Poslední domácí zápas sezóny áčko zvládlo, Zlín porazilo 6:2.

26.03.2024

Po výhře na padavé kuželně v Horním Benešově se hlubinští borci naposledy v sezoně vrací do azylu na porubskou "maštal". Tenhle zápas je celkem specifický promíchanou sestavou domácích. Jak tahle taktika vyšla?

Zápas zahajují Michal Bezruč (563) a Petr Basta (518*). Michal na to vletěl zostra a po šedesátce má dva body s číslem 302. Druhou šedesátku ale hostující Bronislav Fojtík otáčí vývoj a s číslem 583 bere tenhle souboj majorů do svých rukou. Druhý zmiňovaný, Petr, se dnes neukázal v dobrém světle a po šedesátce (234) přenechává své místo Michalu Zatykovi. Ten vyhrává pouze třetí dráhu, a celkově prohrává o necelých padesát kuželek. Stav zápasu po úvodních hráčích tedy 0:2 a +68 kolků pro Zlín.

Klasičtí hlubinští finišmani Michal Laga (547) a Přemek Žáček (542) dnes šli doprostřed. Za skvělé, bouřlivé atmosféry Lagis první dráhu se soupeřem remizuje, zbytek drah si s přehledem bere na svou stranu. Přemek se soupeřem prohrává jen druhou dráhu, a se skóre 3:1 vyhrává o třiadvacet klacků. Prostřední lajna tedy otočila stav utkání a připisuje celkem 104 kolků. Stav 2:2, plus 36 pro zelenočerné.

Koncáci pro tento zápas byli Jan Žídek (511) a Pavel Marek (558). Honzovi hrubě nevychází první dráha 113. Toho soupeř využívá (155). Honza ale na dalších dvou drahách zabral a i když to nebylo úplně ono, vyhrává o padesát dřev. Poslední dráhu prohrává Honza o kuželku. Pavel úvodní dráhu tratí, další tři už v jeho režii. Výhra se Pavlovi zrodila především v plných, kdy na těžké porubské kuželně shazuje 394 kolků, Tím soupeři utekl o šestatřicet kuželek.

Konečné skóre tedy 6:2 o 69 kuželek pro hlubinské.

Přerov opět vítězí a tak dva zápasy do konce sezony Hlubina ztrácí pořád čtyři body. Na trio "třetích" týmů má čtrnáctibodový náskok... Příští zápas hlubinské kuželkáře čeká v jihomoravské metropoli proti Moravské Slávii.


- jž -