První zápas roku s velkým štěstím pro Hlubinu. Vítězně do jara vstoupilo i béčko.

15.01.2024

Druhý lednový víkend, po neúspěšných přeborech pro Hlubinu, již opět patřil ligovým soutěžím, v nichž Hlubina hostila na kuželně SAREZA jihomoravské Rosice.

Jako první nastupuje do zápasu Martin Marek (578) a Petr Basta (467*). Martin do něj vstupuje smolně, když první dráhu prohrává o kuželku. To Peťa sice dráhu nad soupeřem o kuželku vyhrává, číslo ovšem nijak veliké (109). Martin druhou dráhu vyhrává o 44 kuželek a Peťa dnes 42. hodem po nezdařeném výkonu přenechává své místo Michalu Bezručovi. Ten ovšem do zápasu nevstoupil taky nijak oslnivě a prohrává jak druhou tak třetí dráhu. Poslední drahou již přišlo zlepšení, ale na vítězství nad soupeřem to zdaleka nestačilo. Martin si svého soupeře pohlídal a výkonem dne (578) ho poráží o 68 kuželek. Po první čtveřici tedy 1:1 (+20).

Další se do zápasu podívali Pavel Marek (520) a Honza Žídek (540). Janek vletěl do zápasu jako uragán a dráhou dne (161) bere Ivu Fabíkovi bod. To však bylo z Jankovy strany vše. Jeho výkon měl sestupnou tendenci, tratí všechny další tři body a i s větším číslem proti Fabíkovi prohrává 1:3. To Pavel hraje se svým soupeřem vyrovnaný souboj, který ke smůle domácích hráčů prohrává o dvě kuželky... Na body tedy 1:3, na kuželky +28 z pohledu Hlubinských.

Rozkaz zněl jasně: Výhra = dvě vítězství domácích. Jinak kuželkářskou matematikou zvítězit nešlo. A na to byli připraveni Přemek Žáček (526) a Michal Laga (538). A nebylo to vůbec nic jednoduchého. Přemek první dráhu prohrává o 9, druhou si bere zpět o 24. To Lagis první vede o 13 a druhou prohrává o 7. Výsledková tabule každým hodem měnila podobu konečného skóre a pořád to mohlo skončit jakkoli. V závěru oba kluci opět vyhrávají a prohrávají každý po jedné dráze. Naštěstí pro domácí se tabule zastavuje na výsledku 5:3 pro domácí.

Následující zápas hraje Hlubina v Přerově v sobotu 20. 1. od 11:30. Přerov aktuálně vede tabulku druhé ligy o dva body hned před hlubinským týmem.

- jž -Jarní část sezóny rozjelo i béčko a to v Opavě, kde na podzim končilo.

Jako první se na dráhy dostal Lukáš Trojek (414) zapůjčený pro tento zápas z céčka a Pavel Hrnčíř. Zahajovací dráhu pro sebe z pohledu našich získal jen Pavel, Luki musel dotahovat. To se mu však nepodařilo, na dobře hrajícího Břetislava Mrkvicu ztratil 36 kuželek. Pavel si naproti tomu pohlídal i druhou dráhu a vyhrál - 1:1.

Druhá dvojice ve složení František Oliva (465) a Rudolf Riezner (406) nastupovala s mankem šesti kolků. To velmi rychle smazal Franta, který první padesátku zahrál výborně (240). Ruda o jedenáct dřev prohrával. Podobně si naši hráči vedli i po změně drah, František ke svému náskoku přidal dalších dvacet kuželek, domácí Maciej Basista nakonec Rudu poráží o necelých třicet dřev.

Do poslední třetiny utkání si hosté při stavu 2:2 nesli vedení o 31 kolků. V závěru na Hlubinu nastoupil Tomáš Rechtoris (445) a Pavel Krompolc (436). Oba ostravští borci své první dráhy zvládli vyhrát, na konto svého týmu navíc připsali dalších sedmapadesát dřev. Náskok téměř sta kuželek se domácím už stáhnout nepodařilo. Tomáš i Pavel své duely zvládají. Béčko vykročilo do jara výhrou 6:2 a upevnilo si vedoucí pozici v MSKP.

Další zápase odehrají v pátek 19. ledna doma proti týmu Horního Benešova. Zápas začíná v 15:30.


- mm -