O krok blíže k cíli! Bohumín - Hlubina 2:6.

06.03.2023

Po vítězství v Přemyslovicích zajíždělo áčko v rámci 17. kola na další těžkou kuželnu. Tentokrát do Bohumína, kde se mu v posledních letech daří.

První soupeřící dvojice vytvořili Honza Žídek (518) s Karolem Nitkou a již tradičně také Martin Marek (550) se Standou Sliwkou. Vstup do utkání se hostům povedl náramně, Martin i Honza první dráhu vyhráli velkým rozdílem. Následná třicítka naopak patřila domácím, kteří díky tomu srovnali na 1:1. Druhou šedesátku načal nejlépe ze všech hráčů Martin. Drahou přes sto padesát kuželek vzal zpět ztracené vedení a udržel ho až do konce. Honzovi se druhá polovina hry nevydařila a jen dokreslila jeho současné trápení. Nitka vítězí 3:1 na dráhy.

Za vyrovnaného stavu nastupovala na dráhy bohumínské čtyřdráhy dvojice Michal Zatyko (546) - Michal Laga (549). Oba Michalové napodobili své spoluhráče z první rundy a úvodní dráhu vyhráli. A dařilo se jim i nadále, bez problému zvládli i druhou třicítku a upravili skóre obou duelů na 2:0. Po změně stran si slabší chvilku vybral Lagis, který na své neoblíbené jedničce prohrál a nechal Péliho snížit. Naštěstí se ale rychle oklepal a povedenou poslední drahou (150) upravil na konečných 3:1. Michal Zatyko mezitím třetí vyhranou drahou v řadě v předstihu rozhodl o své výhře a výbornou poslední třicítkou (150) dovedl svůj duel do stavu 4:0 na dráhy. Vydařený návrat do základní sestavy!

Před poslední třetinou zápasu ostravští vedli 3:1 o téměř sto kuželek. Dotáhnout dobře rozjetý zápas do úspěšného konce se vydali Přemek Žáček (561) s Michalem Bezručem (525) a začali nejlépe jak mohli. Přemek jen o dva kolky zaostal za hranicí sta padesáti kuželek, nejlepší dráhu dne si připsal Michal (162). V obou případech z toho bylo vedení 1:0. Na úspěch z první dráhy navázal pouze Přemek, Michal nechal svou slabou dorážkou Romana Honla vyrovnat na 1:1. Do druhé šedesátky vstoupili lépe bohumínští, ani jeden z našich hráčů bod na třetí dráze neurval. Závěrečná třicítka přinesla po bodu na každé straně. Přemek dotáhl svůj duel k výhře 3:1 a stal se nejlepším hráčem utkání. Michal kromě první dráhy nepředvedl nic, co by se nějak výrazně zapsalo do historie tohoto zápasu. S Romanem Honlem prohrává 1:3 na dráhy.

Áčko podruhé v řadě vítězí venku a drží na čele ligové tabulky čtyřbodový náskok před druhou Opavou. V dalším kole se Hlubina představí doma proti Prostějovu. Utkání začíná v sobotu 11. března od 15.30.