Oslabený Rychnov sahal na Hlubině po bodu. Béčko si výhrou nad Bohumínem upevnilo vedoucí pozici v MSKP.

06.02.2024

Po prohraném zápase s prvním Přerovem a úspěšně zvládnuté pohárové odvetě v Rosicích se hlubinští vrací na těžkou kuželnu SAREZA, kde přivítali hráče z Rychnova nad Kněžnou. Ti přijeli v neúplné sestavě, a ukázali, že i s náhradníky z nižších soutěží to lze odehrát s pokukováním na případný zisk bodů. A jak se tedy těsná výhra hlubinských zrodila?

První šli na dráhy Michal Bezruč (503) a Martin Marek (578). Jak je známo, kuželky se můžou hrát v jakémkoli věku a proti Michalovi nastoupil "céčkař" rychnovského klubu Olda Krsek, který svůj zápas odehrál v 72 letech. První dráhu si vzal na svou stranu druhý zmiňovaný, matador Olda, který poráží Michala o tři kuželky. Druhá dráha o kuželku lepší pro Michala. 1:1. Třetí bezchybná dráha lepší pro hostujícího borce a čtvrtá opět Michalova. Jenže Michal nedokázal dohnat kolky a tak o dvě kuželky vyhrává Olda. Martin chytil za svého soupeře hráče rychnovského "B" týmu Lukáše Pacáka a suverénně připsal první dvě dráhy 145:101 a 143:108. Hostující Lukáš zabral až druhou šedesátku kde zahrál dvě vyrovnané dráhy 136. Ani ty nestačily k setovým bodům a tak Martin vyhrává 4:0 a stává se nejlepším hráčem dne. Po prvních hráčích tedy na výsledkové tabuli 1:1 +95.

Jako druzí byli do zápasu nominováni Petr Basta (523) a Jan Žídek (546). Peťa už se dočkal prvního "áčkaře" rychnovských, kterým byl Roman Kindl a první dráhu nad ním vyhrává o kuželku na 138. Tenhle bod byl bohužel pro Peťu a hlubinské barvy poslední a prohrává 1:3 o 40. Roman se slušným číslem 563 se stává majorem hostí. Proti Honzovi byl napsán Václav Buřil hrající za B-tým. Vašek Honzu porazil pouze v prvních plných, zbytek duelu a všechny setové body pro Honzu. Ten pro Hlubinu sbírá 76 kuželek. Po dvou rundách 2:2 +131.

Poslední jdou na plac Michal Laga (507) a Přemek Žáček (534). Nyní již kompletní čistě "áčkařský" finiš. Přemek uhrává proti Martinu Čihákovi pouze třetí dráhu, zbytek v režii hostujícího Martina. Michal vyhrává první dráhu nad Jardou Šmejdou o dvě kuželky, na druhé přidává kuželek sedm. Třetí dílčí bod bere Michal a tím vyhrává svůj i celý zápas. Čtvrtou drahou už jen Jarda koriguje na konečných 3:1.

Zápas tedy vyhráváme 5:3 o 138 kuželek. Vítězství nijak přesvědčivé, ale dva body do tabulky se počítají. Následující sobotu hrajeme ve 14:00 na kuželně v Opavě proti třetím Chvalíkovicím.


- jž -Béčko po týden staré smolné domácí remíze s Horním Benešovem toužilo odčinit tento nezdar. Šanci mělo opět doma proti Bohumínu "C".

Do utkání nastoupil jako první Kuba Jirčík (454), jenž se hned úvodní drahou dostal do vedení o dvacet kolků, které udržel až do konce a píše první bod. Druhý šel na dráhu Tomáš Rechtoris (457). Podobně jako Kuba si v první padesátce tvoří slušný náskok. Na druhé dráze ještě v plných drží krok s Janem Stušem, který ale uniká v dorážce a vítězí o dvě kuželky - 1:1. Třetím na place je František Oliva (449). Oproti jeho dvěma spoluhráčům František zahajovací dráhu prohrává, avšak pouze o kolek. Vše je otevřeno, po druhých plných už Franta vede. Dorážka ale vychází lépe hostujícímu Klusovi, který zajistil další bod pro Bohumín - 1:2.

Druhý "poločas" rozjíždí Rudolf Riezner (459). Úvodní dráha vyznívá lépe pro našeho hráče a to díky skvělé dorážce (89). Další kolky Ruda sbírá v plných na druhé dráze, a i když v dorážce jich nakonec pár poztrácí, to nejdůležitější, tedy bod, získal. Vyrovnáno 2:2. Předposledním hráčem utkání za domácí Hlubiny byl Pavel Krompolc (486). Pavel začal znamenitě, pouhou kuželku zaostal za dvou set padesáti dřev. Po změně stran dál předváděl líbivou hru. Svému soupeři nedal ani tu nejmenší šanci bodovat a stává se hráčem utkání - 3:2. Koncákem byl dnes zvolen Pavel Hrnčíř. První dráhy vychází lépe právě Pavlovi, který si do druhé padesátky nese náskok dvanácti kolků. Na druhé dráze hostující Plaček sice deset kuželek stahuje, dvě však zůstávají Pavlovi k dobru. Díky tomu Hrnec upravuje na konečných 6:2.

Poslední kolo základní části odehraje béčko v Odrách v sobotu 10. února od 10:00. Los nadstavby bude zveřejněn na našem webu.


- mm -