Po vítězství 5:3 jde áčko v tabulce před Rýmařov. Neporazitelnost béčka trvá, vyhrálo v Porubě.

18.10.2021

V pátém ligovém kole k nám zavítal toho času druhý Rýmařov. Díky předehrávce béčka s VOKD "B" se naskytla příležitost odehrát utkání netradičně už v dopoledních hodinách. Vedoucí týmu, plnící si tou dobou pracovní povinnosti, naordinoval tutéž sestavu jako v zápase proti Bohumínu...

Do úvodní dvojice tedy nemohl nastoupit nikdo jiný než Petr Basta (490) s Martinem Markem (542). Petr do zápasu vstoupil podobně jako jeho soupeř Michal Davidík slabší drahou, na vedení to však těsně stačilo. Druhá dráha byla téměř jako přes kopírák, opět bylo k vidění spíše trápení obou hráčů a znovu z něj po třiceti hodech vyšel šťastnější domácí kuželkář - 2:0. Martin se v souboji s Jiřím Poláškem ujal vedení po vydařené dráze (146), druhá třicítka už ale tolik povedená nebyla a hostující hráč díky náskoku z plných srovnal na 1:1. Petr se svým soupeřem pokračovali po změně stran ve vyrovnaném souboji. Další průměrnou dráhu tentokrát uzmul kuželkář z Rýmařova a snížil na 1:2. Rýmařovský hráč se s těžkou porubskou kuželnou ale za celou hru nedokázal srovnat a naději, kterou si vytvořil na předposlední dráze v obrat nepřetavil. Závěrečnou drahou (106) prakticky daroval vítězství trápícímu se Petrovi. Martin do druhé šedesátky vstoupil podobně jako do té úvodní, drahou 150 se znovu dostal do vedení a vypracoval si rozhodující náskok. Ten na závěrečné dráze ještě navýšil, ale to především díky soupeři, který nepřelezl hranici sta kuželek (117:96). Domácí kuželkář zvítězil na dráhy v poměru 3:1 a připsal na konto Hlubiny druhý bod.

Za stavu 2:0 pro Ostravany na dráhy nastupovali Přemek Žáček (496 - střídání 31. hodem) a Jan Žídek (565). Přemek vstoupil do utkání slušně, v průběhu první dráhy se mu ale ozvalo zranění, které ho limitovalo už v posledním utkání proti Bohumínu a na řadu muselo přijít střídání. Přes bolest úvodní třicítku zakončil na slušných 140 kuželkách. Jeho soupeř, Petr Chlachula, ale využil náskoku z plných a dráhu získal pro sebe - 0:1. Vystřídavší František Oliva záhy srovnal a stačila mu na to i slabší dráha (120:111), hostujícího hráče potopilo šest chyb v dorážce. Na opačných drahách mezitím Honza hrál vyrovnanou partii s Ladislavem Janáčem. První dráhu náš hráč těsně prohrál, vzápětí ale srovnal, když překonal hranici sto padesáti kolků. Změna stran přinesla Honzovi další bod díky lépe zvládnuté dorážce - 2:1. Stejný stav po třech drahách platil i ve druhém duelu Oliva vs. Chlachula. František sice napodobil svého soupeře, co se počtu chyb v dorážce týče, přesto se se štěstím dostal do vedení. Závěrečná třicítka v podání střídajícího Olivy byla už sice bezchybná, ale nijak oslnivá. Naproti tomu Petr Chlachula výkonem vzpomněl na svou první dráhu a strhnul tak vítězství na svou stranu. Honza svůj duel dovedl k pohodlné výhře 3:1 na dráhy a s výkonem 565 kuželek se stal nejlepším hráčem dne.

Hlubina před poslední dvojicí vedla 3:1 o 106 kuželek a na dráhy mířila poslední dvojice Michal Zatyko (507) a Pavel Marek (543). Michal začal parádně, do plných porazil sto a tři kolky k tomu, soupeř si připsal solidních pětadevadesát. Následná dorážka ani jednomu ze soupeřů ale nevyšla, oba shodně porazili jen třiatřicet kolků a díky náskoku z plných se ujal vedení domácí hráč. Neradoval se z něj však dlouho, hned další drahou Antonín Sochor srovnal na 1:1. Pavel musel naopak dotahovat po tom, co zkušený Jaroslav Tezzele z první třicítky vytěžil téměř sto šedesát kuželek a vedl 1:0. Druhá dráha už byla v Pavlově režii, zejména pak její závěr, kdy v posledních čtyřech hodech udělal tři devítky a vyrovnal a 1:1. Závěrečnou šedesátku utkání načal lépe Pavel, který přehrál svého soupeře o jediný kolek a dostal se po devadesáti hodech do vedení. Michal na třetí dráze držel se Sochorem krok do patnáctého hodu (95:96), pak však přišla slabá dorážka se čtyřmi prázdnými hody, čehož hráč Rýmařova dokázal využít a nasbíral na svého soupeře náskok sedmadvaceti klacků. Na poslední dráze by tak Michal musel vyhrát výrazným rozdílem, a to se mu bohužel nepodařilo. Hostující Tonda Sochor zvítězil 3:1. Pavlovi za stavu 2:1 na dráhy stačil k zisku bodu na poslední dráze i půlbod. Po plných byl ale blíže vítězství hostující Tezzele, který vedl o šest kolků. Pavel se rval, v rozhodujícím momentu ale přišel výpadek. Čtyři chyby v řadě byly rozhodujícím faktorem v boji o zisk posledního setového bodu, který nakonec patřil Tezzelemu.

Škoda, závěr zápasu domácím barvám tentokrát nevyšel. Ostravské to ale mrzet nemuselo, díky vyššímu součtu poražených kuželek si nakonec připsali vítězství 5:3 a v tabulce se dostali na druhé místo právě před dnešního soupeře. Další kolo je z důvodu konání MS v Polsku na programu až 6. listopadu. Hlubina jede do Přemyslovic, zápas začíná ve 14:30.
Béčko, jak už bylo zmíněno na začátku článku, své utkání na půdě VOKD předehrávalo již o den dříve, tedy v pátek odpoledne. Pro oko diváka to nebyla bůhvíjaká podívaná, důležité je ale vítězství a zisk dalších dvou bodů do tabulky KP.

Začátek zápasu měla na starosti dvojice Rudolf Riezner (393) a Michal Babinec (411). Prvně jmenovaný v duelu se Zdeňkem Mžikem po první dráze vedl, po změně stran ale domácí hráč vývoj otočil a Rudu porazil o patnáct kuželek. Michal byl po první dráze vítězství blíže o čtrnáct kuželek. Druhá padesátka byla o něco vyrovnanější a lépe ji zvládl domácí Sabela. Větší konečné číslo ale svítilo na straně hráče Hlubiny. Stav po první dvojici tedy vyrovnaný 1:1.

Další v pořadí na dráhy nastoupili Jaroslav Kecskés (390) a Roman Grüner (425). Jarda v tomto zápase předvedl dvě navlas stejné dráhy. On i jeho soupeř Jiří Adamus v dorážce nasázeli velkou spoustu chyb a jen díky lepším plným se nakonec z výhry radoval náš hráč. Ani Roman zpočátku svým výkonem nijak neoslňoval, první dráhu končil dva kolky pod hranicí dvou set kuželek. Na té druhé už ale svůj herní projev zlepšil a první slušnou dráhou toho dne (227) se zasloužil o další bod na konto Unie - 3:1 pro hosty.

Závěr zápasu patřil dvojici Petr Chodura (414) a František Oliva (446). Petr narazil na mladého Davida Starečka a ten s ním na první dráze sváděl vcelku vyrovnaný souboj. Druhá padesátka už domácímu benjamínkovi nevyšla a Petr tak v poklidu dokráčel k zisku bodu. František proti Zdeňku Hebdovi v úvodních plných tahal za kratší konec, drobnou ztrátu ale v dorážce smazal, a nakonec dráhu získal o šestadvacet klacků. Na druhé dráze (233) svůj náskok ještě navýšil. Byl z toho nejlepší výkon dne a pátý bod na kontě Hlubiny.

Béčko zvítězilo v Porubě 7:1 a upevnilo si vedoucí pozici v tabulce KP. Další zápas by mělo družstvo "B" odehrát taktéž 6. listopadu doma proti Hornímu Benešovu "C", ve hře je však také možná předehrávka utkání s Rýmařovem "B". O aktuální kalendáři budeme informovat na klubovém Facebooku a webu.