrétně Kroužkobraní v Avion Shopping Parku a BAMBIFEST v Ostravě-Zábřehu. Na základě těchto akcí se nám přihlásili tři noví zájemci o kuželky, kteří s námi začali od září trénovat. Před sezónou 2023/2024 tak má trenérská dvojice Pavel Marek a Michaela Černá v tréninkové skupině celkem osm dětí ve věku 8 až 15 let.

Severomoravská regionální soutěž mládeže

Po dlouhých patnácti letech jsme přihlásili naše družstvo do týmové soutěže, konkrétně do Severomoravské regionální soutěže mládeže, což je nemistrovská soutěž družstev hráčů ve věku 10 až 18 let. Tříčlenná družstva hrají turnajovým způsobem v disciplíně 3x100hs. Za umístění v turnaji se přizná počet bodů dle počtu účastníků soutěže (skupiny). Podobně se boduje i soutěž jednotlivců. Družstvo Hlubiny ve složení Dřimal, Chrástková, Kubíková, Martínková a Országh bylo zařazeno do sedmičlenné skupiny A. Na podzim jsme odehráli turnaje v Olomouci, Šumperku a Porubě a zatím nám patří průběžné 1. místo se ziskem 15 bodů a průměrem 1034,7. V dresu Hlubiny se představilo alespoň v jednom turnaji všech pět mladých kuželkářů. Všechny turnaje odehrál Honza Dřimal a Evelínka Martínková a také i díky tomu nasbírali nejvíce bodů do soutěže jednotlivců. Honza je v celkovém pořadí na 2. místě se ziskem 48 bodů a průměrem 368,3 a Evelínka je sedmá s 37 body a průměrem 338 bodů. Nejlepšího výkonu z našich hráčů dosáhl Filip Országh (426) v Olomouci a Jan Dřimal (400) v Šumperku.

V rámci regionální soutěže mládeže náš oddíl uspořádal jeden z turnajů, konkrétně ten třetí, na kuželně SAREZA v Porubě. Přestože organizaci mírně zkomplikovala sněhová kalamita, kvůli které ne všechna družstva dorazila, vše nakonec proběhlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Velký dík patří Petru Bastovi za přípravu guláše a související catering, rozhodčím Janu Žídkovi a Veronice Rybářové a dále Lukáši Trojkovi a Míši Černé, kteří pomáhali přímo na akci, resp. při její přípravě. Trenér se pak mohl v klidu soustředit na své svěřence.

Pohár mladých nadějí žáků a Český pohár dorostu

V Poháru dorostu se prvním rokem po přechodu z kategorie žáků přestavili Honza Dřimal a Evelínka Martínková a museli si zvykat na novou disciplínu 120hs. Na turnajích v Přemyslovicích, Odrách a Přerově proto nebyly jejich výkony nijak slavné. Nejlépe si vedl Honza v Přerově, kde porazil 470 kuželek a se ziskem 4 bodů je zatím na 132. místě ze 160 dorostenců. Žákyně Adélka Kubíková a Anička Chrástková se zúčastnily turnajů ve Valašském Meziříčí a Šumperku. Anička předvedla na 60hs dva pěkné výkony 236 a 256 bodů, a to jí v soutěži mladších žákyň v rámci celé ČR zatím řadí na celkové 28. místo se ziskem 20 bodů.

Okresní přebor

Kromě soutěží mládeže naši dorostenci i junioři sbírají starty i zkušenosti mezi dospělými v okresním přeboru. Nejlépe si zde vede Filip Országh, který odehrál za Hlubinu "C" tři zápasy a s dvěma výhrami a průměrem 416,3 je sedmým nejlepším hráčem celé soutěže. Juniorům hrajícím za Hlubinu "D" se vůbec nedařilo. Ondřej Valošek odehrál sedm zápasů se dvěma výhrami a průměrem 349. Adam Klištinec tři zápasy bez bodu s průměrem 331. Naopak příjemným překvapením jsou výkony nadějného dorostence Honzíka Dřimala, který v Déčku ze tří zápasů ve dvou zvítězil a má průměr 378 bodů.


A jelikož nejen kuželkami živ je člověk, tak jsme kromě pravidelných tréninků na kuželně navštívili v prosinci s dětmi Jump Arénu v Dolní oblasti Vítkovice a užili jsme si to náramně, včetně trenérů.

Také jsme na naší kuželně přivítali i děti v rámci akce Mikuláš na Hlubině a Vánočních akcí mladých fotbalistů Unie a žáků ZŠ Horymírova.

Příjemným překvapením před koncem roku byla nominace Evelínky Martínkové do družstva Moravskoslezského kraje na Vánoční turnaj mládeže v Kosmonosech. Eveli zde na stodvacítku vylepšila své osobní maximum na 437 bodů, a i když na ty nejlepší to nestačilo, každá zkušenost z takovýchto turnajů nejlepších hráčů v republice je cenná.

Přejeme všem dětem, jejich rodičům a blízkým klidné vánoční období a těšíme se, až se zase spolu pustíme v novém roce do tréninku a soutěží.


- pm -