Spravedlivá remíza. Prostějov - Hlubina 4:4. Béčko podlehlo Bohumínu a propadlo se tabulkou.

07.11.2022

V rámci šestého kola čekala áčko Hlubiny cesta na půdu oblíbeného soupeře - Prostějova. Domácí se v této sezóně zatím trápí, vyhráli doposud pouze jediné utkání...

Na lavici náhradníků dnes vedoucí družstva posadil Petra Bastu s Přemkem Žáčkem a do první dvojice nasadil Martina Marka (573) a Michala Bezruče (585). Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, kteří se v obou duelech ujali vedení 1:0. Hosté však díky zlepšenému výkonu vzápětí srovnali na 1:1. Po změně stran se proti Martinovi dostal do výhody domácí Jan Pernica, který předvedl vynikající třicítku (171). Na opačných drahách mezitím Michal otočil vývoj duelu s Maxem Trunečkou. Na poslední dráze Martin stáhl náskok svého soupeře na pouhé čtyři kuželky, nepodařená dorážka ale rozhodla o vítězství domácího kuželkáře. Michal Bezruč v souboji benjamínků obou týmů nakonec vyhrál 3:1 na dráhy. Poslední třicítku zvládl lépe o pětatřicet kolků.

Za průběžného stavu 1:1 nastoupili za Hlubinu na dráhy prostějovské kuželny Jan Žídek (561) a Pavel Marek (541). Zahajovací třicítky druhé rundy byly v obou případech velice vyrovnané. Zatímco Pavel ji se štěstím o dva kolky vyhrál, Honza nedokázal využít velkého počtu chyb soupeře a o jednu kuželku prohrává. Na další dráze žádný z našich bod nezískal. Zato druhou šedesátku ostravští načali nejlépe jako mohli. Oba předvedli dráhu přes sto padesát kuželek a rázem bylo v hostujícím hloučku na tribuně o něco veseleji. Ne však na dlouho. Honza na poslední dráze nezachytil Zubalíkův nástup v plných a i přes zlepšený výkon v dorážce dnes podruhé prohrává dráhu o jediný kolek. To znamená bod pro domácího kuželkáře. Pavlovi k výhře stačilo udržet náskok šestnácti kuželek, to se mu ale bohužel nepodařilo. Slabou závěrečnou dorážkou nabídl bod Broňkovi Divišovi a ten nabídnutou šancí nepohrdl - 3:1 pro Prostějov.

Aby mohli hosté pomýšlet na prodloužení vítězné série, musela závěrečná dvojice ve složení Michal Laga (583) a Michal Zatyko (541*) urvat zbývající dva body a udržet titěrný náskok devíti kuželek. Ani jeden z Hlubiňáků na první dráze ale nedokázal zabodovat, přestože ji oba měli skvěle rozjetou. Ještě hůře to s námi vypadalo po druhé dráze, kterou opět vyhrávají prostějovští. Michal Laga znovu prohrává velmi těsně, Michal Zatyko po nepřesvědčivé druhé třicítce přepouští své místo Přemkovi Žáčkovi. Světýlko naděje přinesla třetí třicítka, na které oba naši hráči shodně porazili 149 kuželek a snížili stav drah na 1:2. Závěr zápasu nebyl zrovna vhodný pro kardiaky. S nervozitou a bouřlivou atmosférou v zádech si na poslední dráze nejlépe ze všech poradil náš Michal Laga, který otočil duel s Alešem Čapkou a získal pro tým důležitý druhý bod. Přemkovi závěrečná třicítka bohužel nevyšla a prohrává s Václavem Kovaříkem poměrem 1:3 na dráhy. 

Celkem čtyři domácí hráči se tak radovali z vítězství, díky většímu součtu poražených kuželek ale nakonec bereme bod za remízu 4:4, která se dá vzhledem k průběhu střetnutí hodnotit jako spravedlivá. V dalším kole narazíme doma v sobotu 12. listopadu od 15:30 na Zábřeh "B".Béčko svůj duel s Bohumínem "C" předehrávalo již v pátek a v případě výhry se mohlo vyhoupnout do čela tabulky krajského přeboru.

Zahajovací dvojice Rudolf Riezner (407) a Jaroslav Kecskés (383) tomu ale vstříc nevyšla. Oba museli dohánět ztrátu z první dráhy a ani jednomu z nich se to k naší smůle nepodařilo. Bohumín se dostává do vedení 2:0 o třiadvacet dřev.

Druhou dvojici tvořil Pavel Krompolc (412) s Františkem Olivou (402). Pavel si na první dráze vybudoval proti Michalu Pélim solidní náskok, František o něj naopak proti Janu Stuśovi přišel. Druhá padesátka patřila už pouze domácím hráčům, díky náskoku z první dráhy však na konto svého týmu připsal bod alespoň Pavel.

Před závěrečnou třetinou zápasu vedli domácí 3:1 o dvaačtyřicet kolků. Obrátit nepříznivý stav se pokusili Pavel Hrnčíř (419) s Michalem Babincem (449). Oba sehráli na první dráze vyrovnanou partii, Pavel prohrává těsně o osm kuželek, Michal bere půl bodu za remízu 212:212. Druhá padesátka Pavlovi nevychází, velké množství chyb v dorážce bere naději na obrat. Na konečných 2:6 tak alespoň upravil Michal, který se dokázal na druhé dráze ještě zlepšit a poráží Alfréda Hermanna. 

Velká škoda, body dnes nevisely zase tak vysoko, na číslo 2472 se ale vyhrávat nebude... Další zápas sehraje béčko 12. listopadu v Opavě.