Hlubina on tour - vídeňský "Frühlingsturnier" 2018

21.04.2018

Osmička nadšenců z řad kuželkářů Unie Hlubina vyrazila týden po skončení mistrovských soutěží na výlet do jihomoravských Prušánek a vídeňského Prateru, kde si účastí na 7. ročníku Mezinárodního jarního turnaje prodloužila letošní sezonu. 

Již v pátek, po skončení pracovních povinností, se parta vydala na jih Moravy, do kraje vinařství zaslíbenému, aby se na jeden večer usadila v malebném prostředí obce Prušánky, kde  společně s místními, velmi přátelskými a pohostinnými lidmi, strávili příjemný večer v rodinném sklípku. Hodnotila se právě skončená sezona, na řadu přišly zábavné historky, zájem vzbudila také opodál konající se svatba. Zkrátka, bylo dobře... 

...no a všichni víme jak vypadají rána, když jdete spát ve 3 v noci, proto se po pečlivém uvážení, i vzhledem ke stavu obou řidičů, posunul odjezd do Vídně až na odpolední hodiny. Ještě než jsme překročili hranice země české, stavili jsme se na vydatný oběd do jedné z valtických restauraci a zatímco si většina pochutnávala na výborném guláši, Basten s bolehlavem jen pomalu usrkával zlatavý mok :) 

Cesta do rakouské metropole trvala zhruba hodinu, hlavně tedy kvůli respektu k tamním zákonům a hlavně sankcím za překročení povolené rychlosti. Ono ale stejně nebylo kam spěchat, v časovém harmonogramu byla Hlubině vyhrazena až 18. hodina. Měli jsme tak celé odpoledne na to, poznat krásu rakouských žen a vídeňského Prateru, který jsme zdárně prošli (někteří i vícekrát). 

Vrcholem výletu byl však samotný turnaj. Kuželnu KSV Wien, jistě bude většina hráčů řadit mezi ty nejlepší, na kterých měli to potěšení si zahrát. Aby také ne, když se tady hraje rakouská Superliga... Rozdělili jsme se do družstev - (Marek M., Marek P., Rechtoris, Žáček) a (Basta, Brablec, Grüner, Rábl). První čtveřice ke svému startu sice nastoupila o něco později oproti původnímu plánu, ale o to více natěšená, kuželna byla připravená fantasticky. Martin končil na čísle 573, Přemek Žáček docílil 564 kuželek, Tom zahrál povedenou hru 560 a čtvrtý do party Pavel Marek 548. Výkony to byly slušné, každý z nás však věděl, že se z toho dalo "vytřískat" víc. Druhá čtveřice šla na plac hned vzápětí. Péťa Brablec nakoulel 547, Vašek Rábl pěkných 540, Roman a Basten shodně 491 - však oni to přijedou za dva roky napravit :)

Po skončení hry proběhlo balení, chvilka posezení s místními, poděkování za skvěle připravený turnaj a vyrazilo se směr Ostrava. Tříhodinovou cestu domů všichni zvládli bez problémů a plní dojmů a zážitků se rozešli do svých obydlí. Malé připomenutí celé akce ve fotogalerii.

Pro zájemce - konečné výsledky vídeňského turnaje ZDE