Nervák do posledního hodu! Rýmařov - Hlubina 3:5! Béčko v městském derby porazilo Porubu.

27.02.2022

Ligový ročník vstupuje do své poslední čtvrtiny, ve které Áčko hned na úvod čeká těžký trojboj. Prvním soupeřem na menu ostravských byl Rýmařov. Tým, který doma prohrál pouze jedno utkání. Byl to zápas prvního s druhým, zápas o čtyři body...

Pro toto utkání nebyl k dispozici Tomáš Rechtoris, místo nějž s týmem odcestovala dvojice František Oliva a Michal Babinec, který letos v béčku předvádí velmi dobré výkony. Domácí celek velmi často míchá sestavou, což hosté velmi dobře věděli. Cílem bylo odjet minimálně s bodem a vedoucí týmu Vladimír Konečný tomu také přizpůsobil sestavu. Do úvodní dvojice nastoupil Jan Žídek (567) proti Jaroslavu Tezzelemu a Petr Basta (557) proti Ladislavu Stárkovi. Naši borci zahájili průměrnými drahami. Bod získal velmi těsně Honza, který vzápětí zlepšenou druhou třicítkou přidal i druhý. Petr předvedl dvě navlas stejné dráhy (135) a to na padavé rýmařovské čtyřdráze na zisk dráhy většinou nestačí. Po šedesáti hodech vedl domácí Stárek 2:0 o dvacet kuželek. Hotovo nebylo, Petr ale potřeboval zabrat. Třetí dráha byla v podání hostujícího hráče tou nejlepší, přesto to ani napotřetí nevyšlo (149:155). Díky této těsné výhře Ladislav Stárek připsal na své konto třetí dráhu a první bod pro svůj tým. Svůj duel s Honzou Žídkem začal po změně stran dramatizoval Jaroslav Tezzele. Opět to byla velmi těsná záležitost. Rýmařovský kuželkář získal třetí dráhu o pouhé dvě kuželky a snížil na 1:2. K úplnému obratu potřeboval poslední dráhu vyhrát o šest kolků. Sám si to ale ztížil, Honza si v plných vypracoval náskok osmi dřev. Dorážka ale bohužel pro naše barvy patřila zkušenému Tezzelemu. Skvěle zvládnutých posledních patnáct hodů znamenala konečné vítězství domácího borce o šest kuželek. Petrovi dnes nebyl dopřán ani čestný úspěch, Stárek zvítězil 4:0 na dráhy. Petr přesto nezklamal a předvedl solidní výkon.

Vstup do utkání Hlubině nevyšel, Rýmařov po první čtveřici vedl 2:0 o 37 kolků. Druhou dvojici tvořili Pavel Marek (547) a Přemysl Žáček (559). Oba ostravští začali lépe a po plných vedli. K výhře první dráhu dovedl ale pouze Pavel, čtyřem chybám v dorážce navzdory. Přemek první třicítku na své neoblíbené dráze prohrál s Michalem Davidíkem o dvě kuželky. Na druhé dráze se role otočily, bodoval Přemek, který Davidíkovi vrátil těsnou porážku. Pavel nestačil Ladislavu Janáčovi, který svou nejlepší drahou vyrovnal. Za stavu 1:1 v obou duelech se měnily strany. Přemek už několikrát ukázal, že druhou šedesátku umí zahrát podstatně lépe než tu úvodní. Ke spokojenosti příznivců Hlubiny, kteří mohli na YouTube sledovat živý stream, to platilo i dnes. Výbornou třetí drahou (153:133) Přemek otočil vývoj duelu a ujal se vedení 2:1. Před poslední sérií třiceti hodů byl blíže výhře i Pavel, který si vzal zpět vedení drahou 142. Poslední slovo však měli domácí. Janáč i za přispění chybujícího Pavla vyhrál poslední třicítku o dva kolky a srovnal na 2:2. Přemek v závěru prohrál ještě těsněji, o jediný kolek. V obou případech se však naštěstí jednalo pouze o kosmetickou úpravu konečného poměru získaných drah. Všichni čtyři aktéři získali po dvou setových bodech. Lepšími výkony však bod pro svůj tým vybojovali hráči Ostravy.


Před závěrečnou třetinou hry bylo srovnáno na 2:2 a náskok domácího družstva se smrsknul na jediný kolek. Závěr zápasu měli za hosty na starosti Martin Marek (553) a Michal Zatyko (600). Skvělou první dráhu měli Michal i jeho soupeř Antonín Sochor, oba překonali hranici sto padesáti kuželek. Šťastnějším po třiceti hodech však byl domácí hráč. Michal posledním hodem do plných porazil čtyři kuželky a to bohužel nestačilo. Martin zahájil drahou 141 a ziskem bodu proti druhému z bratrské dvojice Sochorů Janovi. Druhá třicítka přinesla dominanci domácích. Antonín Sochor stáhl drobný Michalův náskok z plných a vynikající dorážkou získal i druhý setový bod. Jan Sochor zlepšenou hrou vyrovnal na 1:1. Po změně stran Martin polevil, trojce dráze nepřišel na chuť, čehož jeho soupeř využil a otočil stav duelu na 2:1 ve svůj prospěch. Pro zachování naděje na výhru musel Michal Zatyko získat obě závěrečné dráhy a nashromáždit i vyšší počet kuželek. První krok se hostujícímu kuželkáři povedl. Třetí dráhu vyhrál o deset kuželek a zadělal na drama. Všichni přítomní byli svědky neuvěřitelně vyrovnaného mače! Před závěrečnou drahou vedli oba domácí hráči, hosté se však naděje na vítězství nechtěli vzdát. Martin bojoval, bohužel však spíše sám se sebou. Dnešní zápas mu tak úplně nesedl, což dokumentovala i začátečnická chyba tři hody před koncem, kdy minul dvojičku... Michal ale svého spoluhráče nenechal ve štychu. Po předchozích vyloženě nepovedených zápasech to byl opět ten hráč, který nejprve zářil v Zábřehu a poté v Horním Benešově zaznamenal svou první šestistovku v kariéře. Závěrečné hody nebyly zrovna pro kardiaky, celou dorážku se přeléval nicotný náskok ze strany Rýmařova na stranu Unie... Rozhodl úplný závěr. Martin se štěstím předpoledním hodem dorazil dvojičku a do plných přidal sedm kolků. Michal si sto devatenáctým hodem zkušeně pohlídal pravou zadní dámu a posledním hodem nejenže dokonal obrat v duelu s Tondou Sochorem, ale připsal si druhou šestistovku v sezóně!

Byl to nervák se šťastným koncem pro Hlubinu, která vítězí 5:3 o pouhých pět kuželek! Body z tohoto zápasu mají v souboji o konečné první místo v tabulce cenu zlata. Potvrdit toto cenné vítězství bude chtít áčko v domácím utkání proti Přemyslovicím.Svůj zápas v týdnu odehrálo i béčko, které na domácí kuželně předehrávalo městské derby proti Porubě "B".

Poprvé v sezóně nastoupil do první dvojice Petr Chodura (485) a premiéra to byla vynikající! Na úvodní dráze svedl Petr pohledný souboj s Radimem Bezručem (239:238). Na druhé dráze už hostující hráč neměl nárok, Petr skvělým výkonem zapsal na konto Hlubiny první bod. V následující dvojici svedl souboj dosud neporažený Michal Babinec (437) s bývalým hráčem Unie Rostislavem Barešem. Po padesáti hodech měl mírně navrch kuželkář Poruby, vedl o čtyři kolky. Michalovi se na druhé dráze podařilo stáhnout pouhé tři kuželky a poprvé v sezóně tak okusil hořkost porážky. Jako třetí se v bílém dresu představil po dvouzápasové pauze Roman Grüner (438). Úvodní plné domácímu hráči nevyšly, v dorážce ale přišlo zlepšení a hráč s čelenkou v klubových barvách vedl. Na druhé dráze Roman vedení ještě navýšil, když porazil pěkných 232 kuželek a zajistil svému týmu vedení 2:1.

Druhou polovinu utkání načal František Oliva (390) proti Davidu Starečkovi. Ani jeden z hráčů v utkání nepředvedl bůhvíjaký výkon. První dráhu František ukončil se ziskem 202 kuželek. Druhá padesátka však byla slabší. Naštěstí pro něj však podobně odpověděl i Stareček a bod tak zůstal doma - 3:1. Předposledním hráčem Unie byl Rudolf Riezner, proti kterému stál Zdeněk Hebda. Souboj těchto dvou přinesl o poznání lepší podívanou než tomu bylo v předcházející dvojici. První dráha to jen potvrdila (230:244). Po změně drah už domácí kuželkář začal dominovat. V plných atakoval hranici sto sedmdesáti kuželek, k tomu přidal podruhé velmi dobrou dorážku a v krásném souboji zvítězil 480:466! Závěr patřil Michaele Černé (399), která na dráhy nastupovala za v podstatě rozhodnutého stavu. Svou první dráhu vinou většího množství chyb prohrála o dvacet kuželek a musela dotahovat. Na druhé dráze už byla přesnější, přesto však náskok, který měl Zdeněk Mžik po první dráze nesmazala. 

Béčko v derby zápase vyhrálo 6:2 a upevnilo si druhou příčku v tabulce krajského přeboru. Další zápas čeká tým kolem Petra Chodury v sobotu 5. března v Horním Benešově.