Sobota plná rekordů! Zlín - Hlubina 2:6. Čtvrtá výhra v řadě pro béčko, Nový Jičín doma porazilo 7:1.

14.11.2023

Od minulé soboty už není městem rekordů Pelhřimov, ale Zlín! Toto by se s nadsázkou dalo napsat po posledním utkání áčka, jehož hráči ve městě obuvi přepsali celkem tři maxima...

Pro toto utkání byla kromě Pavla Marka k dispozici vedoucímu družstva kompletní sestava. Černého Petra a roli náhradníka vyfasoval Honza Žídek. První dvojici za hosty utvořili Michal Bezruč (563) a Martin Marek (594). Do zápasu nakročili lépe domácí Ševci, Michal svou první dráhu prohrál o devítku, Martin posledním hodem zachraňoval důležitý půl bod. Druhá třicítka už byla v režii hostujících hráčů, drahou 151 Michal vyrovnal na 1:1. Martin se těsnou výhrou dostal do vedení 1,5:0,5. Po změně stran si slabší chvilku vybral Michal, čehož využil jeho soupeř Radim Abrahám a dostal se do vedení o dvaadvacet dřev. Martin na třetí dráze získal rozhodující dílčí bod a s předstihem rozhodl o výhře nad Davidem Matlachem. Závěrečná dráha tak měla určit už pouze vítěze duelu Abrahám - Bezruč. Michal svou ztrátu začal bleskově stahovat. Po fantastických plných (115) byl už dokonce ve vedení. V dorážce však bohužel pro ostravské přišel kolaps, díky kterému nakonec vytěžil bod domácí kuželkář. Ani Martinovi se poslední dráha nepovedla, zlínský Matlach sice bod nezískal, ale podařilo se mu vydělat jeden kolek. 

Po úvodní dvojici platil stav 1:1, přičemž třináct kuželek měl k dobru tým ze Zlína. Do druhé dvojice byl nasazen Petr Basta (593) s Michalem Lagou (595). Michal vstupní dráhu s přehledem vyhrál, Petr jen těsně bod nezískal. To se mu podařilo až ve druhé třicítce, ve které Bronislavu Fojtíkovi vrátil těsnou porážku z první dráhy. Michal mezitím navýšil své vedení na 2:0. Do druhé šedesátky vstupoval s náskokem sedmačtyřiceti dřev a také proti novému soupeři. Filipa Vrzalu nahradil Lubomír Matějíček. Naši nepolevovali, naopak, další pěknou drahou přes 150 kuželek oba získali další setový bod. Michal už v tu chvíli měl výhru jistou, Petr musel na poslední dráze uhájit náskok patnácti kuželek. A to se mu také podařilo! Závěrečnou dráhu, opět přes sto padesát kuželek, sice prohrál, což znamenalo vyrovnání stavu drah Fojtíkem na 2:2, ale pouze o kolek. To znamenalo, že se mohl radovat z výhry, stejně jako Lagis, který svůj duel dovedl ke konečnému výsledku 4:0! Oba hlubinští borci zaznamenali výborný výkon atakující šestistovku, velká paráda a důležité dva body pro Hlubinu!


Zápas pokračoval za stavu 3:1 pro Ostravany, kteří drželi náskok 71 kuželek. Poslední část utkání přinesla všem přítomným fantastickou podívanou. Hosté do poslední rundy utkání nasadili Přemka Žáčka (651) a Michala Zatyka (562), domácí Jindru Kolaříka a momentálně skvělou formou oplývajícího Radka Janáse. Hostům k výhře v tomto utkání stačilo udržet náskok, který činil více než sedm desítek kuželek. Domácí ale ani náhodou neskládali zbraně, jejich zahajovací dráha byla jako z říše snů. Kolařík porazil Přemka o sedm klacků (164:157), Janás nadělil Michalovi rovných čtyřicet (173:133). Náskok se tedy začal velice rychle vytrácet... K první super dráze přidal Radek Janás další fantastickou (180) a po šedesátce tak na jeho výsledkovém panelu svítilo neuvěřitelných 353 kuželek! Michal bohužel neměl nárok, po šedesáti hodech prohrával 0:2 o téměř osmdesát kolků. Kdo ví, jak by se vyvíjel zbytek utkání, kdyby nezačal úřadovat Přemek. Na druhé dráze získal pro svůj tým devětatřicet dřev a vyrovnal na 1:1. Po změně stran přišel zlomový okamžik utkání. Přemek vynikající drahou (181) převrátil misky vah v duelu s Jindřichem Kolaříkem na svou stranu a s velkým náskokem vedl 2:1. Každou drahou zlepšující se Michal nenechal svého spoluhráče ve štychu a podpořil ho rovněž skvělou drahou (161). Ani ta však na bravurně hrajícího Janáse nestačila. Kuželkář z města Tomáše Bati o kolek získal třetí dráhu a s ní i jistotu výhry. To už ale nebylo domácím mnoho platné. Přemek Žáček hrající životní zápas zvládl i poslední "set", zvítězil 3:1 na dráhy a supervýkonem 651 kuželek si o více než čtyřicet dřev vylepšil své dosavadní osobní maximum! Michalovi v utkání nebyla souzena ani jedna dráha, přestože i poslední třicítka byla velmi vyrovnaná, vinou mnoha chyb ji ostravský hráč nezískal a prohrál 0:4. Mrzet ho to ale příliš dlouho nemuselo. 

Áčko důležité utkání s přímým konkurentem v boji o druhé místo v tabulce zvládlo a zvítězilo 6:2! V utkání navíc dosáhlo vynikajícího týmového výkonu 3558 kuželek, čímž přepsalo rovnou dva rekordy! Jednak rekord kuželny KC Zlín v kategorii družstev mužů na 6x120hs a po téměř osmi letech také vylepšilo historické maximum "A" týmu Hlubiny o devět kuželek! V dalším utkání se áčko střetne doma s Moravskou Slávií Brno, zápas začíná v sobotu 18. listopadu v 15:00.Třízápasovou vítěznou šňůru chtělo natáhnout béčko. Doma hostilo poslední Nový Jičín...

Za povinnými dvěma body vykročil "B" tým s Jakubem Jirčíkem (446) na pozici prvního hráče. Kuba opět na první dráze předvedl výborný výkon, díky němuž si vytvořil náskok pětatřiceti kuželek. Na druhé dráze už to nebylo úplně ono, pár kolků do plusu však ještě přidal a dostal svůj tým do vedení. Druhým hráčem Hlubiny v utkání byl František Oliva (401). Tomu se zápas příliš nevydařil, po padesáti hodech byl ve ztrátě třiceti kuželek, která se na další dráze ještě o další čtyři kuželky rozrostla. Novojičínský Radek Škarka srovnal na 1:1. Byl to první a poslední bod hostů v utkání. Třetí hráč na place byl Tomáš Rechtoris (484). Už od prvních hodů bylo jasné, kdo bude v duelu s Miroslavem Bárem udávat tempo. Tom na první dráze atakoval hranice dvou set padesáti kuželek. Zaostal za ní o pouhé tři kolky, soupeře ale válcoval. Druhá padesátka mu vyšla také na výbornou a díky tomu se po zásluze stal hráčem utkání a vrátil béčku vedení - 2:1.

Druhou půli načal za domácí Rudolf Riezner (437). I tady bylo poměrně rychle jasno, kdo získá další bod. Po padesátce Ruda držel vedení a náskok třiatřiceti kuželek. Ze strany hostujícího Radka Chovance žádné velké nebezpečí nepřišlo a Ruda si tak v klidu dokráčel pro výhru - 3:1. Předposlední na dráhu nastoupil Pavel Krompolc (465), který si chtěl spravit chuť po posledním nevydařením zápase. Úvodní dráha jeho duelu s Janem Pospěchem byla velice vyrovnaná, oba hráči připravili diváctvu pěknou podívanou. Pavel byl v obou herních činnostech, tedy v plných i dorážce o jeden kolek lepší a vedl. Neskutečně vyrovnaný souboj měl pokračování po změně drah, i zde se oba borci přetahovali doslova o každý kolek. O jeden jediný nakonec z tohoto duelu vyšel lépe domácí kuželkář a upravil už na 4:1! Koncovka patřila Michalu Babincovi (469). Ten po úvodní dráze ztrácel koleček na Petra Hrňu. Z drobné ztráty se nakonec stalo drtivé vítězství. Nejlepší drahou dne (252) Michal obrátil nepříznivý vývoj a dal tím výsledku konečnou podobu 7:1.

Béčko píše čtvrtou výhru v řadě a v tabulce už mu patří třetí příčka. Na vedoucí Opavu "B" ztrácí pouhý jeden bod. V dalším kole naše hráče čeká stejný soupeř jako posledně, tedy Nový Jičín. Hrát se bude na soupeřově kuželně 18. listopadu od 9 hodin.