Série porážek skončila, béčko Benešova porážíme 7:1.

29.11.2021

Tři porážky za sebou a propad tabulkou na šesté místo, nic lichotivého. Tuto nepříznivou sérii bylo potřeba ukončit a to co možná nejdříve. Ideální příležitost k tomu mělo áčko Hlubiny poslední listopadovou sobotu doma proti poslednímu Hornímu Benešovu "B".

K tomuto utkání byla k dispozici kompletní sedmička hráčů, roli náhradníka plnil Petr Basta. Po jednorázovém přesunu na pozici koncáka se do úvodní dvojice vrátil Martin Marek (538), se kterým nastupoval Tomáš Rechtoris (543). Nevýrazné výkony z posledních zápasů chtěli hráči Unie hodit za hlavu a vstoupit do zápasu s tím, že to budou právě oni, kdo bude udávat tempo. Minimálně první dráhu to ale neplatilo, prohráli ji totiž oba hlubinští. Martin smůlovatě o kolek, Tomáš dokonce o dvacet kuželek. Reakce na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat. Tomáš výbornou dorážkou dohnal ztrátu z plných a vyrovnal na 1:1 a stejně tak Martin, který předčil soupeře v dorážce a zapsal první pomocný bod. Změna stran nepřinesla ve hře domácích hráčů žádné rapidní zlepšení, k vidění stále byl pouze průměrný výkon, ze kterého však vyústil Tomášův bod. Tomu ho víceméně daroval hornobenešovský Čuba svou slabou drahou. Martin ani napotřetí nepřekoval hranici sto třiceti kuželek, čehož využil hostující Fadrný a znovu se ujal vedení. Herně to opravdu nebylo ideální, což vnímal i vedoucí Láďa Konečný, který před poslední drahou Martinovi kladl na srdce, že dnes to nebude o kráse, ale o vůli, a že vítězství je třeba si vydřít. Měl pravdu. Dosavadní mdlý výkon byl ten tam, Martin se na jedničce konečně dostal do své ulice a stahoval náskok soupeře. Výborně svou poslední dráhu zahájil i Tomáš, který do plných dokonce přelezl hranici sta kuželek. Následná dorážka už byla plně v režii domácích. Byla to dřina, závěrečné třicítky ale vyšly Martinovi (153) i Tomovi (155) skvěle. Tato dvojice jen na posledních drahách stáhla šestapadesát kolků a zařídila tím vedení Hlubiny 2:0.

Za průběžného vedení a s náskokem 46 kolků na dráhy nastupovala dvojice Pavel Marek (538) a Honza Žídek (498). Pavel nadále cestuje sestavou, po zahajovací pozici v posledním zápase v Opavě mu dnes týmový vedoucí přiřkl místo ve druhé dvojce. Úvodní dráha se nejdéle působícímu hráči Hlubiny nevydařila, Pavel hned ze startu nabral ztrátu patnácti kuželek a sám sebe dostal pod mírný tlak. Stálicí prostřední dvojice je naopak Honza Žídek, který v ní dosud předváděl velmi vydařené výkony. V tomto zápase však začal poněkud rozpačitě. Stejně se dá ale označit i výkon hostujícího Luďka Zemana. Oba soupeři nasázeli v dorážce po třech chybách a jen díky lepším plným nakonec vítězí kuželkář v bílém. Podobnou písničku přinesla i druhá dráha, s tím rozdílem, že tentokrát musel ztrátu po plných dohánět kromě Pavla i Jan. Oba před dorážkou prohrávali shodně o deset kuželek. Zatímco Honza se dál trápil a druhou třicítku končil na slaboučkých sto deseti kuželkách, Pavel se i přes tři prázdné hody nakonec radoval z vyrovnání. Hostující Rak sice zahrál dorážku bezchybně, dorážel ale většinou po kolku, čehož Pavel dokázal využít, v závěru si totiž pomohl dvěma hodovkami. V obou duelech platil po šedesáti hodech nerozhodný stav. Po změně stran se tak bojovalo o výhodnější postavení před poslední drahou. Vedení na svou stranu překlopil z domácích pouze Pavel, který drahou 144 navíc stáhl náskok svého soupeře. Honzův nevýrazný výkon z úvodní šedesátky bohužel pokračoval a rozcvičovat se začal Petr Basta. Honza však na dráze nakonec setrval a bojoval až do konce. Do dorážky vstupoval se ztrátou jedné devítky. Tu by se mu snad i podařilo stáhnout nebýt dalších dvou minel. Zeman si na vedlejší dráze náskok pohlídal a ujal se vedení. Závěrečná třicítka přinesla velké drama v souboji Pavla s Petrem Rakem. Oba soupeři zapsali v plných shodně 83 kolků a rozhodnutí přinesla až dorážka, lépe řečeno její druhá polovina. Hostující kuželkář v ní zaznamenal dlouhou devítku a posledních otvor už ani nedorazil. To dalo naději Pavlovi, který se do té doby také nebyl schopen utrhnout. Důležitým faktorem byla otvírka tři hody před koncem, kdy si domácí hráč otevřel pětku bez prvního a dalším hodem zkušeně dorazil. Posledním hodem neponechal nic náhodě, po učebnicovém trefení levé uličky padla hodová a bylo hotovo. Pavel porazil Petra Raka o pět kuželek. Na vedlejších drahách Honza nenavázal na dobré výkony z poslední doby. Dnes nenašel recept na hornobenešovského ranaře, který v konečném součtu bodů za dráhy vyhrál 3:1.

Před poslední dvojkou byl stav utkání 3:1 pro domácí, kteří měli k dobru jednatřicet kuželek. Do závěru zápasu nastupoval Přemek Žáček (545) s Michalem Zatykem (563), který se tak vrátil na post koncáka. Náskok Hlubiny se po první dráze závěrečných duelů smrsknul na pouhé tři kuželky... Přemek do utkání vstoupil špatně, slabou drahou daroval bod hostujícímu Blažkovi. Michal zahájil o něco lépe, bohužel ale ani on se z vedení neradoval. Petr Dankovič proti němu začal skvěle, bezchybnou drahou blížící se hranici sto padesáti dřev se dostal do vedení. Domácí na úvodní nezdar zareagovali tím nejlepším možným způsobem. Michal zaznamenal nejlepší dráhu dne, přičemž po plných tomu nic moc nenasvědčovalo. Fantastickou dorážkou (72) však zaokrouhlil výkon ve druhé třicítce na rovných sto šedesát a vyrovnal. Jeho spoluhráč Přemek pokračoval v trendu z první dráhy a už už to vypadalo, že se na dráhy přece jenom podívá i Petr Basta. V jednu chvíli už dokonce na kolky vedli hornobenešovští a v táboře domácích se začaly objevovat známky nervozity... Ke střídání ale nakonec nedošlo, domácí hráč zatnul zuby v pravý čas, chytnul se povedenou dorážkou a srovnal. Michal Blažek to ale nezabalil, třetí plné mu vyšly skvěle a Přemek musel dohánět (100:92). Další vynikající dorážkou však náskok soupeře bleskově smazal a otočil vývoj duelu na 2:1 ve svůj prospěch. Stejně si vedl i Michal, který uhlídal těsný náskok z plných a taktéž se ujal vedení. Výborný Michalův výkon maličko přibrzdily závěrečné plné, domácí borec se ale ještě zmátořil a skvělou dorážkou se postaral o svůj zatím nejlepší výkon sezóny. Přemek odehrál zápas diametrálně odlišných "poločasů". Zatímco v první šedesátce byl zralý na střídání, druhá polovina mu vyšla náramně, zaostal pouhé tři kuželky pod hranicí třístovky. Díky zlepšenému výkonu si stejně jako jeho spoluhráč připisuje výhru 3:1.

Áčko Hlubiny předvedlo zatím nejlepší domácí výkon v rozehrané sezóně (3225), Horní Benešov "B" porazilo celkově 7:1. Další zápas nás čeká v sobotu 4. prosince, kdy opět doma přivítáme béčko Spartaku Přerov a budeme chtít navázat na dnešní vítězství. Držte nám palce!