Prokletí opavské kuželny prolomeno! Chvalíkovice - Hlubina 2:6. Fantastický Trojek pomohl béčku k vysokému vítězství v Odrách!

12.02.2024

Po těsné výhře nad Rychnovem se Hlubina vypravila do nedaleké Opavy, kde na ni čekal soupeř z Chvalíkovic. A jelikož se jedná o nejbližší hlubinský výjezd, přijelo s hornickým týmem i pár fanoušků.

První dostali důvěru Martin Marek (592) a Jan Žídek (539). Martin v minulosti hrával za TJ Opava a dokázal své zkušenosti prodat. Svému soupeři Radku Hendrychovi daroval pouze úvodní dráhu, zbytek bezchybného zápasu už měl ve své režii a stává se mužem zápasu. To Honza vedle nedokázal proti Jonasi Mücksteinovi uhrát ani dráhu. Mraky hodů končilo na středu a kuželek moc nepřibývalo. Konec nadějím na bod přišel na třetí dráze, kde otevřel a dvakrát minul "čest práci". Jonas se stává s číslem 576 majorem Chvalíkovických. Po první rundě 1:1 a +14 pro domácí.

Druhá runda byla v režii Michala Lagy (570) a Petra Basty (536). Lagis dostal za soupeře staršího z rodu Mücksteinů Ottu. Tak, jak Jonas vzal všechny body Honzovi, tak Lagis všechny body Ottovi. Lagi zahrál tři vyrovnané dráhy po 145 kuželkách, hned tu první 135. Peťa proti sobě dostal Jiřího Staňka a byl to pěkně vyrovnaný souboj. Hned na úvod Peťa vyhrává o čtyři kolky. Druhé dějství přineslo pro oba stejné číslo jak v plných tak v dorážce a dělí si po půlbodu. Třetí dráha lepší pro domácího borce o devět kuželek. Poslední dráhu Peťa vyhrává v plných 100:83, v dorážce to udržel a získává třetí hlubinský bod. Po dvou rundách 3:1 a +18 pro hlubinské.

Na závěr šli bojovat Michal Zatyko (509*) a Přemek Žáček (568). Michal začíná proti Aleši Staňkovi výhrou o sedm kuželek. Jenže druhá dráha mu hrubě nevyšla, a prohrává o 34. Právě teď se ukazuje, jak je pro tým důležitý sedmý hráč. Pavel Marek nastupuje 65. hodem a na svých prvních deset hodů shazuje 78 kuželek. To ale bohužel nestačí na výborně hrajícího Aleše, který vyhrává i třetí dráhu. Přemek proti svému soupeři Davidu Hendrychovi vyhrává první tři dráhy po sobě a jak se říká, "remíza je jistá". Pro tu tady ale hlubinští nepřijeli. Před poslední drahou +22 kuželek pro ostravský tým, jenže hned po plných bylo vše jinak... 90:84 a 98:80 a +2 kolky pro domácí. Rozhodovat bude dorážka. V publiku to doslova vřelo. Do kotle přiložil Přemek, který 114. hodem shazuje těžký "lavor" a Pavel trefuje exem hodovku. No ale že to zase byly nervy! Suma sumárum Hlubina poráží Chvalíkovice 6:2 o 12 kuželek. Ukončuje tím neúspěšnou sérii a na opavské kuželně vyhrává po dlouhých devíti letech!

Za dva týdny čeká áčko dvojzápas, nejprve v sobotu od 15:00 hostí tým ze Šanova a hned v neděli v 10:00 odehraje odložený zápas s Olomoucí. 


- jž - 



Od čtvrtého kola MSKP béčko ztratilo pouze jeden bod. Výbornou sérii jelo v rámci kola s pořadovým číslem čtrnáct natáhnout do Oder. S béčkem jel tentokrát i Lukáš Trojek, který při absenci Michala Babince a Pavla Hrnčíře doplnil hlubinskou šestici. 

O tom, že vedoucí týmu Tomáš Rechtoris měl při volbě šestého do party šťastnou ruku, přesvědčil Lukáš všechny přítomné hned v první rundě, do které nastoupil s Kubou Jirčíkem (436). Ze všech nejlépe do zápasu vstoupil právě Trojda, který po první dráze psal vynikajících 272 kolků! Kuba po padesátce ztrácel osm kuželek (216:208). Ze skvěle rozjetého mače se Luki, jak se říká, nepodělal a válel i na druhé dráze! Po sto hodech mu na počítadle svítilo neskutečných 520 kolků! Tímto výkonem si Lukáš zlepšil osobní maximum, které mělo hodnotu 511, a které zaznamenal rovněž v Odrách ještě coby hráč porubského VOKD. Kuba po změně stran zabral, bezchybnou hrou nepříznivý vývoj duelu s Danem Ševčíkem otočil a vyhrál o osm dřev - 2:0 pro Hlubinu!

Druhá dvojice ve složení František Oliva (478) - Pavel Krompolc (443) šla na dráhy s náskokem téměř devadesáti kolků. Dalších pětatřicet k nim na první dráze přidal Pavel proti Matěji Dvorskému. František po padesátce tři kolky ztrácel na Matějovu sestru Lucku. Druhá padesátka už byla plně v režii ostravských. Pavel Dvorského poráží o necelých padesát dřev. František vyrovnanou druhou dráhu zvládá lépe o sedm kuželek a celkově vyhrává o tři - 4:0!

Před závěrečnou dvojicí je prakticky hotovo, hosté vedou o 138 kolků. Ostravští ale nic nepodceňují a rvou se o další pomocné body. Konkrétně Tomáš Rechtoris (480) s Rudolfem Rieznerem (466). Tom po padesátce vede o sedmičku (238:231). Ruda také nehraje špatně, ale na výbornou Vendulu Chovancovou přece jenom ztrácí (228:260). Poslední dráhu zápasu lépe rozjela oderská děvčata Ovšáková s Chovancovou, která po plných vedou o tři, resp. o osm kuželek. Dorážka však vyznívá lépe pro naše borce. Tomáš díky tomu vyhrává o jednadvacet kolků. Ruda ztrátu z první dráhy už stáhnout nestihl a prohrává o třicet dřev. Jeho soupeřka zaostala pouhé čtyři kolky od pětistovky!

V konečném součtu béčko vítězí vysoko 7:1 a končí základní část na prvním místě tabulky s náskokem dvou bodů na béčko Opavy! Nadstavbová část začíná hned o víkendu 17. února a béčko do ní vstoupí opět utkáním v Odrách!


- mm -