Přemyslovice odčinily loňský debakl, áčko porazily 7:1

21.09.2020

Dva velice slušně zvládnuté zápasy z úvodu ročníku a výjezd k soupeři, kterého jsme v loňské sezóně dvakrát vyprovodili debaklem (8:0 a 7:1). Vyhlídky "A" týmu Unie Hlubina před třetím ligovým kolem na půdě Přemyslovic byly vskutku optimistické. Jenže včera není dnes, kdo by čekal podobný scénář jako loni musel být zklamán, ale popořadě...

Při absenci Honzy Žídka, který vyrazil do Tater obdivovat úchvatná panoramata, neměl vedoucí áčka příliš možností, jak složit základní šestku. Na úvod se rozhodl nasadit Martina Marka (553) s Michalem Zatykem (533). Martin, stejně jako jeho oponent Radek Grulich, se celé úvodní plné hledal, budíček přišel až pár hodů před koncem, kdy oba na střídačku hodili po dvou hodovkách a připravili přihlížejícím fantastický souboj o první bod. Díky poslednímu hodu do plných se z něj nakonec radoval hráč Hlubiny (147:145). Po hříchu to byl bohužel jediný světlý moment hostujícího mančaftu v zápase... Michal proti domácímu Kolářovi také začal vítěznou drahou, když dohnal ztrátu z plných a zásluhou lepší dorážky vedl 1:0. Další dráha v jeho podání už tak dobrá nebyla, v plných se trápil, čehož Kolář využil a vyrovnal na průběžných 1:1. Martin mezitím navýšil další pěknou drahou (148) na 2:0. Po změně stran ostravský hráč užuž sahal po třetím pomocném bodu, který by mu zajistil vítězství. Vinou zbytečných chyb se ale připravil o možnost jít devadesátým hodem do plných a tím rozhodnout. Takto zůstal Grulich stále ve hře. Michalova třetí třicítka sebou opět přinesla herní zlepšení a navzdory třem chybám i vedení 2:1. Závěr však patřil domácím. Martin mohl být rád, že při konečném stavu 2:2 na dráhy uhájil nastřádaný náskok, neboť jeho poslední dráha byla příšerná (120). Jeho spoluhráč na vedlejších drahách předvedl slušné plné (92), domácí kuželkář mu ale pláchl (102) a ztrátu už v dorážce Michal bohužel nedohnal. Při vyrovnaném stavu drah prohrává o 9 kolků.

Druhá dvojice ve složení Tomáš Rechtoris (517) - Petr Basta (508) nastupovala na dráhy těžké přemyslovické kuželky za stavu 1:1 na body a se ztrátou jediné kuželky. Oba zástupci ostravské kuželkářské školy zahájili své dnešní představení prohranou drahou, Tomáš tedy trochu smolně o šest kolků, když domácí Říha vytěžil z lepších plných. I když "lepších" je v tomto případě poněkud silné slovo (82:77). Petr nezačal zle, domácí ranař Fraus byl ale nekompromisní (156:133) a stejně jako Říha se ujal vedení. Na druhé dráze se štěstí naopak přiklonilo na stranu Tomáše, v dorážce dohnal ztrátu jedenácti kuželek z plných, nakonec byl lepší o jediný kolek (139:138) a srovnal na 1:1. Basten svou druhou třicítku rozjel lépe, jeho soupeř, který sází především na razantní hody, tentokrát po plných prohrával. Dorážka mu však vyšla o něco lépe, byť nebyla bůhvíjak vydařená. V případě ostravského hráče však byla doslova příšerná. Tři devítky, tři chyby, doraz posledním hodem a tím nemožnost jít do plných, to vše znamenalo další zbytečně ztracenou dráhu a velkou komplikaci. O zachování naděje na bodový zisk Petr bojoval na dráze č. 1, tedy aspoň prvních pět hodů to tak vypadalo (41), poté přišel útlum, dráhu sice Petr vyhrál, ale rozjetou ji měl na více než jen 124 kolků... Tom si ani napotřetí nedokázal v plných vybojovat výhodu a znovu musel dotahovat. Nepodařilo se. Říha se vítězstvím o deset kuželek znovu dostal do vedení. Před poslední drahou tak byli oba zástupci Hlubiny v horším postavení. Petr prohrával o dvaadvacet, Tomáš o patnáct dřev. Domácí Ivan Říha v závěru neponechal nic náhodě, i počtvrté si vypracoval náskok, který v dorážce dokázal ještě navýšit. V součtu to znamenalo výhru 3:1 na dráhy o 32 kuželek. Petr Basta zahájil v závěrečných plných stíhací jízdu (104:88). Jenže slibně rozehranou dráhu totálně zazdil další nepovedenou dorážkou s množstvím chyb a druhý bod na konto svého týmu tak nepřidal.

Závěr zápasu tak byl pro duo Pavel Marek (532) - Přemysl Žáček (508) velmi složitý, Přemyslovice vedly 3:1 o 52 kolků. Ještě více si hostující borci zkomplikovali život hned úvodními plnými, po kterých se náskok domácích rozrostl o dalších 24 kolků. První jmenovaný Janu Sedláčkovi podlehl, Přemek naopak zabral, výbornou dorážkou nepříznivý vývoj otočil a ujal se vedení. Dlouho se z něj však neradoval, druhá třicítka mu absolutně nevyšla, už v plných nabral ztrátu, kterou domácí Tomek bezchybnou dorážkou ještě rozšířil a vyrovnal stav drah na 1:1. Pavel se v průběhu druhé dráhy, stejně jako jeho spoluhráč, trápil ve hře do plných, z čehož pramenil další snadno získaný bod pro Sedláčka - 0:2. Jiskřičku naděje Pavel vykřesal na třetí dráze, kterou získal o jedinou kuželku (136:135). Přemek naopak zopakoval navlas stejnou dráhu jako před pár chvílemi a nabral už téměř nedostižnou ztrátu dvaatřiceti kuželek... Poslední dráhu dne oba hráči Unie vyhráli, avšak náskok, který si "koncáci" Přemyslovic během uplynulých devadesáti hodů vytvořili ani v jednom případě nestáhli. Za stavu 2:2 na dráhy oba prohrávají díky menšímu počtu poražených kuželek.

Přemyslovice zcela po zásluze vítězí 7:1, čímž odčinily loňský debakl a slaví třetí vítězství v sezóně. Podobná facka loni vyústila v sérii skvělých výkonů a vítězství, bude se z pohledu Hlubiny historie opakovat? V dalším kole v sobotu 26. 9. od 15:30 hostíme na kuželně SAREZA Tatran Litovel, přijďte fandit!