Souboj nováčků ovládla Hlubina, ze Šanova veze výhru 6,5:1,5. Béčko promrhalo velký náskok. Céčko zapsalo druhé vítězství.

04.10.2023

K souboji dvou týmů, které si loni vybojovaly postup do druhé ligy, zajíždělo áčko uplynulou sobotu na krásnou kuželnu do Šanova.

Hlubinští do utkání vstoupili se záměrem urvat v první dvojici oba body a nashromáždit nějaký ten kolek k dobru. Martin Marek (550) s Michalem Bezručem (570) splnili plán do puntíku, ale pojďme postupně... Martin s čerstvým tatínkem Milanem Volfem začali plichtou. Michal proti svému jmenovci Stierankovi vítězně, navíc už po první třicítce byl napřed o pětadvacet dřev. Druhá dráha vyšla skvěle oběma ostravským, Martin s Michalem překonali hranici sta padesáti kuželek, připsali si po setovém bodu a svým soupeřům se vzdálili. Hostující kuželkáři měli navrch i po změně stran. Další vyhranou drahou v řadě oba rozhodli o své výhře nad soupeři. Michal svůj duel nakonec dovedl do stavu 4:0. Martin závěrečnou třicítku sice prohrál, domácí Volf ale mnoho kuželek nestáhl. Celkově hosté v úvodní rundě zápasu nastřádali o sto a jednu kuželku více než šanovští.

Za stavu 2:0 pro hosty a s pohodlným náskokem v zádech nastupovala druhá dvojice ve složení Jan Žídek (577) - Michal Laga (572). Oba začali výborně, Honza na první dráze svedl vyrovnaný souboj s Tomášem Červenkou (150:145) a ujal se vedení o pět dřev. Michal po třiceti hodech vedl také, to když využil chyb domácího Zifčáka a naložil mu dvaadvacet kolků. Šanovský kuželkář ale záhy vyrovnal, druhou dráhu se štěstím vyhrál o dvě kuželky. Honza na vedlejších drahách pokračoval ve skvělé hře, vyhrál i další těsnou třicítku. Po půlce měl na svém kontě 302 kuželek a dva pomocné body. Lagis se po změně stran znovu dostal do vedení a to zejména díky náskoku, který si vypracoval v plných. Honza na třetí dráze poprvé prohrává a Červenka snižuje na 1:2 ze svého pohledu. Na poslední dráze tak bylo vše otevřené. Honzovi přišel vhod Červenkův výpadek v posledních plných a přestože si Janek v závěru vytloukl nepěknou figuru, bezchybnou hrou dotáhl svůj duel do vítězného konce. Michal také musel bojovat o každý kolek. V dorážce si stejně jako jeho spoluhráč vyrazil dámy na obou stranách a dorážel po kolku. Na to však reagoval dvěma hodovkama v řadě a díky tomu se nakonec i on radoval z výhry.

Před závěrečnou třetinou zápasu tak bylo jasné, že si Hlubina z jižní Moravy odveze minimálně bod. Při vedení 4:0 o 124 kuželek by ale bylo trestuhodné nedotáhnout to k bodům dvěma. Papírově snadný úkol tak ležel před poslední dvojicí Přemek Žáček (560) - Michal Zatyko (525*). Definitivně hotovo však ještě nebylo. Domácí na naše hráče nastoupili ve velkém stylu, Jak Jiří Konvalinka, tak bývalý reprezentant Petr Mika vyhráli úvodní třicítku a stáhli přes třicet kuželek. Stejný scénář měla i druhá dráha, na které opět uspěli oba šanovští a ukrojili z našeho náskoku dalších dvaadvacet dřev. V tu chvíli nebylo na kuželně slyšet vlastního slova, domácí příznivci vycítili šanci na zvrat a začali své mužstvo mohutně povzbuzovat. Do druhé šedesátky už nenastoupil Michal, který po své nepovedené hře přenechal své místo Petru Bastovi. Nastoupit do rozjetého vlaku není jednoduché a Petr se o tom záhy přesvědčil, po plných ho jeho jmenovec Mika drtil o devatenáct kuželek... Kdoví jak by se zápas vyvíjel, kdyby na třetí dráze nezabral Přemek. Ten díky výhře (145:139) snížil na 1:2 a otupil tím tlak domácích. Šanov chtěl ze zápasu vyválčit bod, ale jak hody ubíhaly, domácím se vidina malého zázraku pomalu vzdalovala. Domácí nezvládli závěrečné plné a svým soupeřům darovali poslední setové body v utkání. Přemek sto dvacátým hodem srovnal na konečných 560:560 a s Jiřím Konvalinkou si rozdělili po půlbodu. Michal s Petrem nestačili na Petra Miku a podlehli mu 1:3.

Ani v jednom ze tří odehraných zápasů Hlubina neokusila hořkost porážky, ve druhé lize zůstává nadále 100% a v tabulce se díky tomu dostala na druhé místo o skóre za Přerov. V dalším kole áčko přivítá Vsetín. Hrát se bude na kuželně SAREZA v sobotu 14. října od 15:00.Druhé utkání v sezóně a první na domácí půdě odehrálo béčko. Soupeřem mu byla Opava "B". Zápas začal lépe pro hosty, Břetislav Mrkvica porazil Jardu Kecskése o dvaapadesát kuželek. Další průběh utkání však byl jasně v režii béčka Hlubiny. Michal Babinec skvělým výkonem 488 kuželek porazil ve výborném souboji Roberta Kučerku a vyrovnal na 1:1. Poprvé do vedení se béčko dostalo v polovině utkání díky hezkému výkonu Tomáše Rechtorise (465).

Navýšit na 3:1 se vzápětí podařilo Františku Olivovi, který porazil 440 dřev a k náskoku Hlubiny přidal dalších patnáct kuželek. To stále nebylo vše, dalším, kdo připsal bod na konto svého mančaftu byl Pavel Krompolc s pěkným číslem (467). Za stavu 4:1 pro domácí nastoupil Petr Chodura, kterému se podařilo, slušně řečeno, promrhat náskok více než padesáti kuželek. Miroslav Stuchlík Petrovi nadělil ostudných 105 kuželek a vybojoval pro Opavu bod za konečnou remízu 4:4... V příštím kole čeká béčko derby zápas na půdě VOKD Poruba.Dnešní sumář zakončíme souhrnem z hlubinského derby. V pondělí proti sobě v rámci druhého kola okresního přeboru nastoupila naše družstva "D" a "C". Na úvod se zaskvěl Michal Hejtmánek, který výborným výkonem 488 porazil Pepu Kyjovského, kterému se utkání příliš nepovedlo. Náskok hostí navýšil ve druhé dvojici Pepa Hájek, který vyzrál na Oldu Neuvertha. Už na 3:0 upravil Filip Országh, který zvládl dotáhnout ztrátu z úvodních plných a nakonec o pět kuželek porazit Alenu Koběrovou.

Naději domácímu týmu dal Roman Grüner, ten porazil pěkných 464 kuželek a upravil na 3:1. Tříbodové vedení céčku vrátil Karel Lomozník, který porazil mladého Adama Klištince. Konečnou podobu výsledku dal Lukáš Trojek, jenž si poradil s další naději našeho klubu Ondrou Valoškem. Utkání skončilo jednoznačným vítězstvím družstva "C" v poměru 7:1 o 255 dřev. V dalším kole se céčko utká doma proti Bohumínu "B", déčko si to venku rozdá proti SKK Ostrava "C".