Opava ukončila neporazitelnost áčka. Béčko v Odrách zvítězilo 8:0.

23.11.2022

Sedm kol trvala neporazitelnost hlubinského áčka, v tom osmém už bohužel tým kolem Vladimíra Konečného ztratil a to na půdě neoblíbeného soupeře z Opavy...

Zahajovací dvojice byla v tomto zápase malým překvapením, vedoucí družstva tentokrát udělal změnu a místo Martina nasadil do úvodu Přemka (559) s Michalem Bezručem (552). Vstup do zápasu našim nevyšel, hned po první dráze si opavští vybojovali náskok čtyřiapadesáti kuželek. Druhá třicítka přinesla už alespoň jeden setový bod a to v podání Přemka. Michal po šedesátce prohrával 0:2. Fantastickou třetí drahou (170) se ale vrátil do hry a snížil na 1:2. Přemek mezitím otočil nepříznivý vývoj duelu s Maciejem Basistou ve svůj prospěch. Před závěrečnou drahou to navzdory nepodařenému vstupu bylo rozehráno na zisk obou bodů. Toho se nakonec dočkal pouze Přemek, který porazil svého polského soupeře 3:1 na dráhy. Michal bohužel poslední třicítku prohrál a přestože nasbíral v součtu víc kuželek než opavský Slanina, na body byl lepší právě jeho soupeř.

Za průběžného stavu 1:1 nastoupil na dráhy Michal Zatyko (540) a s ním Jan Žídek (561). Úvodní dráha připomínala start samotného zápasu. Naši už v první třicítce poztráceli téměř padesát kolků. Na druhé dráze se Michal s Honzou sice zlepšili, ale na body to stále bylo málo, domácí Petr Bracek s Michalem Blažkem hráli skvěle. Zejména pak druhý jmenovaný, považte, mít ve třetí lize po šedesáti hodech na kontě 342 kuželek... na to se těžko odpovídá. Hosté se přesto nevzdali a na třetí dráze zabodovali. Oba by ale museli pro výhru závěrečnou třicítku vyhrát velkým rozdílem. Nepodařilo se to ani jednomu, druhá opavská dvojka dnes byla nad naše síly. 

Před poslední rundou byl stav nepříznivý 1:3, navíc jsme na slezský klub ztráceli 93 dřev. Pokusit se o zázrak a otočit výsledek zápasu se pokusili Martin Marek (609) a Michal Laga (554). Tak jak se jejich spoluhráči na úvodních drahách trápili, Mates s Michalem naopak hned ze startu stáhli z náskoku soupeře sedmapadesát kolků a rázem bylo opět o co hrát. Martin vyhrál i druhou dráhu a po šedesátce točil pěkných 317. Michalův soupeř Milan Jahn srovnal na 1:1. Třetí třicítkou opavský koncák dokonce otočil vývoj duelu na 2:1 a před Michalem ležel těžký úkol. Mates na třetí třicítce umazal dalších téměř dvacet kuželek a předčasně si zajistil výhru na bývalým juniorským reprezentantem Petrem Wolfem. Hotovo ale ještě zdaleka nebylo, závěr zápasu přinesl obrovské drama. V průběhu poslední dráhy ostravští už dokonce vedli, když domácí udolali v plných, dorážka ale vyšla lépe domácím kuželkářům, kteří se tak nakonec radují z výhry 6:2.

První porážka v sezóně byla docela hořká, domácí byli lepší o necelé dvě devítky. Vyhráli ale zaslouženě, hosté měli v tomto zápase až příliš chyb na to, aby mohli pomýšlet na vítězství. Další zápas čeká áčko Hlubiny doma proti Odrám, které se díky našemu zaváhání dostaly do čela tabulky.Po dvou porážkách v řadě se chtělo béčko opět dostat na vítěznou vlnu a to na nové kuželně v Odrách proti místnímu céčku.

Jako první se na drahách zbrusu nové čtyřdráhy objevili v dobré formě hrající Rudolf Riezner (458) a Jarda Kecskés (418). Oba dva si na prvních drahách vypracovali pohodlný náskok, který následně ještě navýšili a Hlubina vedla 2:0.

S náskokem třiaosmdesáti dřev šla na desku další dvojka ve složení Tomáš Rechtoris (483) a František Oliva (441). Jak už napovídají dosažené výkony v závorkách, i tato dvojice přidala bez většího problému na konto svého týmu dva body a dalších sto čtrnáct kuželek. Zasloužil se o to Zejména Tom, který mj. předvedl skvělou druhou dráhu (255).

Před závěrečnou rundou bylo hotovo, béčko Hlubiny vedlo 4:0 o téměř dvě stovky kuželek. Koncáci tedy mohli hrát v naprostém klidu. Toho ale přenesli do hry možná až zbytečně moc Michal Babinec (415) i Pavel Krompolc (426) umí předvést určitě mnohem lepší výkon, než na který dosáhli v tomto utkání. Ani oni ale nenašli přemožitele a dovedli zápas ke konečnému vítězství 8:0.

V dalším kole se béčko představí na těžké dráze v Bruntále a utká se tak s týmem, který vede celou soutěž. Zápas začíná v sobotu 26. listopadu v 9 hodin.