Na úvod sezony bod z venku. Přerov „B“ – Hlubina 4:4

07.09.2020

Půl roku po posledním ligovém utkání s Opavou, po kterém vinou Covid-19 následovalo ukončení a anulace celé sezóny 2019/2020, se rozběhl nový ročník. Hlubinu na začátek čekal těžký zápas na půdě Přerova, odkud ostravští naposledy nepřivezli ani bod.

Soupiska pro podzimní část nedoznala oproti loňsku žádných změn, k dispozici tak byla kompletní sedmička hráčů natěšených na start nové sezóny. Vedoucí hostujícího týmu poslal do hry první trojku ve složení Tomáš Rechtoris (539) - Jan Žídek (507) - Martin Marek (613). Zahajovací dráhu celého zápasu zvládl nejlépe Martin, který díky 161 kolkům ukořistil první bod. Jeho spoluhráči ho napodobili až ve druhé třicítce, kterou oba dorovnávali na průběžných 1:1. Martin v tu chvíli již navyšoval na 2:0 a po vydařené šedesátce (311:258) byl blízko výhře. Po změně drah byl k vidění obdobný scénář jako na začátku. Tomáš sice připsal pěknou dráhu (141), Vojtěch Venclík ale zářil (161) a dostal se do vedení 2:1. Stejně si počínal i jeho spoluhráč David Janušík. Ten si na třetí dráze proti trápícímu se Honzovi vytvořil rozhodující náskok 31 kuželek. Martin třetí třicítkou (163:131) definitivně stvrdil zisk bodu pro Hlubinu a mohl začít reálně pomýšlet na šestistovku. Závěrečná dráha s sebou žádné zdramatizování nepřinesla, Tomáš ani Honza na své dnešní soupeře nestačili a podlehli shodně 1:3 na dráhy. Závěr nevyšel ani Martinovi, který vystřídavšímu Michalu Loučkovi povolil zkorigovat na 1:3. Přesto mohl být s konečným resultem spokojen, výkonem 613 kuželek si vyrovnal osobní maximum z roku 2018. V "poločase" byl stav příznivější pro domácí kuželkáře, kteří měli za stavu 2:1 k dobru 10 kuželek.

Po kratičké pauze za mírně nepříznivého stavu nastoupilo na dráhy druhé ostravské trio - Přemysl Žáček (577), Pavel Marek (598) a Petr Basta (524). Posledně jmenovaný v předchozím zápase na šestidráze v Přerově předvedl velmi vydařený výkon, na který chtěl jistě navázat i dnes. Průběh první dráhy ale podobný scénář jako na jaře nepředpovídal, Petr musel dotahovat (129:132). Podobně na tom byl i Přemek, jehož soupeř Zdeněk Macháček do utkání vstoupil skvěle (140:156). Jediný, kdo z úvodní třicítky vydoloval bod tak byl Pavel (148:117). Ani následující třicítka nepřinesla v Petrově podání zlepšení, naopak, byla ještě slabší. Trápil se navíc i Přemek, alespoň co se hry do plných týče. Tou dobou už se rozcvičoval Michal Zatyko, vystřídat ale mohl pouze jednoho... Přemek se nakonec dokázal chytit v dorážce a dolů tak šel nakonec právě Petr, jenž po dvou drahách prohrával 0:2 o 26 kuželek. Doplňme, že Přemkův soupeř měl po šedesátce na kontě parádních 324 kolků, hostující kuželkář jen 267. Nezdar hráčů v bílem mírnil dobře hrající Pavel Marek, který získal ve svůj prospěch i druhou třicítku a střídal dráhy s rovnou třístovkou na kontě a náskokem 42 klacků. Před závěrečnými šedesátkami to na dvoubodový zisk z tohoto utkání příliš nevypadalo, hráči z města horníků ale nesložili zbraně. Přemek už v loňské sezóně dokázal, že nepovedená první šedesátka ho jen tak z míry nevyvede a dokázal to i tentokrát. Na třetí dráze exceloval (164:127), podařilo se mu stáhnout hned 37 kolků a i jeho spoluhráči, kteří už v tu dobu měli dohráno, vycítili, že by ještě mohl zabojovat o obrat. Nový muž na place, Michal Zatyko, sváděl s Milanem Kandou vyrovnaný souboj, pro zachování naděje na zisk bodu musel dráhu bezpodmínečně vyhrát. A to se bohužel nepovedlo, zkušený domácí hráč "ukopal" remízu a zaznamenal tak veledůležitý bod pro domácí barvy. Pavel Marek dnes předváděl znamenitou hru, Vladimíru Mánkovi nepovolil zabodovat ani na třetí dráze v řadě a předčasně si zajistil vítězství. O dělbě bodů tak v závěru rozhodoval duel Žáček vs. Macháček. Michal, přestože už bylo jisté, že nezvítězí, dál bojoval alespoň o kuželky. Poslední dráha byla v jeho podání výborná (150:121). Tím pomohl týmu a nabral sebevědomí do dalších zápasů. Pavel ve svém fantastickém výkonu pokračoval i na poslední dráze, kterou rovněž vyhrál. Konečných 598 kuželek je jeho dosavadním ligovým maximem. Poslední naděje hostujícího družstva, Přemek, v závěru dotahoval jak mohl, v plných stáhl pět kuželek a přestože byl nakonec lepší i v dorážce, Macháčův náskok z první šedesátky se mu už bohužel dohnat nepodařilo. 

Úvodní utkání nové sezóny tak skončilo spravedlivou remízou 4:4. Hlubina se prezentovala pěkným výkonem, když v součtu porazila 3358 kuželek. V dalším kole v sobotu 12. září hostí ostravští v derby Opavu.