Naděje stále žije. Hlubina - Opava 5:3

22.03.2022

S blížícím se koncem sezóny vrcholí boj o postup do druhé ligy. V rámci dvacátého kola se áčko Hlubiny utkalo doma s Opavou. Postupoví konkurenti z Chvalíkovic zajížděli do Rýmařova...

Do utkání s Opavou byla nachystána kompletní sedmička našich hráčů. Roli náhradníka tentokrát přijal Michal Zatyko, kterému poslední domácí zápasy nevyšly. Do úvodní dvojice byl nasazen Tomáš Rechtoris (520), který poměřil síly s bývalým Hlubiňákem Petrem Wolfem a Martin Marek (591), na kterého čekal Petr Bracek. Lépe do zápasu vstoupil Martin, který se drahou 158 ujal vedení. Tomáš vyrovnanou první třicítku k výhře bohužel nedovedl. Stejně si, co se sběru setových bodů týká, obě dvojice vedly i na druhé dráze. Petr Wolf využil slabší Tomášovy dorážky a zvýšil vedení na 2:0. Martin druhou dráhu získal těsně o tři kolky až díky poslednímu hodu do plných. Ani s výměnou stran nepřišla žádná změna, a proto už po třech drahách bylo jasné, že si obě družstva rozdělí po bodu. Martin podruhé v řadě získal dráhu posledním hodem, tentokrát o jedinou kuželku. Tomáš na třetí dráze po plných držel náskok, další slabou dorážkou ale nakonec ztratil šanci bodovat. Svůj souboj ale nezabalil a na poslední dráze alespoň stáhnul deset dřev ve prospěch svého týmu. Martin dovedl svůj duel s Petrem Brackem k výsledku 4:0 díky další povedené dráze přes sto padesáti kolků. Výkonem 591 kuželek vytvořil letošní porubské maximum a zaostal o jediný kolek za rekordem kuželny SAREZA!

Za stavu 1:1 a s náskokem devětadvaceti klacků na dráhy nastupovala dvojice Petr Basta (527) a Jan Žídek (562). Oba naši hráči do utkání vstoupili o něco hůře než jejich soupeři a museli dotahovat ztrátu z plných. Podařilo se to Honzovi, který se tak dostal do vedení. Petr bitvu o první setový bod prohrál s Luďkem Slaninou smolně o kolek. Ve druhé třicítce hostující Slanina přidal pěkných 151 kuželek a zvýšil své vedení už na 2:0. Stejný stav platil po šedesáti hodech i v duelu Žídek - Basista. Body na svém kontě měl však domácí borec, který v tu chvíli vedl o devětatřicet dřev. Nevýrazného Basistu ještě v průběhu druhé dráhy nahradil Michal Blažek. Stejně jako v první rundě, i nyní rozhodla o dělbě bodů už třetí třicítka. Petr si v ní vybral slabší chvilku a drahou 111 daroval hráči slezského celku vítězství. Honza naopak nezaváhal ani napotřetí, dráhu o kolek vyhrál (141:140) a upravil na 3:0. Prostřední čtveřice vlastně dokonale okopírovala bodový zisk hráčů, kteří nastoupili před nimi. Petr napodobil Tomáše, na poslední dráze alespoň zkorigoval na 1:3 a stáhnul čtrnáct kolků. Honza zase Martina, neztratil ani dráhu a Hlubině nahrál jednašedesát kolků.

Stav utkání byl stále nerozhodný, domácí kuželkáři si však drželi náskok 64 kuželek. Závěr zápasu patřil navrátilci na post koncáka Pavlu Markovi (519) a Přemkovi Žáčkovi (538). Oba ostravští zahájili drahou 133 a oběma to stačilo k zisku bodu. Pavel se štěstím přetlačil Milana Jahna o jediný kolek a Přemek Tomáše Valíčka o sedm. Navýšit vedení se následně podařilo Pavlovi, který vylepšil výkon z úvodní třicítky, využil slabé Jahnovy dráhy a zvýšil na 2:0. Přemek velmi vyrovnanou druhou dráhu prohrává smůlovatě o dvě kuželky. Vedení si ale rychle bere zpět, díky náskoku z plných získává třetí dráhu a upravuje na 2:1. Stejný stav byl po třech drahách i na opačné straně. Opavský Jahn duel ještě zdramatizoval, když využil Pavlových chyb v dorážce a stáhl deset dřev. Vedení Pavel nakonec uhájil, přestože se ani na poslední dráze nevyvaroval množství prázdných hodů. Jahn sice zvládl vyrovnat na 2:2, ale za našim hráčem zaostal o devítku a bod tak putoval na konto Hlubiny. Jak důležitý bod to pro domácí byl ukazuje konečný výsledek duelu Žáček - Valíček. Hostující kuželkář na poslední dráze vyrovnal na 2:2 a v konečném součtu Přemka o kuželku předstihl!

Obě družstva získala v každé rundě po bodu. O vítězi tak rozhodoval až konečný týmový součet a na ten s přehledem vyhráli hráči Unie. Soupeře ze Slezska porazili o dvaasedmdesát kuželek. Radost ostravských trochu kalil výsledek zápasu Rýmařov - Chvalíkovice. Hosté si z Rýmařova odvezli výhru 6:2, čímž si upevnili vedení v tabulce. Náš konkurent v boji o postup má navíc zápas k dobru. Předposlední zápas sezóny odehraje áčko v sobotu 26. března v Přerově.